Stabilita ovladače Ryzen

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
mrsblackk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2014

Stabilita ovladače Ryzen

Příspěvek od mrsblackk »

Dobrý den , mám pár otázek pro někoho asi stupidní ale já jsem to nedohlédal každopádně včera jsem postavil novej PC na platformě Ryzen am 4 moje otázka co musím všechno nainstalovat po preinstalovani windowsu stáhl jsem ovladače na grafiku pak z oficiální stránky ryzenu AMD Ryzen chipset dnes plánují update BIOSu stáhl bych úplně poslední je to dobrá volba nebo ne ?? Co dál ?? Další otázka v task manageru mi ukazuje procesor nestabilní frekvenci mělo by to jet na 3 GHz ?? Skáče to na 2 ,2.4 no mezi 2-3 nekdY i 3.4 je to normální ??? Nebo by to mělo být fixle na těch 3 děkuji pak co bych se chtěl zeptat zda se mi že mám strašně hodně procesu po preinstalovani Windows 108 je to možné ?? Zkoušel jsem cinebench necraslo mi to a dvoře je nakYch 1420 na CPU Ryzen 7 1700 pokud bude někdo potřebovat nake fotky tak je postnu po praci děkuji všem za rady
Aklaskal
Nováček
Nováček
Registrován: 17. srp 2017

Re: Stabilita ovladače Ryzen

Příspěvek od Aklaskal »

Aktuální BIOS, AMD Chipset Drivers stačí, vše ostatní (grafika, LAN, audio, aplikace výrobce desky, atd.) je již mimo základ, takže si můžeš aktualizovat podle chuti.
Procesor škáluje frekvenci podle potřeby.
I čisté Windows potřebuje pro svůj běh hodně procesů.

Pro testování stability CPU a RAM spíš něco jako Prime95, přes noc.
mrsblackk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2014

Re: Stabilita ovladače Ryzen

Příspěvek od mrsblackk »

Rozumím takže teoreticky to mám v pořádku já jen že desku a procesor jsem kupoval od frajera no tak děkuji :)
mrsblackk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2014

Re: Stabilita ovladače Ryzen

Příspěvek od mrsblackk »

tak jsem to vse udelal a zkusil hrat pubg :/ jako nebylo to nejhorsi jelo to o trosku lepe nez jak jsem mel i 3 4330 kazdopadne byly tam strasne seky nemyslim stabilni male fps ale proste sekundove seky nerozumim tomu zda se mi ze i na plose kdyz neco oteviram tak je to take nake divne pomale nemohl by se nekdo na to podivat ? ze bych stahl nakej program co by zapsal nake informace co a jak ja bych poslal fotku a nekdo kdo tomu rozumi by mi rekl co je spatne nebo jestli je to normalni dekuji

Edit: zkousel jsem delat nakej "stress test" bezelo to cca 30 min teplota je asi ok kazdopadne co me trosku znepokojuje je ten graf a ta "odchylka je normalni ? https://imgur.com/a/yKF39
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Stabilita ovladače Ryzen

Příspěvek od Nerdis »

Pubg žere ramky jako chleba s máslem. Nevim přesně ty seky, ale přijde mi to jako nedostatek ram. Obecně v open world hrách to tak dělá. Typnul bych to buď na nedostatek ram (na pubg ideál 16gb - podle nastavení hry taky) a nebo by taky mohl vzniknout problém s nedostatkem vram (zase nevim co máš).

Mimochodem mám 123 procesů a mám zapnutý jen prohlížeč a wow. Odchylkou se neznepokojuj.
Pomalé, no máš HDD nebo ssd? Taky to udělá své, mimochodem i ve hře se část toho "sekání" může zapříčinit tímto.
mrsblackk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2014

Re: Stabilita ovladače Ryzen

Příspěvek od mrsblackk »

Rozumím a četl jsem si ó tom že pubg žere jak nikdy rámky každopádně i Při té i3 jsem měl 8g rám a jede to ok já rámky mám momentálně jen půjčené a budu si kupovat flarex g skills tak doufám že to bude ok včera jsem ještě Kukal nake videa a dělal jsem test přes HD Tune na HDD a asi to není dobré podle hodnot večer postnu

Edit: prikladam screenshot z HD tune nekde jsem cetl ze hodnota reallocated sector count by mela byt na 0 no tak nevim jestli je hdd spatny https://imgur.com/a/gaFUj

EEdit: ted jsem zjistil ze mi HDD jede skoro porad na 100 % to by asi nemelo ze ? prikladam screen https://imgur.com/a/GZgbO
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Stabilita ovladače Ryzen

Příspěvek od icebosss »

vypni superfetch, taky mi dělal problém třeba v battlu, najednou kleslo vytížení procesoru a grafiky a začalo se to kousak a v tu chvíli to sežral superfetch a to používám ssd
mrsblackk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2014

Re: Stabilita ovladače Ryzen

Příspěvek od mrsblackk »

Jasny neco si o tom prectu dekuji za tip :)

Edit: asi to trosku pomohlno no kzadopadne stejnak budu muset vymenit HDD
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Stabilita ovladače Ryzen

Příspěvek od Atapi »

Máš tam data 0, takže tam žádný problém není a pokud se objeví jeden dva sektory a nebudou přibývat další, tak to taky nemusí nic znamenat, jen že je třeba ten disk sledovat (právě jestli nepřibývají).
Superfetch je normální služba windowsu co načítá data z disku do ram, takže je normální že po zapnutí bude vytěžovat HDD, až to dodělá svoje, tak by to mělo přestat. Něco si o tom přečti a pak se můžeš rozhodnout, jestli to vypnout, nebo nechat tak. http://www.tipypropc.cz/superfetch-ve-w ... ebo-brzda/
Obrázek
mrsblackk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2014

Re: Stabilita ovladače Ryzen

Příspěvek od mrsblackk »

Jojo toto jsem četl a vypl jsem to trošku to pomohlo mě ten super právě jel furt i po 30 minutách a disk byl furt na 100 procent dnes jedu pro SSD tak uvidíme no každopádně jestli říkáš že HDD je v pořádku tak ho nechám asi děkuji jinak grafiku mám zatím starou 750 ti GTX to asi může být taky brzda co ??
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Stabilita ovladače Ryzen

Příspěvek od Atapi »

Jo i taková 1050ti má mnohem víc výkonu, než to co máš teď, tu by to chtělo asi taky upgradnout, pokud to samozřejmě využiješ. :)
Obrázek
mrsblackk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2014

Re: Stabilita ovladače Ryzen

Příspěvek od mrsblackk »

No já stavím celej novej PC ale postupně takže teď SSD pak tu grafiku já měl strach že je něco s deskou nebo procakem protože to jsem kupoval z druhé ruky

Edit: tak ssd doma samsung evo 850 250g a jede to krasne co jsem tak cetl tak se to musi i nak nastavovat :D snad to mam dobre

Edit: prikladam test asi dobry ? https://ibb.co/ddyx5b
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“