Málo bodů v 3DMarku

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Batistuta
Nováček
Nováček
Registrován: 13. čer 2006

Málo bodů v 3DMarku

Příspěvek od Batistuta »

Mám tuto sestavu:

AMD3200+(Venice S939) OC 2,2Ghz
MSi K8N Sli-nForce4 Sli
MSi nVidia 7600GT-heat pipe
2x512MB Kingston HyperX CL 2-3-2-6 1T
WD 250GB SataII,16MB

v 3DMarku 01 16500 bodů-----dost málo
v 3DMarku 05 4200 bodú---dost málo


Zkoušel jsem originál ovladače i novější a nic,rozdíl minimální.
Vypadá to,jako by ta karta jela tak na 70%. Poradte,kde může být chyba,mělo by to mít v testech podstaně víc bodů. Děkuji
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don »

a co to presne je ya kartu
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Je karta taktovaná ? Zkusil jsi přeinstalovat drivery k MB ? Byla tam předtím jiná GK, nbeo je to nová sestava ?
Goldnoob team proud member!
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Příspěvek od kotas »

Mno to mas vazne dost malo.. Ja jsem zatim ve fazi testovani u sve 6800 (dlouha rec..) a mam ve 3DMARK 2005 4760 bodu a to jsem se teprve s ni rozjel 8)
Batistuta
Nováček
Nováček
Registrován: 13. čer 2006

Příspěvek od Batistuta »

Karta je ta co jsem napsal MSI 7600GT a neni taktovana. Je to uplne nova sestava,v patek jsem to dal po komponentech dohromady. Zkusim jeste ten jinej driver k MB a uvidime. Nemuze to byt nejakym nastavenim v biosu ?
Quakes
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2005
Bydliště: Radnice okr. Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quakes »

Nemáš náhodou zapnuté vyhlazování hran a filtrování textur?
Intel Core i7-4930K 3,4GHz + Zalman CNPS14X, deska ASRock X79 Extreme9, 4x4GB RAM CRUCIAL Ballistix, SSD Crucial MX200 500GB + HDD 500GB, grafika Asus GeForce GTX 1070, case Corsair 300R Carbide Series, zdroj Seasonic X-650, zvukovka Asus Xonar Phoebus, DVDRW + BD-RE
Sbírka 14 ks mini PC Shuttle X + sbírka 100 ks grafických karet
Notebook – Asus M70V - Core 2 Duo P8400 2,26GHz, 17“ WUXGA, 4GB RAM, SSD Intel X25M 80GB a HDD WD 320GB, ATI Radeon HD3470, BD-ROM
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Příspěvek od kotas »

Quakes píše:Nemáš náhodou zapnuté vyhlazování hran a filtrování textur?
To je dobry napad jak zacit zjistovat tvuj problem - mrkni do nastaveni ovladacu ke graf. karte a zkontroluj jestli nemas zapnutou vertikalni synchronizaci a anizotropní filtrování a antialising atd.. :wink:
Batistuta
Nováček
Nováček
Registrován: 13. čer 2006

Příspěvek od Batistuta »

Vypnul jsem co šlo v nastavení grafiky a nic,zase jen 4253 bodů,kua. Asi budu muset za nějakým odborníkem,já tomu zase až tak nerozumím.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Příspěvek od kotas »

Batistuta píše:Vypnul jsem co šlo v nastavení grafiky a nic,zase jen 4253 bodů,kua. Asi budu muset za nějakým odborníkem,já tomu zase až tak nerozumím.
Podle me to bude zdrojem, co mas za zdroj? Nejaky no-name spolecne s CASE? Napis vice info.. Minimalne na takovou sestavu bych koupil alespon LC-POWER 420W - 550W... nejlepe Enermax liberty 400W nebo rovnou 500W :oops:
Jestli jsi mel v sestave jinou VGA, odinstaloval jsi poradne vsechny zbytky po ni? Co takhle utiliti Driver Cleaner, pouzil jsi treba?? Urcite by pomohlo naformatovat HDD a nainstalovat vse hezky "nacisto" 8)
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Tohle utáhne kvalitní 400ka a možná i 350ka bez problémů. Hned bych to nehorotil s 500W zdrojem :roll: (pokud je ten zdroj ok)
kotas píše:Jestli jsi mel v sestave jinou VGA, odinstaloval jsi poradne vsechny zbytky po ni?
Batistuta píše:Je to uplne nova sestava,v patek jsem to dal po komponentech dohromady.
:roll:
Goldnoob team proud member!
Batistuta
Nováček
Nováček
Registrován: 13. čer 2006

Příspěvek od Batistuta »

Všechno je úplně nové a v sobotu nainstalované,takže to není ničím zašvihlý. Zdroj je ATX 450W,v tom problém nevidím.
froxic
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. čer 2003
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od froxic »

me taha 400W EC A64 1GB X1800GTO@XT... takze ve zdroji bych problem urcite nevidel
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Příspěvek od kotas »

from_CZ píše:me taha 400W EC A64 1GB X1800GTO@XT... takze ve zdroji bych problem urcite nevidel
Taha, ale jak dlouho jeste bude?....
Batistuta
Nováček
Nováček
Registrován: 13. čer 2006

Příspěvek od Batistuta »

Tak jsem zjistil,že grafika běží jen na PCI-E x1 a ne 16x. To bude nejspíš asi to,proč to běží tak pomalu. Kde to změním na 16 x ? Jsem lama,tak sry,že se ptám. :)
Pavel.P.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 28. lis 2005
Bydliště: UHB

Příspěvek od Pavel.P. »

Jo, změťo na 16x a bude to OK. 8-) Už se to jednou řešilo u GK nVidia, mohl ses mrknout... 8)

...
Pawlis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. říj 2005

Příspěvek od Pawlis »

Zda se mi ze mam nejak malo bodu v 3DMarcich.
Kdyz dam procesor na 2450Mhz, RAM na 400Mhz, a svoji grafarnu mam taktnutou na 690/750Mhz(vic se ji nechce).
Tak sem mel max namereny hodnoty
V 3DMarku05-- 10454
V 3DMarku06-- 4963
Sou to maximalni hodnoty ktery sem se svoji sestavou dal, tusim na Catalystech 6.2

Docela me stve ze nekteri maji s x1900gt dokonce vic, a to jsou pomerne slabsi karty, ne? Vim ze ty ramky docela shit, procik tky, ale fakt se mi to zda docela malo :(
Jan Machalík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2004
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Jan Machalík »

Batistuta píše:Tak jsem zjistil,že grafika běží jen na PCI-E x1 a ne 16x. To bude nejspíš asi to,proč to běží tak pomalu. Kde to změním na 16 x ? Jsem lama,tak sry,že se ptám. :)
Zmenis to nekde v biosu, ale podle me nemas nainstalovane drivery na chipset, tohle se resilo i s AGP.Misto aby jela karta v AGP modu, jela v rezimu PCI, ptz nebyli nainstalovany ovladace od chipsetu.Tohle vypada na ten samej problem, takze rada zni : ,,nainstaluj ovladace na chipset" :wink:

//edit : tady mas link na ty ovladace ftp://216.228.115.13/Windows/nForce/sta ... tional.exe
SilentiumPC Regnum RG6V ARGB | Asus TUF Gaming B550M-Plus | AMD Ryzen 5 3600X | 16GB DDR4 Patriot Blackout 3600MHz CL17@3733MHz CL16 | ASRock Radeon RX 5600 XT D2 | Samsung 980 Pro Nvme 512GB | Crucial MX500 1TB SATA | Toshiba 3TB | Corsair TX750 | ARCTIC Liquid Freezer II 360 |
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“