3D Mark 2006 - Diskuze, problémy a vše okolo

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

AlesShi píše:stahnul jsem to z guru3D a pri rozbalovani to me chce naky heslo :x
pls, poradte jak na to, nez to stahnu jinde, bude to zase hodku trvat, uz chci testovat
Heslo: 66guru3d.com68!
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1297
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Jsem zvědavej, jestli bude Radek Hulán 3DMark 06 považovat za objektivní i po vydání X1900. Doufám, že jo. :lol:

Btw. pár novinek:
X1800:

5.13 Drivers Optimal Default Quality:


1425 SM2.0 score
1799 HDR/SM3.0 score
1417 CPU Score

3948 total
--------------------------------
6.1 Drivers Optimal Default Qaulity:

1747 SM2.0 Score
1791 SM3.0 Score
1404 CPU Score

4257 total

Cards an XT PE 700/800, CPU Dual X2 2.0
a druhá věc je, že 3DMark 06 podporuje hardwarovou akceleraci depth textures, to znamená vyšší výkon pro grafiky s podporou FETCH4 (což je jeden z důvodů vynikajících výsledků X1600XT) :wink:
Nejlepší moderátor ve výslužbě
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

no-X píše:a druhá věc je, že 3DMark 06 podporuje hardwarovou akceleraci depth textures, to znamená vyšší výkon pro grafiky s podporou FETCH4 (což je jeden z důvodů vynikajících výsledků X1600XT) :wink:
Já tedy vidím, že X1600XT je poražena NVDIA 6800GS, ve stejné ceně, s rok a půl starou architekturou. Kde je tedy ten "vynikající výsledek"? 8) Navíc 2x6800GS v SLI, což je kombo za cenu 11.000 Kč, porazí ATI X1800XT-512, v ceně 16-18.000 Kč.

Obrázek

PS: X1900? Hm, jenže na to bude jako odpověď 7900GTX, a ta ji opět rozdrtí ;-) Ale naděje ATI fanatiků umírá poslední, že...
Naposledy upravil(a) radekhulan dne stř 18. led 2006, 21:35, celkem upraveno 1 x.
AlesShi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlesShi »

radekhulan píše:
AlesShi píše:stahnul jsem to z guru3D a pri rozbalovani to me chce naky heslo :x
pls, poradte jak na to, nez to stahnu jinde, bude to zase hodku trvat, uz chci testovat
Heslo: 66guru3d.com68!
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1297
yeah, moc diik, mas to u me :wink:
muzu povypinat ty dalsi dva downloady a zacit testit :lol:
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wector »

IMHO pěkný no, maximum tušim 10 fps ( tam na sněhu ). Ten PC-test fakt humus - po minutě testování to ukazovalo 20s... Bylo to jenom mojí kartou, nebo ste si taky všimli tý spousty zubatejch hran?
Gerimo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2004

Příspěvek od Gerimo »

cool.user píše:
karf píše:tady bude asi něco špatně. 1269 bodů je (uznávam, že grafiku nemam z nejlepších) docela málo. Vypadá to, že tentokrát zaspala technologicky ATI. Minulej rok jsem měl FX5900 a drtil jí kdejakej Radeon 9500 :sad: :(
propocitej si k tomu ze se ti dva testy nespustili vubec, ale stejnak budes mit vyssi skore nez 6600gt takze bych to vubec neresil.
No, kdyz jsem koukal na ty vysledky, tak X800GT porážena 6600GT
Úspěch je často dítětem odvahy. - Voltaire
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wector »

gerimo píše: No, kdyz jsem koukal na ty vysledky, tak X800GT porážena 6600GT
Hmm, tak jestli se najde někdo s X800GT, kdo by po této informaci zatoužil po výměně za 6600GT, nechť se mi ozve :)
Luks
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Benešov u Semil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luks »

wector píše:
gerimo píše: No, kdyz jsem koukal na ty vysledky, tak X800GT porážena 6600GT
Hmm, tak jestli se najde někdo s X800GT, kdo by po této informaci zatoužil po výměně za 6600GT, nechť se mi ozve :)
Ten kdo hraje 3DMarky rozhodně :-D Hold nVidia kraluje v Markách ale ve hrách je to trochu o něčem jinym...
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wector »

Teď sem koukal na tu výsledkovou listinu: moje Venice je s 1025 o 11 bodíků lepší než Opteron na tý samý frekvenci ( viz. obrázek od AlesShi ). Bych to čekal spíš opačně... Tipuju 2 možnosti: buď má spuštěno kupu sr*ček na pozadí nebo je ten 3dmark totálně na prd
AlesShi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlesShi »

wector píše:Teď sem koukal na tu výsledkovou listinu: moje Venice je s 1025 o 11 bodíků lepší než Opteron na tý samý frekvenci ( viz. obrázek od AlesShi ). Bych to čekal spíš opačně... Tipuju 2 možnosti: buď má spuštěno kupu sr*ček na pozadí nebo je ten 3dmark totálně na prd
jj, par "sracek" mi na pozadi jede :) Speedfan, RivaTuner
to by ale moc ovlivnit nemelo, spis je ten 3Dmark na prd
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Já jsem nechal zaplý na pozadí všechno to co normálně (RT, X-chat, Mirandu, DC, Trilian, FW, AV, SpeedFan) ... prostě klasika. Vypínat to jenom kvůli pár bodům navíc nemá imho cenu :)
Goldnoob team proud member!
snapcase
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2004
Bydliště: Bratislava - Rosenheim

Příspěvek od snapcase »

AlesShi píše:
radekhulan píše: Heslo: 66guru3d.com68!
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1297
yeah, moc diik, mas to u me :wink:
muzu povypinat ty dalsi dva downloady a zacit testit :lol:
nabuduce by to chcelo aj citat,ked s niecim suhlasis,aby si vedel s cim...
"So when hell is at the gates, who will stand and meet the waves
and take the fight to their graves to end the dark campaign?"

♪♫last.fm♫♪
freemem
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2004
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od freemem »

tak na x850ce opravdu rolba nejni :D. je to skoda, protoze tahle karta si v marku 05 nevedla spatne. obecne mi 06mark prijde divnej, naprosto stejny zakladni testy akorat vic barevny, jak tu uz nekdo psal jako diskoteka...
a to ze nvidia ted porazi ati nic neznamena. pristi tejden prijde 1900xtx a ta natrhne rit nvidii takovym zpusobem ze se z toho neprobere :twisted: .
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

radekhulan píše:Já tedy vidím, že X1600XT je poražena NVDIA 6800GS, ve stejné ceně, s rok a půl starou architekturou. Kde je tedy ten "vynikající výsledek"?
X1600XT stojí cca 5000Kč s daní. Dostupné 6800GS cca 6700Kč s daní. Tedy o třetinu víc.
radekhulan píše:PS: X1900? Hm, jenže na to bude jako odpověď 7900GTX, a ta ji opět rozdrtí ;-) Ale naděje ATI fanatiků umírá poslední, že...
On už někdo 7900 viděl? Kartu? Čip? Nějaké oficiální informace nebo datum uvedení? Zatím totiž není k dispozici ani 7800GTX-512. A X1900XT/XTX budou levnější a dostupnější. Jo... taky výkonnější:

Obrázek

A co se týká výkonu současných Radeonů v 3DMarku 06, tak dnešní ovladače ho zvýšily až o 10%...
Nejlepší moderátor ve výslužbě
AlesShi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlesShi »

freemem píše:tak na x850ce opravdu rolba nejni :D. je to skoda, protoze tahle karta si v marku 05 nevedla spatne. obecne mi 06mark prijde divnej, naprosto stejny zakladni testy akorat vic barevny, jak tu uz nekdo psal jako diskoteka...
a to ze nvidia ted porazi ati nic neznamena. pristi tejden prijde 1900xtx a ta natrhne rit nvidii takovym zpusobem ze se z toho neprobere :twisted: .
tj, je to nic moc, testy jsem cekal lepsi, a ne poupraveny stary, a ta rolba, je taky dost sucha...
Jackiii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackiii »

Me by docela zajimal rozdil mezi 1280x1024 a 1024x768 pac minuly testy sem delal na mensi rozliseni..
MB: GB MA770 CPU: AMD Athlon II X3 440 3Ghz VGA: Sapphire AMD Radeon 5770 1024MB MEMORY: 2*2048MB 1066Mhz ZDROJ: Seasonic 400W HDD: 500GB Samsung HD502
Car: Ford Focus 1.6i 16V 99'
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stratos »

taky me grafika nak neuchvatila a pritom prodap je silenej


uvidim jak si povede X1900XT co mi ma prijit do tejdne
rodier
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2003
Bydliště: Severni Cechy / Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rodier »

ja nechapu proc tady ati uzivatele rvou o SM 3.0 + FSAA

to to fakt nekdo pouzivate? Ja si dam radeji vyssi rozliseni nez AA/FSAA .. duvod? hnusne to maze a kdo to nevidi, tak je slepej.
nenecham se opijet rohlikem zvanym AA a radeji tam narvu poctive vysoky rozliseni ktery udela to co ma - vyhladit hrany ..ale nerozmazavat textury..ble
Obrázek
Stoobi
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 06. úno 2004
Bydliště: Potštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stoobi »

Tak já tu mám takový menší problém. Stáhnul jsem ho z Guru3D a když ho spustím, tak se chce rozbalit, ale ať zadám jakékoliv umístění, tak mi to hodí hlášku, že to není podporovaný archiv. Neví někdo co s tím?

Díky
Luks
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Benešov u Semil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luks »

Stoobi píše:Tak já tu mám takový menší problém. Stáhnul jsem ho z Guru3D a když ho spustím, tak se chce rozbalit, ale ať zadám jakékoliv umístění, tak mi to hodí hlášku, že to není podporovaný archiv. Neví někdo co s tím?

Díky
ten archiv je zaheslovanej,použij winrar.
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“