Microsoft lumia 650

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
M4rtin
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2011

Microsoft lumia 650

Příspěvek od M4rtin »

Zdravím,
chci se zeptat má někdo z Vás zkušenosti se zmíněnou Lumii 650?

Nejsem náročný uživatel, hry nehraju atp. Spíš mě zajímá jak je na tom výkonnostně, co sem koukal tak čipy nejsou nic extra tak aby se po pár týdnech/měsících nezačal sekat. Což sem někde tuším slyšel.

Zároveň nemám absolutně žádnou zkušenost s WP.
Jak jsou na tom s aplikacemi? Namátkově Twitter, YT, FB/Messenger, Instagram, Spotify atp?
kappa321
Nováček
Nováček
Registrován: 14. lis 2016

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od kappa321 »

Minimálně FB/messenger jsou na tom špatně (ty appky od FB jsou akorát port z iOS), třeba messenger se načítá/al strašně dlouho a na FB radši chodím přes prohlížeč :-D, u těch dalších nevím, nepoužívám je.
Zas na druhou stranu je fajn, že chodí updaty a doplňují se chybějící funkcionality.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od zombux »

Windows 10 Mobile je absolutní tragédie. byl jsem hodně spokojený s předchozíma Windows Phone 8.1, ale co z toho udělali je otřes. zahodil jsem ten krám a pořídil něco s androidem a je to OK. lidi v mém okolí, kteří frčeli taky spokojeně na lumiích s WP8.1 (zhusta Lumia 640 nebo 640XL) zkusili upgrade na W10M a naprosto ve všech případech měli chuť to rozšlapat. něco tak prolezlého chybama jsem v životě neviděl. když něco nefunguje, obvykle to řeší reset do továrního nastavení, ten zase obvykle rozbije další dvě tři věci které předtím fungovaly. očistec. stejně tak aktualizace a relativně rychle se přidávající funkcionality - vždycky se s novým updatem něco rozbije.
všichni postupně přešli na android nebo iPhone a jsou spokojení.
ano, WP8.1 je podle mě pořád velice stabilní a spolehlivý systém, skoro bych se nebál říct že na "polodumbphone" se základními smart funkcemi je to ideální volba a starší Lumie rozhodně nezavrhuju. jen těžce nedoporučuju upgrade na W10M, tím spíš ne koupit telefon x50 řady, která už W10M má a nic s tím nejde dělat.
MS ten systém stejně už dávno odepsal, ne že ne. nedoporučuju do toho jít ani za ty minimální prachy, co tenhle telefon stojí :sad:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od AllowedCry »

Zas až taková katastrofa to není, ale není nad čím polemizovat, kupovat to nemá smysl, ta platforma se bude ještě udržovat možná pár let, ale pak příjde nějaká newgen.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od Zivan »

Problem WP8(.1) je to, ze je zabiji sam MS. Treba Skype uz do nich nenainstalujete a to ho vlastni taky MS. U Androidu jde myslim nainstalovat z Google Play i do prastare verze 4.3 a bokem asi i do starsi verze.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od AllowedCry »

O WP8.1 se nikdo nebaví.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
M4rtin
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2011

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od M4rtin »

No, momentálne je mob za nejakych 4200 u czc. I za tuhle cenu by jste tel. nedoporucily?
kappa321
Nováček
Nováček
Registrován: 14. lis 2016

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od kappa321 »

Leda že by se ti líbil ten design.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od Zivan »

Jestli ti staci single SIM verze, tak bych zkusil tohle:
https://www.visa.cz/firemni-karty/business/microsoft

U te slevy v Mall nikdo nekontroloval, jestli to bylo placeno nejakou firemni VISA kartou, tak by to mohlo projit i tady. Ta 40% sleva je z puvodni ceny, takze Lumia 650 pak vychazi na 3000Kc
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od Spring »

M4rtin píše:No, momentálne je mob za nejakych 4200 u czc. I za tuhle cenu by jste tel. nedoporucily?
Microsoft lakal zakazniky slusnymi telefony, vyrukoval s vybornym napadem Continuum, ale ani to bohuzel nestaci. Ten system je priserny. Continuum prinesl spolecne s podporou RDP v buildu 844 (rok stary build). Ani dnes, nebyl schopen Microsoft opravit elementarni chyby, jako graficke prikazy (GDI) a sychnronizaci. Chova se to uplne stejne, jako pred rokem a reporty nikdo neopravuje. RDP je dilem Microsoftu a kdyz Microsoft neni schopen opravit a resit vlastni dilo, jak muze byt schopen resit aplikace tretich stran, napr.: VNC (renderuje na serveru). Prave v Continuum mohla byt solidni hybna sila, ktera mohla efektivne pomoci cele, jiz odepsane, platforme. Jasne, melo to dalsi hacek, RDP jako takove musi bezet pres VPN a to jeste vice rozpalovalo uz tak rozpalenou Lumii 950 (dock byl v cene), ale oni to proste pohrbili cele.

Zapomen na to, uz je to oficialne mrtve.
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od morke »

Asi jsem mrkvofil, jsem spokojený s Windows 10 v mobilu. Pokud bych sháněl nový, tak opět Microsoft systém, pokud půjde sehnat. Mám i tablet s Androidem 5 a ten se mi v přímém porovnání jeví jako smetiště, mnoho aplikací, funkcí a blbostí, které se stále dokola aktualizují a nakonec se vše seká.
Fakt zlatý Windows Mobile, přehledné, funkční a bez problémů.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
M4rtin
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2011

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od M4rtin »

Pánové, děkuji za reakce a zároveň se omlouvám všem odpovídajícím zejména těm nesouhlasným.

Neodolal jsem a telefon si zakoupil. Ať na něj pohlížím jakkoliv nějak nevidím problém nebo důvod proč by měl být špatný, mě osobně se opravdu hodně líbí, W10 jsem si osvojil a zorientoval během pár hodin, ( je faktem, že jiný WP jem nikdy neviděl ), prozatím sem nenarazil na jediný problém.

Jediné co sem narazil jsou aplikace, ale stím sem počítal. Vypadají a některé se chovají trošku jinak, ale jinak jsem vše co využívám našel, kromě youtube. Tam sem našel jen nějakou alternativu, ale v klidu se dá používat YT v prohlížeči.

Každopádně všem Vám děkuji za odpovědi! :)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od zombux »

v pohodě, dej časem vědět jak pokračuješ :wink:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
BRKO
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. bře 2005
Bydliště: d syty of prak
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od BRKO »

Ja mam Lumia 650 uz tri mesice. Menil jsem z androidu a to z pracovnich duvodu a jsem spokojen. Dela co ma. Telefonuje, internetuje a bezchybne pracuje s MS Office.
Ale nedoporucil bych nekomu, kdo nevi presne co chce a jen tak kouka, co by koupil. Tenhle telefon neni mainstreamovy produkt.

win10: b450, 1600af, 16GB 3200mhz, rx570, 550W
M4rtin
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2011

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od M4rtin »

Dobrý den,

Telefon šlape jak má, na žádné velké problémy jsem nenarazil, každopádně na jeden přeci jen.
A to sice rychlost stahování, na naší Wifi mi mob propustí max 1,5 - 2mb/s, kdežto jiná zařízení propustí normálně 22mb/s tak jak mají ( Huawei P8lite, Sony Xperia E4G, Notebook atp ). Zprvu jsem myslel, že je to závadou na zařízení a chystal se jej reklamovat, nicméně při návštěvě u známých jsem si všiml, že telefon běží úplně normálně a stahování je 20mb/s +.

Napadá Vás někoho čím to, že naši Wifi telefon prostě nechce pobrat? Router je sice staršího data, ale nikdy by mě nenapadlo, že může nastat i takový problém.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od Zivan »

Zkusil jsi zadat jmeno routeru a windows mobile do Googlu? Jestli uz to nekdo neresil a neni to jen nejakym nastavenim.

Jinak problem maleho rozsireni je i v tom, ze kdyz neco spolecne s WP/WM nefunguje, tak se to bud vubec neresi nebo to rozhodne neni priorita. V lete jsem byl napr. na Kypru, kde maji casto wifi s pripojenim pres specialni stranku, kde se zada kod nebo zaplati. S WP 8.1 jsem se nepripojil skoro nikde, zalozni cinsky kram s Andoridem nemel problem.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od AllowedCry »

wifi s pripojenim pres specialni stranku, kde se zada kod nebo zaplati.
Tak to je opravdu zvlastni, protoze tohle funguje uz od dob wp7.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft lumia 650

Příspěvek od Zivan »

Jinde mi to vetsinou funguje, tady jsem se pripojil tak na jednu z 10 wifi siti. Netusim, kde byl problem.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“