powerbank - rady a tipy

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od Nagant »

Díky za info, objednal jsem tu Xiaomi Mi PowerBank 2C, a uvidím.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Azimut
Nováček
Nováček
Registrován: 31. led 2019

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od Azimut »

Čau, mám taky dotaz ohledně powerbanky. Když mám mobil, který podporuje rychlonabíjení a koupím i powerbanku dosahuje to přes ní stejnou dobu nabití jako přes nabíječku nebo mám počítat s o něco delší dobou? A zkoušel někdo powerbanku, která se rychlonabíjí i sama?
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od renek1 »

Powerbanku musíš pořídit takovou co rychlonabíjení podporuje, jinak ti to bude nabíjet standardně.
Dokonce jsou i s bezdrátovým nabíjením
https://www.alza.cz/sport/samsung-wirel ... 552857.htm
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Azimut
Nováček
Nováček
Registrován: 31. led 2019

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od Azimut »

Tak bezdrátový beru jako takovou věc navíc, kterou asi vyloženě nepotřebuju. Ta rychlost tam bude pomalejší než přes kabel.
Azimut
Nováček
Nováček
Registrován: 31. led 2019

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od Azimut »

Taková ideální kapacita na nošení v batohu bude asi 10000mAh ne? Ty co mají víc už jsou celkem těžký si myslím.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od zombux »

hlavně 10000mAh je obvyklý limit pro cestování s powerbankou letadlem, nad tuhle hodnotu by mohly být problémy. na druhou stranu, kapacitu mojí powerbanky nikdy nikdo nekontroloval :lookround:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od python.p »

Mě celkem štve, že není nějakej pořádnej test na aktuální powerbanky.

Jedinej pořádnej je 3 roky starý, zde: https://www.idnes.cz/technet/technika/p ... chnika_nyv

Možná na YT se něco najde, ale kdo má čas dívat se na videa. A takový ty "testy" a "recenze" na srovnávacích webech, to neberu vážně.

Nicméně bych asi klidně vsadil na tu Xiaomi, spousta lidí v okolí je má a nikdo si nestěžuje.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od zombux »

já koupil Lamax 10000 a je OK, i rychlost nabíjení je dobrá. ale je fakt že bezdrátový nabíjení by se docela hodilo :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Azimut
Nováček
Nováček
Registrován: 31. led 2019

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od Azimut »

Na tu od lamaxu jsem taky koukal. Já mám jednu xiaomi doma a funguje bez problému, ale nemá ještě to rychlonabíjení právě.
jab
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. bře 2005

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od jab »

zombux píše:hlavně 10000mAh je obvyklý limit pro cestování s powerbankou letadlem, nad tuhle hodnotu by mohly být problémy. na druhou stranu, kapacitu mojí powerbanky nikdy nikdo nekontroloval :lookround:
pro cestování v letadlech je podstatná hodnota Wh, ne mAh. obecně se jako taková hranice bere 100Wh, kdy třeba moje 20000mAh Šaomi má na sobě údaj +- 75Wh.

20000mAh je už celkem těžítko, podle mě na nějaké výlety apod. stačí 10000mAh. kdybych měl kupovat dneska, tak si vezmu něco menšího a lehčího než 20k krávu. jinak se mi líbí ty powerbanky, co prodává Alza pod svým jménem, ty vypadají podle mě slušně: https://www.alza.cz/alzapower-source-10 ... 484623.htm
ryzen r5 1600, ax370, 2x8gb, ssd+hdd, 1060 6gb
Azimut
Nováček
Nováček
Registrován: 31. led 2019

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od Azimut »

Já právě vyloženě těžítko nechci. Budu to nosit v tašce pořád, takže těch 10K bude stačit. Díky moc za pomoc.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od zombux »

jab píše:pro cestování v letadlech je podstatná hodnota Wh, ne mAh.
pravdu máš, nechápu kde jsem vzal to info s mAh, mea culpa.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Craukoth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od Craukoth »

Čau, máte někdo 20000mAh powerbanku? Chtěl bych jí hlavně kvůli kapacitě, ale trochu se bojím rozměrů a váhy na nošení.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od AllowedCry »

Ahoj, pořídil jsem otci https://www.czc.cz/adata-powerbanka-p20 ... 72/produkt Má ji už druhým rokem, přežila dost pádů a drsného zacházení a váží to půl kila.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Craukoth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od Craukoth »

Tak půl kila už je celkem dost. To už moc do kapsy nebude, ale díky za odpověď.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od python.p »

Craukoth píše: pon 31. led 2022, 12:10 Tak půl kila už je celkem dost. To už moc do kapsy nebude, ale díky za odpověď.
Taková ta placatá od Xiaomi.

Jako ta energie se musí někde uložit...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Duschek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. čer 2017

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od Duschek »

Ta kapacita musí něco vážit. Já mám 20K powerbnaku od lamaxu a taky není zrovna nejmenší. Ale pokud můžu doporučit, tak pokud máš mobil s rychlonabíjením, tak vzít i powerbanku s ním. Pak se mobil dobijí rychleji a hlavně při cestách ej to supr.
Craukoth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od Craukoth »

Chápu, díky moc za rady.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od zombux »

stará powerbanka mi po zásluze umřela a těsně před odletem do háje jsem naběhl do Electroworldu a koupil "něco 20000mAh" za pár korun.
jako powerbanka to asi funguje, ale nabíjí to fakt fest pomalu.
takže "fast charge" - šůr, fakt ne.
https://www.electroworld.cz/golf-g98-po ... h-qi-cerna
jako bonus nechápu proč je na tom napsáno Qi, bezdrátově to nic nenabíjí.
jako fakt nouzová záležitost v ceně dvou obědů OK, ale jinak je lepší si připlatit za něco, co má quickcharge.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: powerbank - rady a tipy

Příspěvek od Holda »

zombux píše: stř 2. úno 2022, 16:34ale jinak je lepší si připlatit za něco, co má quickcharge.
A to tam i zpátky
.
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“