PCTuning
http://pctforum.tyden.cz/

Samsung Galaxy A40 - neustálé padání wifi
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=47&t=279999
Stránka 1 z 1

Autor:  Vorenus [ so 1. únor 2020, 15:38 ]
Předmět:  Samsung Galaxy A40 - neustálé padání wifi

Zdravím, přítelkyni na zmíněném telefonu stále padá wifi - asi měsíc fungoval telefon bez problému, začalo to potom, co jsem na hodinku vypnul pojistky a wifi se restartovala - možná ale jen shoda okolností. Nějakou dobu jede normálně, pak se u ikonky wifi objeví vykřičník a internet nefunguje, stačí wifi vypnout a hned zapnout a zase to nějakou dobu jde. Je to dost otravné. Já s Redmi Note 7 žádný problém nemám, tak si myslím, že problém bude u Samsungu. Co jsem googlil, tak už jsem vyzkoušel: natvrdo restartovat telefon, resetovat síťové nastavení a nakonec i obnovit tovární nastavení telefonu a problém přetrvává.

Nemáte pls nějaký tip, čím by to mohlo být, nebo co ještě zkusit v nastavení ap? S androidem nemám moc zkušeností, oba jsme ještě nedávno měli Windows phone a roky bez problému.

Díky moc za tipy

Autor:  komancero [ ne 9. únor 2020, 12:49 ]
Předmět:  Re: Samsung Galaxy A40 - neustálé padání wifi

podivej se do nastaveni routeru nebo modemu, to co ti poskytuje wifi, nemas tam ten telefon nastaveny jako host jen na urcitou dobu nebo s omezenim doby na pridelenou ip ?

Autor:  pilarius [ ne 9. únor 2020, 13:19 ]
Předmět:  Re: Samsung Galaxy A40 - neustálé padání wifi

Jestli se to stalo po restartu AP, tak je možné, že vysílá na nějakém problematickém kanálu a máš nejspíš obě pásma pod stejným SSID. Zkus natvrdo nastavit kanály na kanály běžně podporované v rozmezí 2,4 GHz: 1-12, 5GHz: 36-64. Nebo rozděl SSID, abys zjistil, na kterém pásmu je problém.

Autor:  Vorenus [ út 11. únor 2020, 22:05 ]
Předmět:  Re: Samsung Galaxy A40 - neustálé padání wifi

Díky moc za tipy. Po mnoha útrapách se to snad podařilo vyřešit. Podle mnoha návodů na youtube ap. jsem postupně vyzkoušel: tvrdý restart, vrácení telefonu do továrního nastavení, vrácení routeru do továrního nastavení, nastavení statické IP a možná ještě něco a vždycky se po chvilce objevil ten zatracený vykřičník. Wifi sice byla připojena, signál v pohodě, ale u sítě to psalo něco jako: "Připojení k internetu bude k dispozici, až se zlepší kvalita sítě", přičemž na mém telefonu a staré Lumii nebyl žádný problém. Nakonec to mělo triviální řešení: Zapomenout síť, resetovat router, restartovat telefon a znovu se přihlásit. Od té doby už několik dní bez problému.
Snad to někomu pomůže když tak.

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/