Krátké záškuby - vysoký frametime ve hrách (hlavně Portal 2)

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
vincik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. bře 2011

Krátké záškuby - vysoký frametime ve hrách (hlavně Portal 2)

Příspěvek od vincik »

Chtěl jsem si znovu projít Portal 2, hru která i před 8 lety, kdy vyšla, platila za nenáročnou a přesto na mém novém pc (RX 5700, Ryzen 3600, 16GB DDR4 3000mhz, aktualizovaný win 10, M.2 SSD) se hra "kouše". Záškuby se objevují pouze, když něco udělám... udělám portál, vejdu do nové místnosti, NPC začne mluvit, otočím se o 180 stupňů. Lag trvá maximálně desetiny sekundy. FPS při lagu klesnou, ale třeba jen z 300 na 250fps, ale RTSS při lagu ukazuje obrovské jednorázové navýšení frametime (nevím české označení), a to i v řádu stovek ms (viz fotka v příloze, která je ze hry Portal 2 na max nastavení v 1440p v momentě, kdy vylezu z portálu). Myslím, že to dělalo i kdysi před těmi 8 lety a na jiném pc, ale jak je člověk dnes zyvklí na 144hz a freesync, tak mu to asi víc vadí. Prolezl jsem už pár diskuzí na anglicky hovořícím internetu a každý radí něco jiného a kdybych to měl všechno zkoušet, tak potřebuju dovolenou. Podobně se mi chová i CSGO, které běží také na Source enginu. Tam ty skoky ve frametime jsou ale mnohem menší a méně časté. PC jinak nezamrzá, teploty jsou ok, na pozadí neběží krom RTSS, steamu a radeon settings vůbec nic, ovladače i BIOS jsou aktuální.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Krátké záškuby - vysoký frametime ve hrách (hlavně Porta

Příspěvek od rbclass »

mozes vyskusat 2 veci
1.v RTSS limitni fps na 144
2.cleaning standby memory,vid google
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátké záškuby - vysoký frametime ve hrách (hlavně Porta

Příspěvek od spajdr »

Nepada ti frekvence GPU pri tom zaskubu? zapni si volbu pro ukazatel gpu frekvence v afterburneru a napis kolik mhz ukazuje gpu pri tom zaskubu.
vincik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. bře 2011

Re: Krátké záškuby - vysoký frametime ve hrách (hlavně Porta

Příspěvek od vincik »

1 hra s výchozím 300 fps limitem
2 plocha, hra je minimalizovaná
3 hra s 142 fps cap v RTSS

zelená - activity
oranžová - GPU frekvence

hra při 300fps běží na 60-70% 1000-1100mhz - minutu nic, pak vejdu do nové lokace - záškub na zlomek vteřiny, fps spadne z 300 na 200 a frametime skočí třeba na 50, 100, někdy i 500ms, vytížení GPU následně ukáže 0-10%, ale hned zase skočí zpět na 60-70%. Mám doma ještě rx 580 a 5700 xt, tak můžu případně experimentovat.

cpu je během hraní vytíženo na 5-20%
čím déle jsem v jedné lokaci a čím déle hraju, tím jsou lagy méně časté. Nejhorší je to první cca minutu po zapnutí hry a načtení první mapy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátké záškuby - vysoký frametime ve hrách (hlavně Porta

Příspěvek od spajdr »

Tipuju ze RX580 to delat nebude, 5700XT ani zkouset nemusis.
Zkousel jsi zapnout AMD Anti-lag?
Muzes zkusit taky nastavit power limit ve Wattman na -50% (minus)
Dej pak vedet, jestli se neco zmenilo.
vincik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. bře 2011

Re: Krátké záškuby - vysoký frametime ve hrách (hlavně Porta

Příspěvek od vincik »

Wattman -50% nepomohl... amd antilag vykzouším, ale pochybuju, že to bude k něčemu dobré... mimochodem teď jsem hrál Dying light, celkem náročnou a stále skvěle vypadající fps hru z roku 2013 a hra celou hodinu běžela jako po másle 90-140 fps, bez jediného záškubu, využití GPU stabilně 97-99%
vincik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. bře 2011

Re: Krátké záškuby - vysoký frametime ve hrách (hlavně Porta

Příspěvek od vincik »

vypadá to, že nejsem sám a problém bude v ovladačích a bude se týkat všech Navi karet a dx9 her. https://www.reddit.com/r/Amd/comments/d ... /?sort=new
https://www.overclock.net/forum/67-amd/ ... users.html
Naposledy upravil(a) vincik dne ned 24. lis 2019, 23:38, celkem upraveno 1 x.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Krátké záškuby - vysoký frametime ve hrách (hlavně Porta

Příspěvek od AllowedCry »

Omezovač FPS nepomáhá jo?
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“