Výběr fotobanky

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

Odpovědět
JJ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2005

Výběr fotobanky

Příspěvek od JJ »

Zdravím,
chci koupit USB fotobanku (disk s integrovanou čtečkou karet), do které bych mohl na cestách stahovat karty. Parametry jsou následující:
Aspoň 80GB disk (klidně víc)
napájení z akumulátoru
slot na CF a SD karty
nemusí mít barevný display, fotky na tom nechci primárně prohlížet, ale pouze zálohovat (když ho mít bude, nevadí)
pokud možná odolné kvalitní provedení

cenu zatím nespecifikuji, ale pokud by se to vešlo do 5-6k nebo i míň, tak budu spokojen

Díky všem za rady

PS: pokud můžete, přihoďte i odkaz na obchod, díky

zatím jsem narazil na toto:
http://www.mshop.cz/shop/detail.php?k=1068&id=teacftp01
CPU: Core i7-6700K ; MB: Gigabyte Z170X Gaming 5; RAM: Corsair Vengeance LPX Red 16GB (2x8GB) DDR4 3000; Chladič: Noctua NH-U12F with ULNA; GK: Zotac GT 430 ZONE Edition 1GB, PCI-E; SSD: Samsung 850 Pro 256GB; HDD: 2x Samsung SP2504C, 250GB, 8MB, SATA + 1x WD caviar black 640GB; DVD-RW Samsung DVD-RW; Case: Apluscase X-Blade; Zdroj: Corsair RM550x; Fan: 2x Noctua NF-S12 with ULNA; Čtečka karet: Enermax ECR301CU3E Monitor: EIZO L997-K; Repro: Homemade Hi-Fi speakers (Seas, Vifa)
sx02
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 08. pro 2004
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sx02 »

Ja tem fotobankam moc neverim, slysel jsem obcas se nektere zcela nenadale odporoucely do vecny lovist a to vetsinou bez jakychkoliv priznaku. (vymazani obsahu, fyzicky byly vporadku) Ostatne neduveru k nim ma asi vetsina lidi - proto je jich tak maly vyber a zrejme se tolik neprodavaji.
Nebylo by lepsi to resit nakupem karet 2x 2GB coz imo staci na delsi cesty a pak to zalohovat v kavarnach na DVD? Takhle jsem to resil pri mesicni ceste po spanelsku a byl jsem dokonale spokojenej.
Pokud mas vyssi naroky pak uz bych spis volil NTB.
JJ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2005

Příspěvek od JJ »

To se mi moc nezdá. Je v tom klasickej pevnej disk. Pravděpodobnost, že odejde musí nutně bejt stejná jako u jakýhokoli disku třeba v notebooku. Nechci s sebou tahat notebook, zejména někam do terénu, kde není vždy dostupná kavárna, kde bych si moh něco pálit. Tohle je pohodlnější a spousta lidí to používá (zas tak málo jich neexistuje).
CPU: Core i7-6700K ; MB: Gigabyte Z170X Gaming 5; RAM: Corsair Vengeance LPX Red 16GB (2x8GB) DDR4 3000; Chladič: Noctua NH-U12F with ULNA; GK: Zotac GT 430 ZONE Edition 1GB, PCI-E; SSD: Samsung 850 Pro 256GB; HDD: 2x Samsung SP2504C, 250GB, 8MB, SATA + 1x WD caviar black 640GB; DVD-RW Samsung DVD-RW; Case: Apluscase X-Blade; Zdroj: Corsair RM550x; Fan: 2x Noctua NF-S12 with ULNA; Čtečka karet: Enermax ECR301CU3E Monitor: EIZO L997-K; Repro: Homemade Hi-Fi speakers (Seas, Vifa)
sx02
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 08. pro 2004
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sx02 »

No jasne, ale klasickej pevnej disk neni urcenej do polnich podminek. I notebookovy maji omezenou odolnost. Celkem dost lidi z myho okoli propadlo fotobankam a pak se jich zase zbavovali.
Nechci na to plivat spinu ale je dobry vedet o vsech aspektech a dobre si zvazit jestli to stoji za to, protoze za tu cenu (5k) mas uz +/-7gb karet a skladnosti a splehlivosti jsou neporovnatelny.

Pokud mas ale ve svym okoli lidi ktery jsou spokojeny pak uz mlcim a nekrafam ti do toho. :) :oops:
JJ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2005

Příspěvek od JJ »

No, já zase spíš věřím pevnýmu disku než kartám (odešlejch karet už jsem pár viděl, o odešlým disku jsem zatím jenom slyšel). Kolem sebe sice nemám nikoho s fotobankou, ale na druhou stranu, dneska jsem přečet poměrně velkou spoustu informací a i když problémy se vyskytují, tak mají v většinou zcela jiný charakter než že by někdo přišel o fotky.
Další věc, která mě na fotobance láká je možnost využití jako přenosného disku.
Budu o tom ještě uvažovat, ale 7GB karet oproti 80GB disku je prostě rozdíl, i když 14 dnů dovolený by asi pojmuly. Navíc nejsem žádnej akční jedinec, kterej by zálohoval někde za pochodu po skalní stěně. Jde mi spíš o stažení fotek večer v hotelu apod. Takže fyzické vlivy nebudou horší než na opečovaný notebook.

Našel jsem pár zajímavých řešení (fotobanky s barevným displayem, bez něj nebo dokonce samotný na libovolný 2,5" disk), takže zapřemýšlím a uvidím. Každopádně pokud by někdo měl nějakou konkrétní zkušenost, tak sem s ní. Díky
CPU: Core i7-6700K ; MB: Gigabyte Z170X Gaming 5; RAM: Corsair Vengeance LPX Red 16GB (2x8GB) DDR4 3000; Chladič: Noctua NH-U12F with ULNA; GK: Zotac GT 430 ZONE Edition 1GB, PCI-E; SSD: Samsung 850 Pro 256GB; HDD: 2x Samsung SP2504C, 250GB, 8MB, SATA + 1x WD caviar black 640GB; DVD-RW Samsung DVD-RW; Case: Apluscase X-Blade; Zdroj: Corsair RM550x; Fan: 2x Noctua NF-S12 with ULNA; Čtečka karet: Enermax ECR301CU3E Monitor: EIZO L997-K; Repro: Homemade Hi-Fi speakers (Seas, Vifa)
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“