Samovolný restart, zatuhávání

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Joana
Nováček
Nováček
Registrován: 27. bře 2007

Samovolný restart, zatuhávání

Příspěvek od Joana »

Počítač se mi často samovolně restartuje či zatuhává, lze pomocí nějakého diagnostického programu zjistit, čím je to způsobeno? Díky.l
Mirkana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. lis 2004
Bydliště: Kratonohy

Příspěvek od Mirkana »

mrkni jestli se ti něco nepřehřejvá CPU nebo VGA
MB: GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2,CPU: Ryzen 7 5700x, GPU: Palit RTX 4070ti 12GB, Ram: Corsair 32GB KIT DDR4 3600MHz CL 18 RGB, SSD:Kingston NV2 500GB, SSD 2TB,HDD 4TB, SSD 500G Zdroj: Corsair 850W
Joana
Nováček
Nováček
Registrován: 27. bře 2007

Příspěvek od Joana »

No to udělám, ale moc se mi to nezdá, je to chvíli po spuštění, samovolný restart často proběhne chvíli po spuštění počítače při přehrávání mp3 souborů.
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikadze »

mas pretaktovane komponenty? spis bych to tipl na nestabilitu po OC
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

Jako prvni bych podezrival ramku nebo zdroj.
Pokud se to nekdy objevi i brzy po startu, tak by to prehrivanim byt nemelo.

Udelej si memtest boot cd(imagi v isu najdes na netu) a otestuj nejdrive ramky.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Joana
Nováček
Nováček
Registrován: 27. bře 2007

Příspěvek od Joana »

Přetaktováno není, jedná se o relativně novou sestavu FSC Scaleo P, bez jakékoliv úpravy,ty ramky otestuju o víkendu, nemám to PC tady na stole. Dík za rady
johny67
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. led 2006
Bydliště: Slavkov U Brna

Příspěvek od johny67 »

presne tohle mi delaly ramky.. veresil sem to tim ze sem je prehodil do jinyho slotu a jede to ok... Resil sem presne tenhle problem asi 3 mesice:))))
ZÁKLADNÍ DESKA: ASUS P7P55D PRO, PROCESOR:Intel Core i5-750 BOX, GRAFICKÁ KARTA: Saphire Ati radeon 5850, RAM: Kingston HyperX 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz, DISK1: Samsung SpinPoint F3 3.5" 500GB, DISK2: Samsung EcoGreen F2 3.5" 1TB, Chladič disku(2x): Acutake Dark Disc 2 Pasive HDD Cooling, Chladič procesoru: Cooler Master Hyper 212 Plus, Zdroj: Seasonic S12II-500 500W Bronze, Bedna: Cooler Master Sileo 500
Godzzila
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 03. zář 2006
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Godzzila »

Hele lidi mám úplně ten samý problém to jest:
Různé mrznutí počítače, restartování, např při přehrávání mp3

(starší sestava Duron 800MHz 192MBRAM Geforce4)

Nic není taktováno, nic se nepřehřívá, RAMky stabilní (systém zkoušen na dvou instalacích vždy to samé)
//zdroj je v poho..
co s tim? :cry:
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“