Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Raid
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2019

Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od Raid »

Zdravím, koupil jsem si tuto sestavu msi z370 a pro, msi geforce 2070, i5 8400, 16gb ram hyper 2800, ssd Samsung EVO 250gb hdd Seagate 2tb a 650w zdroj. A teď k mému problému, sestavil jsem si sám pc ale nejde mi obraz na monitoru, větráky se všechny roztočí tajze proud do desky jde. Diky za rady
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od mlrs »

No uz se mi stalo, ze nejakej clovek si koupil grafiku, ale kabel od monitoru nacpal do zakladni desky - doufam, ze nejsi ten typ co? :wink:
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Raid
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2019

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od Raid »

Počkej jak to teď myslíš, to snad ani nejde ne? Jsem teď v práci, tajze na to doma kouknu přeci jen jsem to stavěl pozdě večer ale takovou chybu jestli jde bych vážně neudělal. Spíš jsem to tipoval na CMOS.. Ten jsem nevyndaval jeste. Může to tím být?
Raid
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2019

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od Raid »

Počkej myslíš, hdmi od monitoru zapojit do desky, takhle to myslíš? Zkoušel jsem i toto a ani to. Obě grafiky jse zkoušel zapojit na hdmi a nic furt to samé.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od werygood »

A když vyndáš tu 2070 ven z PC a zapojíš kabel od monitoru do desky, máš obraz?
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od mlrs »

no znamy si do PC strcil grafiku (1050ti) a konektor od monitoru zapojil do vystupu na desce - coz je samozrejme blbost a nejelo mu to...
Takze se jen ujistuju, ze to mas strceny v grafice...
Plus mas predpokladam spravne zapojeny pridavne napajeni na grafice (tusim 6+8-pin u GF2070)
No a pokud to mas na HDMI, tak obcas je nutny u monitoru jit do jeho nastaveni a tam to nejak postelovat - tim myslim zmacknout tlacitko nekde zespodu monitoru a dostat se do jeho menu (nemyslim zadny bios ani nic takovyho).
Teoreticky jde vyzkouset i integrovana grafika v CPU tzn zda jsou ostatni komponenty OK a to tak, ze vyndas tu grafiku uplne ven a zkusis nacpat konektor prave do HDMI na zakladni desce.
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Raid
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2019

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od Raid »

Vyzkouším až budu doma a dam vědět ale k tomu napájení, mělo by to být dobré zapojeny a kdyby nebylo tak by grafika nesvítíla a netocili se větráky nebo se mýlím?
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od mlrs »

no to je tezko rict - 75W doda PCI-ex slot, coz na roztoceni vetraku bude stacit...
spis si ale myslim, ze za to muze to HDMI a jeho nutnost ho nakopnout - kdybys to zapojil treba pres vga/DVI, tak by to mohlo jet "out of the box"
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Raid
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2019

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od Raid »

Mám jen hdmi ještě dotaz kdybych nedej bože něco udělal s cpu (což ne určitě) už prostě hledám blbosti. Tak kdybych ohnul piny nebo něco jak by se to chovalo nebo něco na desce při instalaci, větráky by jeli i tak?
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od mlrs »

podle me by nejely, takze to mas asi cajk :D
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Raid
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2019

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od Raid »

Dobře, vyzkouším rady co tu padly a napíšu jinak díky moc zatím
Raid
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2019

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od Raid »

Takže přišel jsem asi na to.. Že mám špatný ramky, experti v alze +1 vážně, našel jsem si desku a podpora je sice od 2333 tuším do 4000 ale mezi nemi není má frekvence 2933.. Je možné že to je vážně ramkama?
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od werygood »

Máš zaplý XMP profil? Tímto by to být opravdu nemělo, deska si nastaví rychlost pamětí sama.
Raid
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2019

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od Raid »

Nevím jak ho zapnout když se mi deska ani v monitoru nenacte, nějaký rady?
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od werygood »

no jo, to mě mohlo napadnou i po ránu, žes to bez monitoru asi nastavovat nemohl :D Máš beeper? Dnes se k deskám už standardně nedává (aspoň takovou mám zkušenost u ASRocku), ale konektor na něj na desce stále bude a měl by i pípat. Takhle jsem zjistil, že jsem měl špatně nasazené RAMky ve slotech.

Ale pro začátek bych z PC vyndal co nejvíc věcí, tj. nech tam jen jeden modul RAM (a ten dej ještě do jiného slotu), vyhoď GK a zkus.
Raid
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2019

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od Raid »

Měl jsem v desce jen cpu, protože jsem ho nechtěl vyndavat kvůli chladíci a dokonce jsem do desky špatně zapojil jednu ramku jestli to bude pipat a nic. Ale napadla mě jiná věc, jelikož frekvence 2933 není v podporovaných frekvencich a je určena primárně pro ryzen, co když koupím přímo frekvenci a časování co podporované je abych to nastartoval, dejme tomu 3200...
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od werygood »

Rychlost modulů si na začátku nastaví deska sama, v tom bych problém neviděl. Rychlost, která se u těch modulů uvádí znamená nejvyšší kterou můžeš potom dodatečně nastavit (a i tak se často dá jít přes).

A to ti to pc postavili v Alze? Jestli jo, tak jim ho dones, ať se starají oni...
Raid
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2019

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od Raid »

Já nakoupil komponenty a postavil jsem si to sám, vše bylo kompatabilni když jsem si to zjišťoval ale expert v alze rika že deska co jsem chtěl nebyla tak dál tuto msi z370 a pro a ramky co jsem chtěl tak nakonec doporučil jiné.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od Shaquille »

Raid píše:a dokonce jsem do desky špatně zapojil jednu ramku jestli to bude pipat a nic.
jak si ji zapojil spatne? Jsi ji dal do jineho slotu, nebo jak to myslis?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Raid
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2019

Re: Nová sestava, problém s obrazem na monitoru

Příspěvek od Raid »

Nedocvaknul, už jsem vymyslel blbosti prostě, protože když jsem si. Skládal pc před 5 lety tak to jelo krásně ale tyhle problémy... Přemýšlím, že pojedu do alzy a nechám si vyměnit ramky abych měl přímo ty co jsem koukal před chvílí ytb a typek to tam jen dal a hned to jelo. Žádný flashnuti BIOSu, žádný nastavení xmp nic.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“