Jaky mp3 prehravac?

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

Killing joke
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. zář 2009
Bydliště: Mělník, Praha

Mp3 přehrávač do 2k

Příspěvek od Killing joke »

Zdravim!

Potřeboval bych poradit s koupí nového mp3 přehrávače...

rád bych se na něm také koukal na filmy, tudíž by byl dobrý nějaký s větším displayem,
pokud možno dotykový a s cenou do 2000Kč +- pár set...

jako favoriti se mi jeví tyto:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=68797
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... Y1UH000HA7
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... Y1UH000LJG
http://www.czechcomputer.cz/product_doc ... A71BA.html
http://www.mp3centrum.cz/verszo/verszo-cube-4gb/

Díky za pomoc při výběru.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Mp3 přehrávač do 2k

Příspěvek od kotas »

Doonio apod nee, jsou to sračky, Být tebou, tak si ještě seženu cca 200,- a jdu do Creative Zen 8GB viz:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
Mám osobní zkušenosti s větší části mp3 přehrávačů v této ceně, takže mi věř - velká výdrž na akumulátor, perfektní zvuk výstup v ceně do 2500,-.
Sám vlastním 8GB v X-Fi verzi a nemůžu si ho vynachválit..

Jinak všechny co jsi vyjmenoval stojí za starou belu :wink: .
Maddogg
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2005
Bydliště: Ostrava

Re: Mp3 přehrávač do 2k

Příspěvek od Maddogg »

Já mám s tím Zenem trošku horší zkušenost. Rozbalil jsem ho dva dny používal, třetí den sem ho ráno vzal a byl mrtvý, samozřejmě se to může stát u jakéhokoli zboží...
Mainboard Asus P7P68 CPU Intel I5 2500k@4.2ghz+Xigmatek Achilles RAM Kingston 2x4GB 1333Mhz GPU Asus r7 370 1100/6000Mhz HDD Samsung F1 500GB DVD-RAM Samsung Case&PSU Fractal Desing Define R2+ Enermax PRO82+ 385W
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Mp3 přehrávač do 2k

Příspěvek od kotas »

Maddogg píše:Já mám s tím Zenem trošku horší zkušenost. Rozbalil jsem ho dva dny používal, třetí den sem ho ráno vzal a byl mrtvý, samozřejmě se to může stát u jakéhokoli zboží...
Mě se to stalo taky, ale u X-Fi, hned na druhý den, stačilo ale přehrát firmware a už půl roku pohoda :wink: .
Předtím u obyč. Zenu se mi nic nestalo 8)
Maddogg
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2005
Bydliště: Ostrava

Re: Mp3 přehrávač do 2k

Příspěvek od Maddogg »

Hm jenomže já už firmware asi nepřehraju, páč přehrávač nereaguje vubec na nic, zapnout nejde, po připojení taky nic ...
Mainboard Asus P7P68 CPU Intel I5 2500k@4.2ghz+Xigmatek Achilles RAM Kingston 2x4GB 1333Mhz GPU Asus r7 370 1100/6000Mhz HDD Samsung F1 500GB DVD-RAM Samsung Case&PSU Fractal Desing Define R2+ Enermax PRO82+ 385W
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Mp3 přehrávač do 2k

Příspěvek od kotas »

Maddogg píše:Hm jenomže já už firmware asi nepřehraju, páč přehrávač nereaguje vubec na nic, zapnout nejde, po připojení taky nic ...
Tak šup na reklamaci, Creative mění ;-)
Wakizashi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. srp 2006

"Mp3"Emgeton vs IRiver

Příspěvek od Wakizashi »

Ahoj. zajímalo by mne, jaké jsou rozdíly v kvalitě zvuku. Sluchátka používám Porta Pro. Nemá někdo zkušenosti s onimi značkami? Emgeton je zvukově prý hůře. Konkrétně jsem pokukoval na

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... Y1UH000IYH

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65831

eventuelně

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... Y1UH000PVJ (ale neumí Flac)

IRiver t60 (neumí Flac, ale je na AAA)

E30(obrovská deklarovaná audio výdrž, měl by umět Flac)

Dříve jsem měl creative ZEN 1GB a byl jsem spokojený (ten měl navíc AAA, což je podle mě velká výhoda, můžu mít náhradní u sebe). Dnes se zdá, že všechno používá nějaký svůj akumulátor. Další značka, která se mi celkem zamlouvala byl Teac, ale netuším, jak jsou na tom s přehrávači. Pokud mi nabídnete jinou alternativu, vítám ji. Cena do cca 1200.

4GB by byly víc než dost. Nevím jestli i na FLAC a jestli je rozdíl FLACu oproti 320kbps MP3 zas tak znatelný s Portami. Díky všem. Pokud by nebyl as tačily by kvalitní mp3, 2GB by asi stačily.
X5650, 24GB DDR III,Asus Rampage Gene, Corsair AX 860W, HD7850, Samsung Evo, Sandisk Ultra, WD, X360/XB0 Gamepad, Qanba Q4Raf Arcade Stick, Tannoy Reveal, Jackson DK2 Skulls MIJ
"Fatherland - Tragedies. Tragedies written in snow.
Fatherland - Poetry. Poetry written in blood"
Wakizashi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. srp 2006

Re: "Mp3"Emgeton vs IRiver

Příspěvek od Wakizashi »

Tak si odpovím asi sám... nakonec jsem se rozhodl pro Iriver a E30 8GB za cenu o 500 méně, než se dá sehnat na netu...
X5650, 24GB DDR III,Asus Rampage Gene, Corsair AX 860W, HD7850, Samsung Evo, Sandisk Ultra, WD, X360/XB0 Gamepad, Qanba Q4Raf Arcade Stick, Tannoy Reveal, Jackson DK2 Skulls MIJ
"Fatherland - Tragedies. Tragedies written in snow.
Fatherland - Poetry. Poetry written in blood"
fantomasek007
Červená karta
Červená karta
Registrován: 30. pro 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mp3 přehrávač do 2k

Příspěvek od fantomasek007 »

Můj osobní názor je bezesporu tato mp3: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=68809
Prostě mám doma podobný 8gb kousek a nemůžu si vynachválit.
SONY je prostě SONY.
Bobeschcbr
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2010

Jaky mp3 prehravac?

Příspěvek od Bobeschcbr »

Dobrý den,
nevěděl by někdo o MP3 přehrávači, který má externí napájení a dokáže zároveň při nabíjení/napájení ze sítě normálně fungovat, tj. přehrávat? Potřebuji přístroj nezávislý na bateriích, který bude hrát 24 hodin denně.

Za případné rady předem děkuji.
Stricekfido
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2006
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: mp3 prehravac s externim napajenim

Příspěvek od Stricekfido »

třeba ipod
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: mp3 prehravac s externim napajenim

Příspěvek od myom »

tohle by mel umet jakykoliv prehravac. pokud se napaji pres USB, tak staci koupit USB nabijecku a mel by byt schopny fungovat.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Bobeschcbr
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2010

Re: mp3 prehravac s externim napajenim

Příspěvek od Bobeschcbr »

iPod je trochu dražší sranda. Rád bych to vyřešil co nejlevněji jakožto jednoúčelové zařízení. Mám obavu, aby právě bylo možné přehrávání při nabíjení. V obchodě mi to nedokáží říct a přehrávač kvůli tomu nerozbalí. Nemá někdo odzkoušené? :)
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: mp3 prehravac s externim napajenim

Příspěvek od myom »

sandisk clip/clip +. na nich to jde urcite.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Bobeschcbr
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2010

Re: mp3 prehravac s externim napajenim

Příspěvek od Bobeschcbr »

Děkuju!!! :)
DartVader
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2010

nový mp3/4 přehrávač

Příspěvek od DartVader »

Zdravím kolegové,
sestra mne požádala abyhc ji poradil s výběrem nového mp3 přehrávače, ale osobně se v této problematice moc nepohybuji (ač jeden mám), takže bych rád zjistil vaše názory.
Určitě by to mělo mít Mass Storage (tedy alepoň pokud vím, tak je právě tato funkce odpovědná za správné zobrazování písniček tak jak jsou umístěny ve složkách). Na přehrávání videí nezálěží, tedy pokud je nebude mít, bude to jen k dobru věci, prootže do něj sestra nechce moc investovat.
Tak a je třeba říct, že akoliv je přehrávač předurčen k přehrávání muziky, obávám se že horší zvuk od kvalitnějšího nepozná (na to nemá sluchátka, a i kdyby je měla, hned by je zničila), tudíž může být takový přehrávač také levnejší.
Proto vás tedy prosím o radu. Díky DartVader.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: nový mp3/4 přehrávač

Příspěvek od zombux »

zajdi do (e)shopu a "něco" vyber, skoro bych řekl že to je úplně jedno. vzhledem k tomu že to nemá být nic luxusního a je to pro holku, spíš bych se orientoval podle vzhledu, barvy apod
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Jindy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nový mp3/4 přehrávač

Příspěvek od Jindy »

Jo, no, pod dva litry je to docela jedno, rozdíly nejsou velké. Ale spíš než podle barvy bych se orientoval podle výdrže baterie. 8-12 hodin je sice v téhle kategorii průměr, ale je to hrozně málo. V týhle cenový zkus třeba Teac, hraje za ty prachy líp, než jiný playery s cenou třeba o pětikilo vyšší (třeba Teac MP211 je za ty prachy dobrej).

Kolem trojky bych určitě bral Cowon, to je víceméně to nejlepší mezi MP3 / FLAC přehrávači a vydrží třeba 50 hodin, takže to neni nutný každej den nabíjet.
DartVader
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2010

Re: nový mp3/4 přehrávač

Příspěvek od DartVader »

Jasně, dík, ale jakjsem říkal. Přímo tip na přehrávač co umí přehrávání po složkách? Protože jak jsem řekl, nevím jistě co mass storage znamená. Dík.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: nový mp3/4 přehrávač

Příspěvek od zombux »

Mass Storage znamená, že zařízení se připojí k počítači USB kabelem a chová se jako přenosný disk, bez potřeby instalace dodatečných ovladačů, se schopností přehrávat po složkách to nemá vůbec nic společného. osobně bych postupoval tak, že bych vybral nějaký model, a na internetu zkusil najít nějaké reference, testy apod.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“