Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je čt 20. únor 2020, 09:47

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 7 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: PC se restartuje, spadne, vypne jedno z jader
PříspěvekZaslal v: st 12. únor 2020, 22:29 
Nováček
Nováček

Ahoj,

mám 9 let starý phenom II 1100T + 8gb ram + Asus m4a8td-evo + gtx 1060 3gb + zdroj Corsair gold 650w, win 10.

Posledních několik měsíců se mi stane, že se pc z ničehonic nahodile restartuje, přitom teploty jsou v normálu a třeba neběží žádný program, jen jsem na ploše, nebo třeba běží film. Někdy se zrestartuje zpět do win, většinou ale zčerná monitor a svítí dioda, jak kdyby byl odpojen nebo pc vypnut, pc nic nedělá, po stlačení reset se nic neděje, ani přidržením power button se nevypne, tak musím vypnout natvrdo. Pak při naběhnutí bios píše třeba, že jsou aktivní jen 4 nebo 5 jader místo 6, nebo že Asus core unlocker je v biosu zakázaný. Tak ho povolím, manuálně aktivuju vypnuté jádro, nebo dám automatickou volbu jader a uložím a najede zpět do win. Zatím.

Pochopil bych, kdyby to bylo třeba při hraní her, nebo nečem náročném, ale tohle udělá i když je v klidu. A nahodile. Někdy to neudělá třeba 2 3 dny a někdy, třeba dnes to udělal 5x během hodiny cca kolem 20hod dnes a teď zas jede v pohodě.

Zkoušel jsem jet bez gpu jen na integrovanou a stejně se to stalo. Kontroloval jsem zacvaknutí kabelu. GPU, CPU, RAM, HDD, SSD jsem projel benchmarkama a health testama a nic. Známý poradil, jestli nemůže být slabý zdroj, když je pc v zátěži, ale při těch benchmarkách držel. Vlastně krom jednoho 1 na gpu, ale tím to asi nebude, když se to stalo i bez ní.

A nebo se mi už asi půl roku stává, že pc jakoby zamrzne/laguje cca minutu. Klikám a nic se neděje, i když ikonka problikne. S myší můžu hejbat, ale žádné reakce nejsou, a pak, jak když se to odblokuje, a otevře se hnedka vše, na co jsem kliknul.

Už mám chuť to hodit z okna a pořídit nový, případně se vrátit do doby kamenné a nepořizovat radši nic :D :D

Poradíte prosím někdo, co by s tím mohlo být? Mě už nic nenapadá.

Díky moc.

Naposledy upravil Ljuba666 dne st 12. únor 2020, 22:32, celkem upraveno 1x.

Předmět: Re: PC se restartuje, spadne, vypne jedno z jader
PříspěvekZaslal v: st 12. únor 2020, 22:31 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Zdroj? Deska? Oboje prohlédni na nafouklé kondíky.

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

PříspěvekZaslal v: čt 13. únor 2020, 19:36 
Nováček
Nováček

Tak to mam rozebrany a krom toho, ze je to zaprasene, uvnitr zdroje, tu nevidim nic neobvykleho. Vsechny kondiky vypadaji v pohode..

PříspěvekZaslal v: čt 13. únor 2020, 21:43 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

To vypadá spíš na odcházející desku.

GB450GX-M2 256GB-1TB SSD-3TB HDD-Fractal R5-D700W
R5 2600@4.02Ghz-16GB@3333Mhz-GTX1070@~2/8.8Ghz

PříspěvekZaslal v: pá 14. únor 2020, 08:18 
Začátečník
Začátečník

Ako prvé by som skúsil vylúčiť RAM, to je najjednoduchšie ak máš viac modulov.

Tiež to môže byť problém s BIOSom, ak sa to dá, skús by som ho re-flashnúť. Pri nestabilnom systéme je to ale riskantná operácia, lebo môže definitívne bricknúť dosku ak to neprebehne OK. Takže to by som nechal ako poslednú možnosť a predtým ešte vyskúšal vymeniť zdroj.

PSU: Corsair HX520 CASE: Thermaltake Swing Silver w/o window -trošku modifikovaná (skôr znásilnená) DISPLAY: Asus MX239H

PříspěvekZaslal v: pá 14. únor 2020, 08:25 
Začátečník
Začátečník

objednaj si cez web novu maticnu dosku a ak do 14 dni ti nepadne pc, bolo to nou

PříspěvekZaslal v: pá 14. únor 2020, 08:38 
Začátečník
Začátečník

vyhod to a kup si neco novejsiho udelas lepe

Odpovědět na téma  [ 7 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Google [Bot], jaab a 1 anonymní