GPS navigace do auta

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Re: GPS navigace do auta

Příspěvek od Fifi »

Ahoj,
zneužiji tohle vlákno. Rád bych si pořídil GPSku do auta, ale nemám moc přehled. Budu rád pro jakékoliv inspirace.
Užití:
Pouze GPS funkce, navigace z A do B. Pokud bude mít i nějaké dopravní info budu rád.
Cena:
Není pro mne rozhodující faktor. Nicméně vzhledem k tomu, že se bude vyskytovat za oknem vozidla preferuji spíše nižší.
Mapy:
Celá Evropa je pro mne nutnost. Rusko, nebo USA je výhoda.
Aktualizace:
Ideální stav je takový, kdyby byla kolem konkrétního systému silná komunita a mapy by bylo možné lehce stáhnout.
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS navigace do auta

Příspěvek od Don Martinez »

Co nějakej z těch jednodušších Garminů s Lifetime aktualizací map - třeba toto: http://www.aaanavigace.cz/garmin-nuvi-7 ... t-lifetime (umí i hovadinky jako MP3, což je imho k ničemu, ale ta cena je podobná těm jednodušším :) ) nebo toto: http://www.aaanavigace.cz/garmin-nuvi-255w-lifetime (v balení není RDS-TMC přiímač)... Od TomToma bych se podíval na One XL s RDS-TMC: http://www.aaanavigace.cz/tomtom-xl-classic-europe , bohužel u něj se za aktualizace map platí (pokud to nejsou drobný úpravy v rámci MapShare), na druhou stranu je taky podstatně levnější... Do tý menší verze s 3,5" LCD displejem bych asi nešel, širokoúhlej 4,3" mi přijde pohodlnější (zase pokud chceš šetřit, asi si s 3,5" modelem vystačíš)... Co se týče ostatních výrobců, mají snad všichni přístroje postavený na Windows CE, má to svoje výhody a nevýhody, já bych šel spíš do něčeho od Garmina nebo TomTomu, no :) ...

Mapy USA asi jedině dokoupit, myslím, že u nás se s tím navigace moc neprodávají, stejně tak to Rusko...

Já osobně používám TomTom One XL s RDS-TMC přijímačem a co se týče vlastní navigace jsem spokojenej, narozdíl od Nokia Map, který jsou zkoušel předtím (když už jsem je dostal k telefonu, tak proč ne), mi zatím nikdy nehnal někam do pryč (na cyklostezku, do jednosměrky), pokud měl komunikaci na mapě - samozřejmě, když ta dálnice, po který jedeš v mapě není, každá navigace trošku vyvádí... Co mi štve jsou ty placený aktualizace map, drobný opravy v MapShare jsou zadarmo, ale jakmile člověk chce opravdu nový mapy přímo od nich platí za to celkem dost (služba Aktualizace mapy vyjde na 10 éček na čtvrtletí, samotná nová mapa je ještě dražší), trošku dementní je taky držák (na druhou stranu má výhodu v tom, že ho člověk vždycky musí vzít s sebou a nenechává ho v autě)...
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Re: GPS navigace do auta

Příspěvek od Fifi »

Díky za postřehy, asi nakonec zvolím Garmina.
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: GPS navigace do auta

Příspěvek od Maxtor »

Help s navigaci.. čerti vykradli auto a odnesli nasi Stradu, takze je treba ji necim nahradit..

- cena 10k +/- autobus, sam poradne nevim, ale rekneme ze kolem te desitky
- co nejvetsi display
- moznost nastavit rezim nakladnich aut

Nejaky specialitky typu MP3, dalkovy ovladani apod. nejsou vubec potreba.. co jsem tak koukal po netu, aniz bych zkoumal hloubeji, HW cast jasne poukazuje na Mio C725.. jak jsou na tom s mapama apod.. pripadne navrhnete alternativy..

//EDIT.. nema nekdo zkusenost s Actisem..? obecne si navigaci vyyberu, jen s tema mapama a SW obecne je to hold vec, ktera se casto stava kamenem urazu.. :(
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=67277
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“