Mobilní telefon do 10k

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

Odpovědět
TrollZor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. pro 2012
Bydliště: Jihlava

Mobilní telefon do 10k

Příspěvek od TrollZor »

Zdravím, v této technice jako telefony moc znalý nejsem..
Mel jsem LG G4 (nemůžu si stěžovat na 6 let stáří pořád funguje)
Poté jsem si koupil LG G7 a s tím jsem byl moc spokojený ale dal jsem ho reklamovat a nestíhají to tak mi budou vracet peníze
Koukám se stále po LG v té ceně a koukal jsem na LG V40 ale to je 2 roky starý a tak jsem začal po nástupci LG G8s...
Ve hře je ještě LG Velvet ale ten je za příplatek takže tam bych se rozhodoval na osobní zkušenosti..
tak si říkám jestli to bude dobrá volba páč ani nevím jak na tom jsou jiné značky..
xaomi, sony, honor (lenovo a podobné "hovna" ne a iphone také ne)
Kdo máte jako zkušenosti s jakým typem telefonu a co by jste mi doporučili do cca 10k.. ?
A nějaký info co bych požadoval... IP68, čtečka prstů, bezdrát. nabíjení, lepší foťák
Mobil nebude sloužit na hraní her
Naposledy upravil(a) TrollZor dne čtv 16. črc 2020, 10:38, celkem upraveno 2 x.
CPU: AMD Ryzen 9 5900X CPUcooler: Arctic Liquid Freezer II 240 MB: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING - AMD B450 | GPU: GAINWARD GeForce RTX 4070 Ghost 12GB | RAM: HyperX Predator 32GB (2x16GB) DDR4 3333| HDD: SATA 6Gb/s WD Caviar Green 2TB | SSD: HyperX 3K 120Gb@Read:555Mb/s, Write:510Mb/s /\ Intel 330 180Gb@Read:500Mb/s, Write:450Mb/s | CASE: CM Haf 932 | PSU: Seasonic Focus Plus Gold - 650W | DVD-RW: LG GH24NS | LCD: Iiyama ProLite G2773HS 27" /\ 27" AOC Q27G2S" | OS: W11 x64
Logitech G502
Kingstom HyperX
HyperX Alloy FPS
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mobilní telefon do 10k

Příspěvek od Atapi »

Já teď zkoušel Redmi Note 9 Pro a Huawei Nova 5T (přejmenovaný Honor 20, ještě to má google služby) a oba jsou celkem slušné, cena do 10 tisíc, čtečka prstů v tlačíku je hodně rychlá, foťák mají oba slušný, Note 9 Pro má trošku horší navigaci - má umět dual gnss vč. galilea, ale je to buglý a nejde ani jedno, Nova 5T umí všechny GNSS.
Hry sice nehraješ, ale i tak... Nova 5T je o něco výkonnější, na úrovni rok nebo dva starýho high-endu, třeba Samsungu S10 nebo iphone XS, ale ani redmi není zrovna pomalej, rozhodně lepší než třeba samsungy okolo 10ti tisíc. Nabíjení mají oba taky dost slušné (Redmi 30 W a Huawei 22,5 W) jen ten bezdrát ani IP certifikaci to nemá ani jedno, v téhle cenové hladině nevím jestli sešeneš takhle kompletní telefon... A displej mají oba IPS s notifikační diodou teda, kdyby to hrálo roli + Huawei je o trošku menší a lehčí.
Obrázek
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Mobilní telefon do 10k

Příspěvek od pilarius »

IP68 v této cenové hladině max u výběhových vlajek, to samé u bezdrátového nabíjení. Bezdrátové nabíjení se ale dá řešit speciálními obaly. Za mě vzhledem k ceně nereálné požadavky.

Stejně nechápu, co na IP68 lidé mají - veškeré své telefony jsem vždy používal běžně i za slabšího deště a nikdy se mi s žádným z nich nic nestalo - a to jsem nikdy neměl voděodolný telefon.

Motorola One Fusion+ má prý skvělý foťák, cenu to splňuje. Pokud se tedy obejdeš bez NFC. Skvělý foťák má v této cenové hladině taky Xiaomi Mi Note 10.
Co se týče výběhových vlajek, bezdrátové nabíjení i skvělý foťák by ti splnil Xioami Mi 9, v ČR jsou ale již poslední kusy, to bys musel spěchat: https://www.datart.cz/mobilni-telefon-x ... 22173.html
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“