Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je so 18. leden 2020, 15:43

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 35 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2  další
Autor Zpráva
 Předmět: Navigace do auta
PříspěvekZaslal v: po 14. červenec 2008, 11:09 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Obrázek uživatele

Nevím přesně kam s tímhle dotazem, smeťák bude asi nejlepší :)

Jde mi o to, že jsem navigaci v autě nikdy neměl, nemám s tím moc zkušeností..Plánujeme zhruba za dva měsíce cestu do Francie, s návratem přes Švýcarsko..jednak kvůli této "dovolené" ale i do budoucna o navigaci uvažuji, uvažuji o ovládání hlasem, ne jen dotykovku, podrobné mapy hlavně zatím tedy Francie, Rakousko, Německo, Švýcarsko..Všude slyším že nejlepší jsou Tom-Tom, mě se docela zamlouvá tenhle typ upřímně i kvůli ceně:
http://www.kasa.cz/mp3-prehravace/koupi ... moov-330u/

jen jsem zatím nezjistil to ovládání, nevím ani jestli jestli tenhle výrobce je spolehlivý takže prosím někoho kdo má zkušenosti, jestli by mi poradil kdyžtak jiný typ řekněme pokud možno do 6-7 tisíc...pokud je to vůbec reálné :)

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 14. červenec 2008, 11:15 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Konkrétně Mio Moov naviguje docela blbě, nesmyslně. Dle informací na různých diskuzích... :(

Rodiče teď pár týdnů v zahraničí testovali Garmina 660 FM a docela si stěžovali. Mapama by to být nemělo, byla zaplá jedna, nepřekrývala se, nastavení taky ok.

Takže tomtom? :oops:

storage: Pentium 3260 |  8GB DDR3 | 2x 4000G  HDD | debian

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 14. červenec 2008, 11:31 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

ja mam ako navigaciu PDA od ASUSu, cim mam kdekolvek pristup na net a ine vyhody, balenie je komplet ako navigacia (kabel na napajanie do zapalovaca, drziak).
Mam v tom iGo 2006 (mapy sa aktualizuju) a cesty po Nemecku, Svajciarsku, Rakusku, Slovensku a Cesku boli uplne super.
Chodil som na konkretne cisla domov vo vsetkych tychto statoch s tym, ze Svajciarsko bol uplny koniec sveta, Nemecko - vylet po zapadnutych dedinkach, kde snad cudzinca este nevideli. Praha, Brno, Tabor - tiez bez jedineho problemu na konkretne cisla domov.

Frajerka ho mala so sebou v Kanade a Vancouver fungoval spolahlivo - hladala podla navigacie najblizsie bankomaty a banky.

Myslim, ze TomTom ani iGO a neurobis chybu.

Ja by som si vsak cistu navigaciu nekupil, funkcie PDA su predsa len bohatsie.

Apple iMac, i5 3,1GHz, 4GB RAM, Ati Radeon 6970M 1GB, 27" LED panel 2560x1440, Seagate 1TB HDD, Magic Mouse, Thunderbolt, audio-technica ATH-T44, Mac OSX 10.6.8
STEAM uubuuW ... EVE Online H00d

MACINTOSH – Most applications crash. If not, the operating system hangs.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 14. červenec 2008, 15:50 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

nevim. Ale rodiče sou spokojený s garminem :-) presneji Nuvi 660

Byly se projet tak okolo evropy.. a Bez problémů.

Trasa byla: Cr->Nemecko->Francie->italie->Svicarsko->Rakousko->Cr

Njade Hotely,Restaurace, Kina atd. Všechno možný.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 14. červenec 2008, 15:57 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Já mám taky dotaz ohledně GPSek... jedu do Kanady a přemejšlim, že bych si tam rovnou nějakou koupil...nebude pak problém s evropskejma mapama? :)

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 14. červenec 2008, 16:04 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Obrázek uživatele

Nism0 napsal:
nevim. Ale rodiče sou spokojený s garminem :-) presneji Nuvi 660

Byly se projet tak okolo evropy.. a Bez problémů.

Trasa byla: Cr->Nemecko->Francie->italie->Svicarsko->Rakousko->Cr

Njade Hotely,Restaurace, Kina atd. Všechno možný.

Jo tenhle typ už mi známej taky doporučoval, vypadá dobře a do dvou měsíců by třeba mohla trochu i spadnout cena až to bude aktuální :)

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 14. červenec 2008, 17:06 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Obrázek uživatele

Myslim že tyhle Vánoce vezmu ve znamení gps navigací. Byl bych rád, kdybyste sem dál psali dál svoje názory.

Jinak držel jsem v ruce outdoor model Garmin colorado (bezdotykový display) a má to celkem těžkopádný ovládání (na který bych si ale možná časem zvykl). Cesty to volí občas nelogicky, nebo automaticky předpokládá, že má každý hummera :) Bohuželm nemám zatím s čím porovnávat.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 14. červenec 2008, 17:44 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Colorado taky není autonavigace, že... Kór s TOPO Czech mapou...

Osobně s tím Garminem 660 zkušenost nemám, pouze reprodukuju, co mi bylo řečeno. Ale v nejbližší době bych ho zkusit měl, takže napíšu. Denní zkušenost mám jen s GPSmap 60CSx, což je tu poněkud mimo mísu...

storage: Pentium 3260 |  8GB DDR3 | 2x 4000G  HDD | debian

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 14. červenec 2008, 17:54 
Čestný člen
Čestný člen
Obrázek uživatele

Já mám Tom Toma na SE P990i a až na pár drobností s itinerářem* jsem nezaznamenal žádné problémy.

* itinerář se neumí přepínat automaticky po příjezdu do zvolené obce, musí se to přepnout ručně.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 14. červenec 2008, 19:06 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Švagr má nějaké nové prestigio za 3.000 ,- .... nacpal tam i nový firmware, který oficiálně zařízení ani nepodporuje, ale vše fakčí krásně na 100%, je tam všechno na co si člověk vzpomene, supr navigace, jen nevím přesný typ..

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 14. červenec 2008, 20:18 
Čestný člen
Čestný člen
Obrázek uživatele

A zkoušel s tím jet na nějakou delší cestu?

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 14. červenec 2008, 21:01 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Me co do ovladani se nejvice zamlouval IGO2006, Tom tom neni spatny ale je divny. Napr. Nikde jsem nenasel zadani souradnic. U IGO zase nejsou CZ POI. Taky citlivost je pomerne zmatena. Najdnou mi to nahlasilo obrat do protismeru. Coz na dalnici moc nepotesi: D

MB: Gigabyte UD3R, CPU:E8400, RAM 2x 2048 A-DATA 1066, GK: Asus Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb, Samsung 500+640Gb, Hitachi 500Gb Backup, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon iHAS424 Monitor: Samsung 970p

Obrázek Obrázek

Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 14. červenec 2008, 21:12 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Taťka měl v autě asi půl roku Tomtom 920T. Cenově vychází na něco málo přes 10kkč a umí toho poměrně dost. Naviguje spolehlivě, ovládá se komplet přes dotykový displej + malé BT dálkové ovládání, hlas je plynulý bez zadrhávání, trasy přepočítává rychle...
Před měsícem to kvůli motorce vyměnil za zumo 550. Ta má displej trochu menší+4 hw tlačítka. Hlas neni tak plynulý a je zaměřená víc na cestování - plánování tras na pc (to Tomtom vůbec neumí!), záznam trasy, statistiky, nadmořská výška...paměť 2GB u obou stačí bohatě na celou evropu+u garmina na turistickou TOPO čr a atlas čr. na kartu se dají nahrát vlastní mapy nebo mp3.
Známej má nějaký MIO 52x tuším. Je s tím taky spokojenej.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: út 15. červenec 2008, 13:45 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Občas jedeme podle Mio C720. Jednou když jsme jeli z Frankfurtu, tak se nepochopitelně úplně vypla a nechala se 10 minut přemlouvat, aby zase najela a začala navigova. Kromě tohoto výpadku ok. Pohodlné ovládání, výborný displej, ale trochu otravná hlasová navigace.
Obrázek

Naposledy upravil oneill_sx1 dne út 15. červenec 2008, 19:13, celkem upraveno 1x.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: út 15. červenec 2008, 15:04 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

mám teda MDAčko, spíš teda povím jen k softu, používal jsem tomtoma verzi 6, naneštěstí na něj přestali aktulizovat mapy, tak jsem skusil IGO 2008 a líbí se mi více jak tomtom, tímpádem na tomtoma 7 ted přecházet nebudu, tomtom měl teda jednodužší ovládání, ikdyž to pro mě hračičku právě moc nebylo. IGO je teda náročnejší a pomalejší, ale taky promakanější a je i více možností plánování a hodně možností náhledu na mapu při jízdě.

Předmět:
PříspěvekZaslal v: út 15. červenec 2008, 15:54 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Obrázek uživatele

Taky pouzivam PDA, konkretne soft Sygic McGuider (Sygic Drive). Takovy vylepseny TomTom

Předmět:
PříspěvekZaslal v: st 16. červenec 2008, 11:41 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Trinom napsal:
A zkoušel s tím jet na nějakou delší cestu?

Jo, Vsetín - Praha, teď Vsetín - Chorvatsko a vpoho...

Předmět:
PříspěvekZaslal v: st 16. červenec 2008, 13:11 
Středně pokročilý
Středně pokročilý

do igo se daji poi z tomtoma dostat pomoci externiho sw. vice na forech zabivajicich se navigacemi.

vyhoda noveho Igo je rozdeleni map. TOmtom ma mapy bud po zemich nebo castech evropy a je nutne mezi nimi preminat (nebo jet podle prujezdove) u Igo nahraji mapy tech zemi kam jedu a samo se mi to prepina.

igo mi prijde uz moc vysperkovane. mam rad strohost tomtoma, ikdyz nektere vlastnosti igo jsou prijemne jako treba oddaleni mapy pokud delsi domu jedu jen rovne

Asus Z170M, i7-6700k, Scythe Mugen Max, 16GB DDR4 Patriot, Gigabyte Gaming G1 GTX1070, 480GB Kingston MLC SSD, 400GB Samsung MLC SSD, 525GB Crucial MX300 M.2, 1TB Patriot Burst SSD, TT Core V21 + Corsair RM650X , Roccat Ryos MK Glow, Razer Naga Trinity, LG 27GL650F-B + 2x Dell P2717H, Sennheiser HD-595 + ModMic, Creative T20 II

Předmět:
PříspěvekZaslal v: st 16. červenec 2008, 16:54 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

TomTom je jistota, se kterou nešlápneš vedle. Naviguje výborně, žádné problémy. Jen nemá takové funkce jako konkurence (hlavně iGo)

Sám používám TomTom 6 a teďka přejdu na TomTom 7

Zkoušel jsem i iGo, některé funkce má zmáknuté lépe a má jich víc, některé jsou zase horší. Například mi přijde složitější ovládání, nebo o něco horší hlasová navigace, je hrozně ukecaná.

Jak už tu někdo psal, nevýhoda u TomTomu je rozdělení map, pokud nemáte celé Western and Central Europe, tak mezi nimi musíte složitě přepínat

Předmět:
PříspěvekZaslal v: st 16. červenec 2008, 21:31 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Obrázek uživatele

JanHavlicek napsal:
TomTom je jistota, se kterou nešlápneš vedle.

No postupně se přikláním k této variantě i když investice bude větší než jsem plánoval...Ale tady asi není na místě zrovna šetřit...

Odpovědět na téma  [ 35 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2  další

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 2 anonymních