Herní PC s AMD pro synovce, pomoc s operační pamětí

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: Herní PC s AMD pro synovce, pomoc s operační pamětí

Příspěvek od reifik »

No nevím,dělat takové veletoče kolem PC a navíc pro teprve desetiletého synovce... 8-)
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Herní PC s AMD pro synovce, pomoc s operační pamětí

Příspěvek od ArgCZ »

fmx rider píše:
ArgCZ píše:něco jako toto https://www.czc.cz/g-skill-ripjawsv-16g ... 46/produkt ty samsungy mají
chce to tomu věnovat nějaký čas a třeba se zadaří najít nějaký za 4500,- se samsungama
Když už někomu něco radím, tak si to alespoň ověřím. :roll:
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/6 ... ion_eg_on/
The F4-3000C15D-16GVR is Hynix-M die, It would run at 2666 for now. Maybe in the future you can run it at full speed.

:?:

https://www.overclockers.com/forums/sho ... C15D-16GVR
Serial number suggests that inside we can find Samsung memory chips
pokud vím tak G.skill měl bejt jeden z poslední ne-li posledním výrobcem co nemění pod označením výrobce čipů, ale třeba už oj*bávaj i oni a dělaj si co chtěj. Ona to totiž není až taková legrace protože později když chceš paměť rozšířit tak je nejlepší vzít stejnej kit se stejnýma parametrama a i čipama, jenže u ostatních se ti stane po dvou letech pod stejným označením už jde o úplně jinej kit.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Herní PC s AMD pro synovce, pomoc s operační pamětí

Příspěvek od fmx rider »

To co jsi poslal je z roku 2015. Na redditu je prispevek stary rok a celkove ma ten topic verohodnejsi informace.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Herní PC s AMD pro synovce, pomoc s operační pamětí

Příspěvek od ArgCZ »

To je informace z recenze jaký relevantnější informace chceš, pokud ale vice věříš reddit anonymu tak prosím, ovsem obecne plati co jsem psal, stejne časováni dava vetsi sanci na kvalitnější cipy a to jsou vetsinou samsungy coz pro Ryzen znamena mene potizi
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
prf.KuBA
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2004
Bydliště: Praha

Re: Herní PC s AMD pro synovce, pomoc s operační pamětí

Příspěvek od prf.KuBA »

reifik píše:No nevím,dělat takové veletoče kolem PC a navíc pro teprve desetiletého synovce... 8-)
Takhle se to nesmí brát. Celá rodina jsme se mu složili na "pořádnej" počítač, aby to fungovalo a taky chvíli vydrželo a není důvod to nepostavit stejně dobře, jako bych to stavěl pro sebe. :) Osobně si myslím, že na další si už bude muset kluk vydělat sám. Je šikovnej, určitě to nebude trvat dlouho a stane se zdejším členem. :) Jinak s těma paměťma jste mě kluci celkem zaskočili, jsem zvyklej u Intelu na bezproblémovost. Ještě mám zhruba týden to vyřešit. Já snad promluvím se sestrou o další lehké navýšení rozpočtu kvůli těm modulům.

V současné chvíli to vypadá takto:
https://www.czc.cz/236731,233926,187659 ... 36366/kody
Apple MacBook Pro 16" M1 MAX 24/32GB/1TB // Nillkin ProDesk Adjustable Laptop Stand // Apple Magic Keyboard & Logitech MX Master // Apple iPhone 13 Pro 512GB // Microsoft Xbox Series X + LG CX65 OLED
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Herní PC s AMD pro synovce, pomoc s operační pamětí

Příspěvek od fmx rider »

ArgCZ píše:To je informace z recenze jaký relevantnější informace chceš, pokud ale vice věříš reddit anonymu tak prosím, ovsem obecne plati co jsem psal, stejne časováni dava vetsi sanci na kvalitnější cipy a to jsou vetsinou samsungy coz pro Ryzen znamena mene potizi
Relevantni informace? Vzdyt tam zadny dukaz neposkytl. Zatimco v tom topicu na redditu mas u kazdne pameti jasny dukaz o pouzitych cipech. Vsadim boty, ze o tom casovani sis to precetl od DOCe a ted tu hazis moudrosti, aniz by sis to poradne overil.

Vic k tematu: jestli trvas na m.2 ssd, tak bych misto samsungu vzal tohle https://www.czc.cz/wd-black-m-2-nvme-22 ... 89/produkt
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní PC s AMD pro synovce, pomoc s operační pamětí

Příspěvek od Natural »

Zastavte ten offtopic. Paměti se samsungem se dají najít podle označení, na několika webech jsou databáze od uživatelů. Jen to chce trpělivost při hledání dostupných za normální cenu. Akorát to chce dávat pozor, protože některé můžou mít se stejným označením Samsung i hynix...
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Herní PC s AMD pro synovce, pomoc s operační pamětí

Příspěvek od ArgCZ »

fmx rider píše:Relevantni informace? Vzdyt tam zadny dukaz neposkytl.
co? Jak ti mám vysvětlit že je to z receneze a v tý je popsaný jak takovou paměť vybrat a jaký má výhody
https://www.funkykit.com/reviews/memory ... ry-review/

Já se mu snažím poradit, ty ale máš evidentně nějakej osobní problém jelikož tu není předtím od tebe ani čárka, tak si nech svoje antipatie a běž se projít na vzduch

a ano je to i částečně od DOCa a v tom má pravdu takže důvod proč to lidem co vybírají sestavu neporadit když to neudělal on sám? A chci abys ho napsal, to není řečnická otázka, nebo se příště na to vy*er a nepruď.

tohle je komunitní fórum sdružijcí lidi podobnýho zájmu co se navzájem obohacují o zkušenosti a postřehy tím jak spolu řešej problémy a dikutujou. Že ty jsi narcis a máš podle toho vidění ostatních není můj problém tak se prosímtě po mě nevoz.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Herní PC s AMD pro synovce, pomoc s operační pamětí

Příspěvek od fmx rider »

Tim, ze jsem opravil tvoji nepravdu o danych pametech, jsem si vyslouzil oznaceni narcis a jeste k tomu prudim? Ja nejsem ten, co by mel jit na vzduch :roll:
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Herní PC s AMD pro synovce, pomoc s operační pamětí

Příspěvek od ArgCZ »

ne, proto že ignoruješ že jde o informaci z recenze takže i kdyby to pravda nebyla tak nejde o neověřenou informaci jak mi vnucuješ a proto že se snažíš o osobní invektiva vůči mě

máme přeci krásný přísloví na tohle: "Kdo seje vítr, sklízí bouři", tak si nech semínka v kapse a pokud jsi nic zasívat nechtěl, tak si tu kapsu zašij abys je už příště omylem netousil
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Herní PC s AMD pro synovce, pomoc s operační pamětí

Příspěvek od fmx rider »

Tady máš další důkaz, že nejde o Samsung čipy https://arstechnica.com/civis/viewtopic ... &t=1428045
Můžeš se z toho poučit (že jedna věta v recenzi, nic nedokazuje), nebo si dál vsugerovávat, jak na tebe útočím a psát další blbosti, které sem nepatří.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní PC s AMD pro synovce, pomoc s operační pamětí

Příspěvek od Natural »

Vážně nechte toho OT. Dneska to výrobci taji a není to jisté...
prf.KuBA
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2004
Bydliště: Praha

Re: Herní PC s AMD pro synovce, pomoc s operační pamětí

Příspěvek od prf.KuBA »

Ze všeho tedy plyne, že nejlepší možnost prostě bude vzít původně zamýšlené a del42saem navržené G.SKill FlareX AMD 16GB (2x8GB) DDR4 3200. Hold to bude stát o něco víc, ale asi to za ten klid u AMD stojí.
Apple MacBook Pro 16" M1 MAX 24/32GB/1TB // Nillkin ProDesk Adjustable Laptop Stand // Apple Magic Keyboard & Logitech MX Master // Apple iPhone 13 Pro 512GB // Microsoft Xbox Series X + LG CX65 OLED
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“