Android Auto, Waze a GPS lock

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od Fifi »

Ahoj,
Pro ty co povýšili z AA 4.7 na AA 4.9 a měli problém s GPS lockem u aplikace Waze je zde konečně řešení.

Popis problému:
Po upgrade AA na 4.9 Waze není schopen pracovat s lokalitou získanou z GPS. Většina verzí Androidu pak aplikaci nabídne lokalitu z GSM a nebo WiFi. Což je při jízdě autem v podstatě nepoužitelné. Google maps se tento problém netýká.

Řešení je:
a) Přechod na Android 10 (pokud Váš telefon podporuje), AA 5.0.X je zahrnuta obvykle v OS, pokud ne tak b)
b) Upgrade na AA 5.0.X https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... 2-release/ (vyšla 22.1.2020)
c) Downgrade na pre 4.9 verzi. Ztráta některých funkcí a na nových autech horší práce s většími obrazovkami.

Testoval jsem na Discover Pro (Media II balíček, VW Passat 19-20). Funguje jako v minulosti + nové funkce AA 5.0. Stále je však nutný USB kabel. (pro Apple CarPlay už nikoliv.)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od zombux »

(sorry za hijack threadu) - jak je to teď v A10 s Android Auto v ČR? už je to tedy nějak integrováno, nebo v ČR pořád smolík? dřív se to muselo stahovat jako APK mimo store, v A10 údajně je to integrováno a stahuje se jen nějaká optional (?) appka (?)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od Fifi »

To upřímně nevím, vždy instaluji přes apk a spouštím v A nebo DE. Po prvním spuštění je to už ok a nic není třeba řešit. Web Googlu říká toto:

Kód: Vybrat vše

The Android Auto app is currently available in the following countries:

Argentina
Australia
Austria
Bolivia
Brazil
Canada
Chile
Colombia
Costa Rica
Dominican Republic
Ecuador
Germany
Guatemala
France
India
Ireland
Italy
Japan
Mexico
New Zealand
Panama
Paraguay
Peru
Philippines
Puerto Rico
Russia
Singapore
South Africa
South Korea
Spain
Switzerland
Taiwan
United Kingdom
United States
Uruguay
Venezuela
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od zombux »

hm, tak u mě divný. auto (Opel Mokka X) Android Auto podporuje a je zapnutý. ale po připojení USB kabelem se v telefonu (Samsung Note 9) začínají dít divný věci, pořád dokola vyskakuje notifikace Android Auto appky a současně se to tluče s DeX notifikací, která taky vyskakuje pořád dokola. ale je možný že je jen někde nějaká bota, a nebo že Android Auto v CZ opravdu není plně puštěný - čert ví. co vím je, že od upgradu na A10 asi před týdnem už přišly nějaký další aktualizace Android Auto appky (ať už je to co chce)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od Fifi »

Fakt se to špatně debuguje. Pár poznámek:
- AA v CZ jede ok. Zkoušeno na VW MIB2, MIB3 cca 6 modelů. MB dva modely, vše ok.
- Za dobu testování (cca 5 let) jsem vyměnil zhruba 15 USB kabelů. Nejhorší byly kabely s USB A na straně auta. USB-C to USB-C jsou držáky.
- AA se u většiny aut restartuje pokud vyprší connection timer. Tedy telefon ztratí IP konektivitu. Pak můžou nastat dva stavy:
a) spojení se samo znovu postaví bez reakce uživatele USB (obrazovka)-telefon-internet. Funguje dobře až od AA4.7 a novějších aut (MIB2 mi nefungovala dobře, MIB3 je ok)
b) Vyvolá dialogovou obrazovku typu, jak chceš USB použít (napájení, data, ...) nebo otázka zabezpečení FS (permit, deny). Pak máš problém a řešení je v podstatě nepoužitelné. IP link flap každého vytočí během pár minut a sekne s tím.
V Opelu jsem seděl jen v Insignii a rychle jsem utekl neb převodovka Aisin mě vyděsila natolik, že jsem neměl odvahu dotknout se rádia.
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od Fifi »

Mokka by měla být ok s R 4.0 Intellilink nebo Navi 900 IntelliLink.
https://www.opel.cz/objevte-opel/hmi-a- ... a-x.html#!
U starších modelů je to většinou problém, neb výrobci na ně kašlou oboustranně.
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od madPav3L »

zombux píše:(sorry za hijack threadu) - jak je to teď v A10 s Android Auto v ČR? už je to tedy nějak integrováno, nebo v ČR pořád smolík? dřív se to muselo stahovat jako APK mimo store, v A10 údajně je to integrováno a stahuje se jen nějaká optional (?) appka (?)
Já také pořád nevím jak to je, ale podle mě to ofiko ještě není. AA používám cca od května minulého roku, stáhl jsem si ho s mimo Play store, ale od té doby se mi už automaticky aktualizuje z Play. Přitom tam ale oficiálně není, protože když ho dám na Play vyhledat, tak mě to nic nenajde...
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od Fifi »

Tak ani 5.0 problém neřeší úplně stoprocentně. Na MIB3 (VW) s A9 a AA 5.0 se občas stane, že GPS lokace je nedostupná. Zatím nevidím žádné souvislosti. Asi budu muset přejít na A10.
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od logingame »

madPav3L píše:
zombux píše:(sorry za hijack threadu) - jak je to teď v A10 s Android Auto v ČR? už je to tedy nějak integrováno, nebo v ČR pořád smolík? dřív se to muselo stahovat jako APK mimo store, v A10 údajně je to integrováno a stahuje se jen nějaká optional (?) appka (?)
Já také pořád nevím jak to je, ale podle mě to ofiko ještě není. AA používám cca od května minulého roku, stáhl jsem si ho s mimo Play store, ale od té doby se mi už automaticky aktualizuje z Play. Přitom tam ale oficiálně není, protože když ho dám na Play vyhledat, tak mě to nic nenajde...
Ono totiž AA byl a fungoval u nás, pak to stáhli z Obchodu kvůli EU, podle nich jedna z mnoha důvodu je (zneužití) „sledování“ osoby. Pokud máte zapnutý GPS a používáte google maps, tak se vaše data ukládá na společném servru(nikoliv někde v čipu na telefonu). Na vlastním profilu na Google můžete vidět kde jste všude byli naposled apod. Ta funkce se jmenuje Historie Polohy, google ale už umí dávno přes data a fotky třídit podle toho kde jste všude byli. Snaží se pomalu vyjít vstříc zákonům u nás, ale zatím je to marný. Před lety(2017) kdy jsem kupovali auto, kde mi nabízeli příplatek za multimediální centrum s AA,AC,Mirrorlink. Tak jsem řekl že nebudu připlácet za něco co je u nás nelegální tzv. AA a oni mi dali slevu za aktivaci :)
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od Fifi »

Vše je naprosto stabilní. Jak proběhly poslední update na A9, tak máme zase klid, než přijde A10 :).
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od Fifi »

Tak jsem byl nucen jet se Superbem s MIB2 a problémů s rozpojováním AA v místech, kde je slabý signál, jsem měl hodně. S MIB3 v Passatu jsem spokojen. K rozpojení dojde jednou za 10k km. Rozdíl podle mě není VW vs Škoda, ale MIB2 vs 3.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od werygood »

S A10 už mám Android Auto normálně ve Storu a stahuje si to updaty samo. Konečně.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od zombux »

werygood píše:S A10 už mám Android Auto normálně ve Storu a stahuje si to updaty samo. Konečně.
jo, však to jsem tu psal už v lednu :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od Fifi »

Doufám, že konečně zlikvidují USB kabel,
https://www.auto.cz/jiz-v-lednu-by-mohl ... uto-137414
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od zombux »

Fifi píše:Doufám, že konečně zlikvidují USB kabel,
https://www.auto.cz/jiz-v-lednu-by-mohl ... uto-137414
ale pokud to tak nebude podporovat i auto, tak to je k prdu, nebo?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
xenon04
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. říj 2020
Bydliště: Teplice

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od xenon04 »

musí to podporovat i infotainment - nebo pokud umožnuje doinstalovat aplikace, tak to jde už dávno přes wifi třeba s aplikací Headunit Reloaded for Android Auto
stačí ve vývojáři přidat bezdrátovou projekci
jen se to muselo/musí spouštět manuálně, takže připojit kabel bylo/je pořád menší zlo...
zkoušel jsem to v květnu 2019 (foceno připojeným telefonem)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
AMD Ryzen 7 5800X | ASUS ROG STRIX B550-E GAMING | G.SKILL Trident Z 32GB DDR4@3800 MHz CL16 | NOCTUA NH-D15 black | SEASONIC Focus GX 750 Gold
ASUS TUF RTX 3070 OC | SAMSUNG 970 EVO 1TB + SEAGATE Barracuda 3TB | FD Meshify 2 Light TG Black | AOC 32" + HP 24" | HARMAN/KARDON SoundSticks III
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od zombux »

jo, to je přesně to co jsem měl na mysli. pokud AA pojede wireless - super, ale taky to musí podporovat auto - a to u těch už vyrobených může bejt dost zásadní problém. teda - furt to půjde provozovat po kabelu, takže to vlastně problém úplně nebude :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Re: Android Auto, Waze a GPS lock

Příspěvek od Fifi »

U mého rádia VW Discover Pro je uvedeno, že to podporuje. Teď už jen vyměnit telefon za něco s Android 11tkou a je vyhráno.
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“