Flashdisk pro Ready Boost

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

Odpovědět
oldjerry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2012
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Flashdisk pro Ready Boost

Příspěvek od oldjerry »

Potřeboval bych krátkodobě zvednout kapacitu operační paměti zavedením Ready Boost, ale nemám povolenou službu Sysmain a blbé je, že nevím kde se k ní dostat. V roletě, kde se povolují služby jsem ji nenašel a jsem se svým uměním či neuměním v konci. Pomozte, prosím...
Jarda
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Flashdisk pro Ready Boost

Příspěvek od zombux »

ale ReadyBoost kapacitu operační paměti rozhodně nezvyšuje...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Flashdisk pro Ready Boost

Příspěvek od Shaquille »

Microsoft píše:Stejně jako jeho předchůdce Windows Vista, Windows 7 nabízí fuknci Windows ReadyBoost pro zvýšení paměti u netbooků nebo starších PC. Můžete použít USB flashdisk nebo paměťovou SD kartu pro zvýšení výkonu Vašeho počítače. Tato dodatečná paměť potom pracuje jako rychlá vyrovnávací paměť čímž například zrychlí načítání nebo upravování velkých dokumentů.
asi se ne uplne presne vyjadril

sluzbu spustis prikazem "net start sluzba" z prikazoveho radku s admin pravy

pripadne spustit > services.msc
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Flashdisk pro Ready Boost

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tohle je funkce z doby visty pro slow pc bez SSD a nic moc ram kapacitou, dnes je to naprosto useless.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Flashdisk pro Ready Boost

Příspěvek od Shaquille »

ty znas hw a sw konfiguraci oldjerryho pc...?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
oldjerry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2012
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Flashdisk pro Ready Boost

Příspěvek od oldjerry »

Shaquille píše:ty znas hw a sw konfiguraci oldjerryho pc...?
Hlásím: MSI 970 Gaming, AMD FX VisheraOctalCore 8300, MSI nvidia gtx1080 Fe + Gainward gtx660Ti, Corsair SSD120Gb, 8GB Kingstone, zbytek je nezajímavý

Oldjerry
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Flashdisk pro Ready Boost

Příspěvek od zombux »

na krátkodobé "zvednutí kapacity operační paměti" žádný ReadyBoost nepomůže, jedině dokoupit víc fyzické RAM, nebo navýšit pagefile (virtuální paměť), který je pochopitelně řádově pomalejší než fyzická RAM. žádná jiná obezlička není.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
oldjerry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2012
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Flashdisk pro Ready Boost

Příspěvek od oldjerry »

Díky,

počítám úkol, který je krátkodobý, ale náročný na paměť... jsem penzista a tak nemám kdykoli k dispozici potřebné peníze, takže holt! nechám úkol úkolem, on ho spočítá někdo, kdo tu paměť předimenzovanou :-D. Pagefile upravit neumím - já jsem se k PC dostal ža jako penzista a navíc totální samouk, takže jsem spíš počítačově blbý.
Měj se Zombuxi

Jarda
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Flashdisk pro Ready Boost

Příspěvek od Shaquille »

MSI nvidia gtx1080 Fe? Bud kecas s kartou, nebo se zbytkem.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Flashdisk pro Ready Boost

Příspěvek od DOC_ZENITH »

oldjerry píše:Díky,

počítám úkol, který je krátkodobý, ale náročný na paměť... jsem penzista a tak nemám kdykoli k dispozici potřebné peníze, takže holt! nechám úkol úkolem, on ho spočítá někdo, kdo tu paměť předimenzovanou :-D. Pagefile upravit neumím - já jsem se k PC dostal ža jako penzista a navíc totální samouk, takže jsem spíš počítačově blbý.
Měj se Zombuxi

Jarda
Si přečti jak nastavit pagefile, je to easy. Btw readyboost ti s nedostatkem paměti nepomůže. Readyboost dělal to, že si na něj windows můžou ukládat data často používaných programů, takže se po spouštění PC spustěj rychlejc. To bylo nejvíce in v době právě Vista a early windows 7, protože lidi neměli SSD a flashka má 8x menší přístupovou dobu jak HDD, tak. Pokud ti ale dochází paměť, tak ti readyboost fakt nepomůže a to vůbec.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Flashdisk pro Ready Boost

Příspěvek od zombux »

Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
oldjerry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2012
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Flashdisk pro Ready Boost

Příspěvek od oldjerry »

Tak s tím Pagefile to sice vyšlo, výpočet se rozběhl, ale abych neměl bůhvíjakou radost, tak místo 4 jader jen jedno a to zase vypadlo.

Ale jestli máte ejště chuť radit, tak: kde má být uložen soubor app_config.xml a taky mám problém, protože mne nechce PC uznat jako správce, stále mi měné zabezpeční a odmítá mi provést některé změny - jak sito právo vynutit, aby mi dal třeba hlášku ...jako správce... ?Pořád měnit pověření ve všech stupních podřízenosti je už na budku (a ta moje stará řípa už toho taky moc nevydrží).
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“