Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

DoctorD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. kvě 2004
Bydliště: Praha

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od DoctorD »

Já si pořád stojím za to, že pro jeho využití je lepší lepší GPU než CPU.
Vzhledem k omezení tazatele (bez bazaru,intel) je toto imho nejlepší řešení.
jako příklad dám např: https://www.youtube.com/watch?v=J5QDmtYKAys

Nákupu na bazaru GPU bych se nebál, obzvláště má-lu GPU záruku na koupíš například zde, poté můžeš mít I5 i 1070ti:-)
damnbash
Nováček
Nováček
Registrován: 13. srp 2018

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od damnbash »

s bazarem nemám moc dobrý zkušenosti, radši "funglovku" :) bohužel na bazar názor nezměním
damnbash
Nováček
Nováček
Registrován: 13. srp 2018

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od damnbash »

mlrs píše:jj chápu - jako vis co, ono aj když nebudou na trhu (spis se ceka oznameni/odhaleni, nez realna dostupnost na sklade), tak aspoň budes vedet co a jak - a třeba diky tomu aspoň trochu zlevni soucasna generace, coz by taky nebylo blby ne :)
jasný, však říkám, do 8. září času ještě habaděj, kkdyž do té doby budeme vědět něco konkrétního z uvěřitelného zdroje, tak budu jen rád a na základě toho se rozhodnu :)
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od mlrs »

DoctorD píše:Já si pořád stojím za to, že pro jeho využití je lepší lepší GPU než CPU.
Vzhledem k omezení tazatele (bez bazaru,intel) je toto imho nejlepší řešení.
jako příklad dám např: https://www.youtube.com/watch?v=J5QDmtYKAys

Nákupu na bazaru GPU bych se nebál, obzvláště má-lu GPU záruku na koupíš například zde, poté můžeš mít I5 i 1070ti:-)
Stat si za tim samozrejme muzes - diky za video s X let starymi hrami, kde v podstate zadna 6-jadro nevyuzije... :roll:

Rozdil mezi i3 a i5 je 1400kč mezi 1060 a 1070 je to 4100kč (MSI ARMOR).
Takze i z tohoto pohledu porovnáváme celkem dost rozdilne varianty.
Nejlepsi by samozrejme bylo vzit i5 + 1070 a prekousnout tu vyssi celkovou cenu.
Usetrit 1400kc a jit do dnes low-end i3 - sorry, ale to bych si radej odpustil 2 navstevy hospody a vzal i5 :-D
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
damnbash
Nováček
Nováček
Registrován: 13. srp 2018

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od damnbash »

Děkuji za vaše pestrobarevné názory, z toho co jsem tu četl jsem ten seznam upravil do této podoby: https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... F71697B648
určitě mi pište názory, popřípadě detaily k vylepšení :)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od Atapi »

No hlavně si může dovolit k tý i5 strčit novou grafiku třeba za dva tři roky po další brigádě, procesor potahá i v tý době ještě všechny hry v pohodě, já si zase stojím za tím, že je lepší mít solidní základ a měnit grafiku po několika letech, než pak řešit i procesor (respektive celou platformu u intelu). Před cca pěti lety taky letěla dvoujádra pentium G a potahalo to klidně hry jako battlefield 3 a 4, dneska je to "odpad" co se dává do kancl PC nebo HTPC, čtyřjádro na 3,6 GHz si myslím že čeká za pár let stejný osud (i když dneska ještě dosuhujou se ctí, hlavně pro ty co si je koupili už dávno a můžou k tomu ještě dneska koupit něco jako tu 1070) a jestli nechce bazar, tak by tam pak kupoval novou (rozuměj starou generaci, protože intel) i5 nebo i7 až by tomu začal docházet dech (a za i3 by dostal 2000 se štěstím), to se mi zdá jako blbost.
Naposledy upravil(a) Atapi dne úte 14. srp 2018, 10:04, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
damnbash
Nováček
Nováček
Registrován: 13. srp 2018

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od damnbash »

mlrs píše:Usetrit 1400kc a jit do dnes low-end i3 - sorry, ale to bych si radej odpustil 2 navstevy hospody a vzal i5 :-D


No upřímně těch 1400,- není do hospody ale na jiné věci a bohužel si už ani těch blbých 14 stovek nemůžu dovolit přesáhnout, 30k je pro mě absolutní strop.. chci aby mi taky něco z těch peněz zbylo na hry atd :D :D
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od Shaquille »

SSD nakonec neberes? Vyhodil bych mysku s podlozkou, nebo vzal levnejsi zdroj, nez jsi vybral. Ale PC bez SSD bych uz neskladal... zvazil bych jeste chladic k CPU... 1060 za 8300 je ulet, ale chapu tve duvody.

edit... ono je SSD ke grafice, to v kosiku neni videt... pak tady jen chladic CPU (Fera 3), ktery bych jeste zvazil.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DoctorD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. kvě 2004
Bydliště: Praha

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od DoctorD »

Stat si za tim samozrejme muzes - diky za video s X let starymi hrami, kde v podstate zadna 6-jadro nevyuzije... :roll:

Rozdil mezi i3 a i5 je 1400kč mezi 1060 a 1070 je to 4100kč (MSI ARMOR).
Takze i z tohoto pohledu porovnáváme celkem dost rozdilne varianty.
Nejlepsi by samozrejme bylo vzit i5 + 1070 a prekousnout tu vyssi celkovou cenu.
Usetrit 1400kc a jit do dnes low-end i3 - sorry, ale to bych si radej odpustil 2 navstevy hospody a vzal i5 :-D
Video jsem dal jako příklad, jsou i jiná
https://www.youtube.com/watch?v=FpkPstpWHi4
Snad si dokážete najít i lepší:-)

Tudíž je dle Tvého lepší v daných podmínkách vzít i5+1060 než I3+1070ti?
Já se nebavím o využití více jader...to sis vsugeroval Ty, já mluvím o tazatelově zadání.
tzn. ano I5 je jasně lepší volba, ale namísto 1060 bych šel raději cestou lepšího GPU, toť vše:-)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od Atapi »

Jinak jestli náhodou bazar, tak se dají solidně sehnat SSD, paměti, procesor, to bývá s minimálním rizikem hlavně tady na bazaru, na grafiku, desku a ten zbytek obecně bych neměl po tom co s tím lidi dělaj a po zkušenostech tady (i od ověřených prodejců), lidi to 5 minut otestujou a pak ti nejde deska s tvým procesorem nebo zjistíš že grafika je pečená nebo dodrbaná od instalace jinýho chladiče (rozuměj sbohem záruko) a můžeš se pak hádat kdo má pravdu...
Obrázek
damnbash
Nováček
Nováček
Registrován: 13. srp 2018

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od damnbash »

Shaquille píše:Vyhodil bych mysku s podlozkou,
pak tady jen chladic CPU (Fera 3), ktery bych jeste zvazil.
Právě myš i podložku potřebuju :D bude potřeba dokoupit chladič do bedny s dobrým airflow? Viděl jsem že ten box chladič to v pohodě zvládá.. na druhou stranu je to určitá jistota, ale za ten příplatek.. který si už moc nechci nad 30k dovolovat :D
damnbash
Nováček
Nováček
Registrován: 13. srp 2018

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od damnbash »

proto právě vůbec nechci nic z bazaru :D
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od Shaquille »

Atapi ktery provereny user ti prodal upecenou GK? To by me fakt zajimalo, i kdyz je to OT a damnbash bazar neche. Klidne SZ. btw prodal jsem cca 100 gk/mobo a vratily se mi 3ks
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od werygood »

Koupil jsem tu v bazaru několik věcí, a vše bez problémů. Asi záleží, od koho kupuješ. Jinak imho i5+1060 je lepší varianta než i3+1070. GPU budeš při dalším upgradu za pár let měnit tak či tak, a ta i5 ti vydrží déle.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od Atapi »

SZ vzhledem k tomu že to je tady OT, ostatní by to mohli dodržovat taky, několik věcí je navíc poměrně malý vzorek, na bazoši jsem taky koupil několik věcí naprosto v pořádku, ale občas tam někomu příjde pomeranč místo telefonu a podobně no. :lol:
Obrázek
DoctorD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. kvě 2004
Bydliště: Praha

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od DoctorD »

Já také nakupuji na bazarech a nikdy jsem neměl problém. Ideální je pro mne osobní vyzvednutí s otestováním plus záruka....hlavně nyní by se dali ušetřit peníze a mít i5 a lepší GPU, což bych osobně viděl jako nejlepší řešení.
Na bazaru se dá sehnat i CPU či RAM, kde skoro nehrozí "přepečení" atd....ale novota je novota, o tom žádná.
Já jsem psal I3+1070ti jako řešení ihned. V dané chvíli, současném nastavení her a využití je imho lepší vzít lepší GPU než CPU.
Vůbec nezpochybňuji další vývoj a to, že I5 je lepší volbou, ale pro hraní je lepší vzít 1070ti.
Toť vše.
Ale rozumím, že myslíte na budoucnost, ale her co využijí dvě jádra navíc též moc není a ve výčtu her, co psal tazatel nebyla ani jedna. GPU mu vydrží déle než dojde na limit CPU.
damnbash
Nováček
Nováček
Registrován: 13. srp 2018

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od damnbash »

prostě lidem úplně nevěřím, obzvláště takhle kupovat "na slepo" je možný že na bazoši může být bezzávadný zboží a že se na tom dá ušetřit majlant - respetive koupit větší poměr cena/výkon..
ale radši si objednám nový zboží.. a připlatím si za jistotu, nepotřebuji 1070ti, kdybych jí opravdu chtěl tak ten budget navýším, ale protože na alze nedám build s i5 a gtx1070 dohromady bez nějakých větších ústupků na ostatních komponentech za 30k, tak si koupím klasickou 1060, už jen ta stojí 8,5k což je docela dost přes čáru, dávat 4k navíc :/ do jednoho komponentu je to pro mě no go
Ssnake
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2005
Bydliště: chotebuz

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od Ssnake »

FD500, ST45SF, Z97i, i7-4980HQ CB20:1718,CB24:254 NH-U9B, 2x8, 1060, 5100MAX
x850xtPE, x1950xtx, hd2900gt, hd3870, hd4890 - - 6800ultra, 7900gtx, 8800gtx, 9800gtx+, gtx285
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od Atapi »

Aspoň normální podložku jsi mu tam mohl dát, 20 cm je na competitive hry fuj fuj. :lol:
Obrázek
damnbash
Nováček
Nováček
Registrován: 13. srp 2018

Re: Herní PC intel+nvidia 30k limit (s monitorem)

Příspěvek od damnbash »

Ssnake píše:30k s ssd, 1070, 8400: https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... 26E69637B5
hodně přesvědčivý, hodně hustý :O fakt jako poggers ale bohužel, radši mám plynulost než vizuálie, moc se mi nechce vzdávat toho "herního" 75hz monitoru :/ a radši si koupím kvalitní a mně vyhovující periferie.. ale jinak fakt skvělá práce, škoda jen že třetina toho celého budgetu toho rigu je jen jeden komponent, ale s tím nic neuděláme :/ koukal jsem na benchmarky a místama v různých hrách až 70fps rozdíl no.. tohle je podle mě věc osobních preferencí, a já si potrpím na kvalitní periferie, bohužel :/

edit: neříkám že a4tech je nekvalitní, ale přece jen, steelseries > a4tech :D
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“