Driver updater a soft. na údržbu PC

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Molnija1985
Nováček
Nováček
Registrován: 03. dub 2015

Driver updater a soft. na údržbu PC

Příspěvek od Molnija1985 »

Zdravím,

pripravujem sa na inštaláciu nového PC. Prosím vedeli by ste poradiť, nejaký dobrý soft (nemusí byť freeware) na údržbu PC, ktorý by mal vedieť:
- čistiť a defragmentovať registry
- čistiť a defragmentovať disk
- poskytovať informácie o "zdraviu" počítača
- ladenie systému
- správa po spustení (zapínanie vypínanie taskov)

aktuálne používam WiseCare 365 a som s ním nadmieru spokojný. Pokiaľ by ste vedeli poradiť niečo účinejšie, lepšie tak veľmi rád si nechám poradiť. Nejaké nápady?

Zároveň by sa mi hodil nejaký tool na automatické vyhľadávanie a inštaláciu driversov. Viete niečo poradiť...zopár toolov ako driver doctor a pod som mal, ale tam som bol dosť nespokojný, nastala situácia, že mi napr. spravil downgrade pre driver na gk, tak som driver doctora hneď vymazal - našťastie som ho nemusel kupovať, ale vyskúšal som trial.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Driver updater a soft. na údržbu PC

Příspěvek od zombux »

a proč by proboha kdo měl tyhle sračky používat? něco snad nefunguje? v roce 1998 bych to pochopil, ale dneska? leda tak nejlepší cesta jak si natáhnout do systému něco, co akorát tak zobrazuje reklamy a žere výkon.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Molnija1985
Nováček
Nováček
Registrován: 03. dub 2015

Re: Driver updater a soft. na údržbu PC

Příspěvek od Molnija1985 »

zombux píše:a proč by proboha kdo měl tyhle sračky používat? něco snad nefunguje? v roce 1998 bych to pochopil, ale dneska? leda tak nejlepší cesta jak si natáhnout do systému něco, co akorát tak zobrazuje reklamy a žere výkon.
Nevidel by som to až tak čierne. Napr. pre niektoré operácie ako čistenie registrov, komplexné čistenie disku, správa systému pred a po spusteníma je lepšie použiť nejaký renomovaný tool ako vztavané tooly priamo vo Windows...napr.kamarát mal o niečo výkonnejšiu zostavu ako som mal ja a mal aj SSD disk. Vôbec svoju zostavu neudržiava mne sa systém naštartuje o minutu a niečo skôr ako nemu a to SSD disk nemám. Žiť v predstave, že pre boha píše sa rok 2015 a počítač si poradí so všetkým je podľa mňa predstava milná - pokiaľ by tomu tak bolo tak tieto "údržbové" tooly by nikto nevyvíjal a skôr naopak ich vývoj sa za posledných 5 rokov oveľa rozšíril a sú dosť populárne. Nemám pocit že by mi konkrétne WiseCare žral výkon skôr naopak.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Driver updater a soft. na údržbu PC

Příspěvek od zombux »

čistění registrů? a na co? to jako nějaké nesmyslné vyčištění nebo defragmentace souboru o velikosti několik MB má dneska nějaký vliv na rychlost? na správu aplikací po spuštění skutečně stačí jen tooly vestavěné do windows, respektive vyházet balast a nechat to jak to je. právě naopak, všechny tyhle tooly jsou leda tak placebo. stačí nebýt prase. pokud systém s SSD startuje o minutu delší dobu než bez SSD, pak to rozhodně není kvůli "čističům".
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Icy_DeaD
Černá karta
Černá karta
Registrován: 10. lis 2005

Re: Driver updater a soft. na údržbu PC

Příspěvek od Icy_DeaD »

Molnija1985 píše:Žiť v predstave, že pre boha píše sa rok 2015 a počítač si poradí so všetkým je podľa mňa predstava milná - pokiaľ by tomu tak bolo tak tieto "údržbové" tooly by nikto nevyvíjal a skôr naopak ich vývoj sa za posledných 5 rokov oveľa rozšíril a sú dosť populárne.
Ano ten pc si s tim poradi, a ty tooly se vyrabeji a jsou stale vice popularni, protoze je stale vice nezkusenych a nebo v horsim pripade hloupych lidi. Je rok 2015 a dneska je velice lehke vydelavat na blbosti lidi. Je to uplne stejne jako s antivirama. Za radoby pocit bezpeci si lidi licenci zaplatej, pritom opet staci pouzivat mozek a az ti nekdo zavirovat pc bude chtit, tak ti nejakej antivir bohuzel nepomuze, resp. to ani nedetekuje a muze se snazit ta jeho "heuristicka analyza" jak chce.

Kdyz uz tak absolutne staci portable ccleaner a to je cely, zbytek pozadavku si udelas normalne sam bez nejakeho programu.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Driver updater a soft. na údržbu PC

Příspěvek od zombux »

ccleaner je taky bazmek, doporučuju nepoužívat. k antivirům - asi zase není třeba to vidět úplně paranoidně, komerční antiviry mají víc funkcí než ty zdarma, ale drtivou většinu syflů chytí všechny a pokud člověk není dement a nekliká na všechno co mu přijde pod ruku, riziko je zanedbatelné.
ale jinak souhlas, na blbosti lidí je lehké vydělávat, ty žůžotuning tooly jsou asi jako zázračné nádobí na předváděčce.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“