Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je pá 21. únor 2020, 20:10

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Informace o strukturach souboroveho systemu
PříspěvekZaslal v: so 12. květen 2007, 14:21 
Začátečník
Začátečník

Velice by me zajimal nejaky program, ktery by mi dokazal vypsat detailni informace o strukturach NTFS (kdyz bude umet i FAT, nevadi mi to, ale prvorade je pro me NTFS). Jde mi o to, ze podle CHKDSKu (a ostatne i podle obsazeneho mista, volneho mista a teoreticke celkove velikosti partition) zabiraji na jedne me partition systemove struktury asi 25% prostoru a ja bych rad vedel, proc.

Zduraznuji, ze me nezajimaji aplikace, ktere prochazeji cely disk a vypisuji, ze adresar tenaten zabira 10% mista a adresar nejakyjiny zase 7%, ze v docasnych souborech je 15% apod. Muj problem se vubec netyka souboru ani adresaru, a to vcetne System Restore, Recycle Bin a podobnych "neviditelnych" (taky ADS) - jedna se skutecne o struktury filesystemu.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: so 12. květen 2007, 17:13 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Něco více ti ukáže například O&Odefrag, o specializovaném softu nevím, možná něco najdeš přímo u Microsoftu. Detailní specifikaci NTFS si Microsoft stráží jako oko v hlavě, úmyslně vytváří nekompatibilní a nedokumentované formáty, aby byli jejich uživatelé vázáni jen na windows.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: čt 17. květen 2007, 05:34 
Začátečník
Začátečník

kocourleo napsal:
Něco více ti ukáže například O&Odefrag

Jo, diky - nasel mi 435 MB v $Secure:$SDS:$DATA. Podle vseho se toho nezbavim jinak nez formatem disku :-((

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 2 anonymních