Smartphone na focení + nahrávání, 7-9K

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

Odpovědět
DarkMortyr
Nováček
Nováček
Registrován: 13. dub 2015

Smartphone na focení + nahrávání, 7-9K

Příspěvek od DarkMortyr »

Zdravím ve spolek,

Rád bych se tu s Vámi poradil ohledně výběru mobilního telefonu, který bude sloužit jako dárek pro mamku.
Prioritou je hlavně kvalitní focení a poté i velmi slušné nahrávání videí.
Vhodné by bylo i nějaké elegantní provedení bílé / stříbrné barvy.
Displej 4.5" - 5".
To jsou hlavní kritéria.

Co není třeba.
LTE. Internet nebude využíván.
Vysoký výkon. Je důležité, aby systém byl plynulý a reagoval rychle, ale není vyžadován žádný výrazný výkon na náročné aplikace (vyjma focení / nahrávání), jelikož hry a ani žádné speciální aplikace nebudou využívány.
Na operačním systému nezáleží, je důležitá základní výbava.

Cenová relace 7-9 000Kč.

Aktuálně se mi líbí Lumia 1020.
Jedinou nevýhodou je, že CZC je jediný seriozní obchod, kde jsem ji byl schopen sehnat v dané cenové relaci, ale pouze černé provedení mají skladem. U bílé mají datum neznámý. Tak jsem jim tam hodil požadavek, ať mi zašlou, kdy by ji mohli mít skladem, jinak bych případně musel sáhnout po té černé, což bych ale nerad.

Jinak jsem otevřen jakýmkoli dalším doporučením. Buďte trochu specifičtější a rozepište se, v čem je Vámi uvedené zařízení výhodná koupě. Děkuji ;-)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Smartphone na focení + nahrávání, 7-9K

Příspěvek od zombux »

Lumia 1020 dělá hezké fotky, ale co vím tak fotí poměrně pomalu. v uvedené relaci se případně dá koupit i Lumia 930
nějaké porovnání je zde http://www.techradar.com/news/phone-and ... t--1267175 a nebo v češtině třeba zde http://www.mobilmania.cz/clanky/bratrov ... fault.aspx
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Smartphone na focení + nahrávání, 7-9K

Příspěvek od AllowedCry »

Lumia 1020 je asi jediná možnost, navíc Windows Phone je přece jen trošku záruka kvalitního OS.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
DarkMortyr
Nováček
Nováček
Registrován: 13. dub 2015

Re: Smartphone na focení + nahrávání, 7-9K

Příspěvek od DarkMortyr »

Zatím se mi 1020 líbí nejvíce. :)
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“