Sestavy od 20.000,- do 30.000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
romanmazur
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2010

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od romanmazur »

Co takle to postavit na AMD
Nativní šestijádro + 8GB RAM
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... VS901KTR01
+ SSD INTEL (ten ti urychlí práci nejvíce )
Nad tím šestijádrem jsem také uvažoval, vyplatí se to? Někde jsem četl že je to zbytečné a v současné době je tím nejlepším intel.
V SSD se moc nevyznám a znám to jenom jako novinku v oblasti HDD. V čem mi to může pomoct navýšit výkon?


Zde je pak sada intel, tentokrát už se základní deskou. Cena je trochu vysoká, kdyby to šlo snížit o 3 tisíce, bylo by to ideální. Můžete navrhnout, kudy tu cestu snížit? (slabší procesor...?)
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... W5C01VS901

P.S. Osobně vidím mezi těmito dvěma sestavami jenom tento rozdíl: První má 6 jader, druhá 12Gb RAM a je trochu dražší. Čemu dát přednost? (asi se mi více líbí RAMky :) )
BROS
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2004

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od BROS »

Nad tím šestijádrem jsem také uvažoval, vyplatí se to? Někde jsem četl že je to zbytečné a v současné době je tím nejlepším intel.
Jak CPU 930 tak X6 jsou oba vyráběny 45 nm výrobním procesem.... akorát to AMD je nativní šestijádro.... INTEL je čtyřjádro s HT
http://extrahardware.cnews.cz/amd-pheno ... ?page=0,13
V SSD se moc nevyznám a znám to jenom jako novinku v oblasti HDD. V čem mi to může pomoct navýšit výkon?
http://pctuning.tyden.cz/hardware/disky ... em-provozu
Zde je pak sada intel, tentokrát už se základní deskou. Cena je trochu vysoká, kdyby to šlo snížit o 3 tisíce, bylo by to ideální. Můžete navrhnout, kudy tu cestu snížit? (slabší procesor...?)
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... SXX02WXU01
romanmazur
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2010

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od romanmazur »

> BROS: Děkuji za zajímavé odkazy. Projel jsem to a v něčem jsem změnil názory. SSD zatím potřebovat nebudu, počkám, možná si to dokoupím v příštím roce. Váš odkaz na košík je zajímavý, ale zmenšil jste pamět RAM, což mě osobně moc nepotěšilo.

Zde je mnou upravená sestava:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... RV501XYE01

Co si o ni myslíte? Abych se přiznal, vybírám tyto komponenty "skoro podle vzhledu :-)", je nemožné abych na všechno četl recenze. Takže je hodně pravděpodobné, že pro většinu komponent budou existovat alternativy v podobné cenové kategorii. Pokud někdo máte nějaké favority mezi grafickými kartami, procesory apod., budu rád pokud je vyměníte.

Anebo jsem úplně mimo s tou RAM pamětí, 12GB nevyužiji a je lepší zaplatit více za procesor a mít "jenom" 8gbRAM ? Potřebuji jednoznačné názory typu "ty ram jsou opravdu na prt", "určitě si připlať za procesor a grafiku nech co byla, to se vyplatí" anebo "nech to tak jak bylo, oproti 29k si připlatíš 4k a budeš mít mnohonásobně vyšší výkon".

Dík
radioactive
Nováček
Nováček
Registrován: 25. led 2010

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od radioactive »

No rezhodne do tej maticnej ten procesor neosadis kedze je to iny socket
romanmazur
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2010

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od romanmazur »

Jasně, to jsem až tak nekontroloval. Určitě to ještě není finální, šlo mi o názornou ukázku, že jsem slevnil na procesoru a grafice a ramku nechal stejnou. Jestli by to takto mohlo fungovat a je to dobře postavená sestava anebo je špatně.
radioactive
Nováček
Nováček
Registrován: 25. led 2010

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od radioactive »

Nikdy by som nebdal za maticu tolko co za procesor.. zasa nehovorim ze kupit smejd MB ale dat tolko co za procesor to nikdy..
DayDreamer
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od DayDreamer »

Ale vzdyt ti ted pise, ze ten procesor nemuzes dat do ty desky - jiny sockety, takze to mas spatne postaveny .. kdyz si slevil na procesoru musis mu vybrat jinou desku a jine pameti.
radioactive
Nováček
Nováček
Registrován: 25. led 2010

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od radioactive »

Cavte chcel by som nazor na zastavu

Procesor- AMD Phenom II X6 1055T
MB- GIGABYTE 870A-UD3
RAM- KINGSTON 4GB KIT DDR3 1333MHz CL9 HyperX
PSU- CORSAIR TX650
GPU- MSI R5770 Hawk
Skrina- CoolerMaster Dominator CM 690 II černá
HDD- WESTERN DIGITAL Caviar Black 640GB 64MB cache
Chladic CPU- CoolerMaster Hyper 212+
Mechanika- LG GH22NS černá

Zaujima ma aj vyvazenost a kompatibilita...

Vopred dakujem
romanmazur
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2010

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od romanmazur »

Nikdy by som nebdal za maticu tolko co za procesor.. zasa nehovorim ze kupit smejd MB ale dat tolko co za procesor to nikdy..
Dík za názor, ta deska je takto drahá kvůli 6 slotům na RAM. Trošku to zkusím ještě projít a dám zde pár návrhů ze kterých už si snad vyberu.
Ale vzdyt ti ted pise, ze ten procesor nemuzes dat do ty desky - jiny sockety, takze to mas spatne postaveny .. kdyz si slevil na procesoru musis mu vybrat jinou desku a jine pameti.
Ano, já vím. Psal jsem, že ta konfigurace sloužila pouze k názorné ukázce, objednávat si to takto nebudu.
Boroxman
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 10. kvě 2009

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od Boroxman »

Zdravím, tak jsem se rozhodl poptat se na názory ostatních.

CPU: AMD Phenom II X4 965 BE + CM Hyper TX3
GPU: Sapphire HD5850 TOXIC 1GB
RAM: Kingston (KHX1600C9D3K2/4G) HyperX
PSU: Enermax MODU82+ 525W
MB: Asus M4A89GTD
HDD: Samsung SpinPoint F3 HD502HJ
ODD: Asus DRW-24B1ST
Case: CoolerMaster HAF-922 (RC-922M-KKN1-GP)

Děkuji za názory.
radioactive
Nováček
Nováček
Registrován: 25. led 2010

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od radioactive »

Cavte chcel by som nazor na zastavu

Procesor- AMD Phenom II X6 1055T
MB- GIGABYTE 870A-UD3
RAM- KINGSTON 4GB KIT DDR3 1333MHz CL9 HyperX
PSU- CORSAIR TX650
GPU- MSI R5770 Hawk
Skrina- CoolerMaster Dominator CM 690 II černá
HDD- WESTERN DIGITAL Caviar Black 640GB 64MB cache
Chladic CPU- CoolerMaster Hyper 212+
Mechanika- LG GH22NS černá

Zaujima ma aj vyvazenost a kompatibilita...

Vopred dakujem
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od Michael24 »

Radioactive: Sestava je to dobrá, akorát zdroj by klidně stačil kvalitní 500W a disk bych asi raději vzal Samsung SpinPoint F3 500GB, nebo nějaký jednoplotnový WD. Ten Samsung je minimálně stejně rychlý, jako tebou vybraný Black a navíc je tišší a moc nevibruje :)

Boroxman: Sestava je také v pořádku. Akorát jestli počítáš s OC procesoru, tak vezmi lepší chladič, třeba zrovna ten Hyper 212+ :) Na "běžné" OC bohatě stačí
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
radioactive
Nováček
Nováček
Registrován: 25. led 2010

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od radioactive »

Ma to taky hacik.. mnou vybrany WD ja SATA III kdezto samsung ma v ponuke len SATA II
romanmazur
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2010

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od romanmazur »

Tak jsem ve finále rozhodování (doufám), mám dvě sestavy pro AMD a INTEL. Intel je výkonnější a o 4,5tis dražší (sleduji ceny bez DPH).

AMD
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... W5C01XME01

INTEL
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... XYE01WG601

Kdybyste sháněli počítač v podobné kategorii, který by jste zvolili?
romanmazur
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2010

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od romanmazur »

Abych řek pravdu, moc tu ta diskuze nejede.

Chtěl bych vás ale nakonec informovat o finálním rozhodnutí. Zde je kompletní obsah košíku, který jsem včera objednal (zboží bohužel přijde až příští týden).
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 0Q701WL001

Doufám, že nebudu litovat :)
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od Stano K. »

Výkonom určite bude stačiť, ale tá cena je celkom veľká. A na pár miestach by sa dalo ušetriť.
gonsa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2005

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od gonsa »

Dobrý den,

chtěl bych pomoci sestavit nový PC který bude využit hlavně pro práci z OFFICE, internetem, ale rád bych si zahrál i nejnovější hry.
Můj současný PC:Asus maximus formula,4 GB DDR2,Ati saphire radeon 4850 TOXIC,CPU Intel E6750,skříň Antec P182,Corsair Power Supply HX520 520W.
PC stále poměrně dostačuje ale začínám mít pár problémů a raději prodám PC na komponenty a nechám si postavit nový jelikož si PC obměňuju co 2-3 roky a myslím si,že teď je nejvyšší čas zase na změnu...Jediným rozdílem je to, že z nedostatku času si nechám PC poprvé sestavit (zatím jsem si vždy skládal sám).
Mezi hlavní požadavky patří kvalitní skříň (myslím si, že toto by mohla splňovat skříň Fractal Design Define R2), tichý chod PC !(ale nechci vodní chlazení),aby se PC nepřehříval (tedy spolehlivé a tiché chlazení), vyvážený chod,spolehlivost a kompatibilita jednotlivých komponent.
Sestavu bych chtěl raději na intelu ale jestli nastala změna a jsou výkonější AMD procesory, tak se tomu taky nebráním.Ale aby byl PC fakt svižný, kdysi jsem byl sice fanouškem AMD ale po přechodu na Intel byl výkon v rozdílu znatelně pro Intel a měl jsem i méně problému s komopatibilitou....
Jinak taktovat nehodlám, takže určitě už to nemusí být nějaká nabouchaná deska.Kdysi sem měl celkem hodně problému s Gigabyte deskami na AMDčku, takže asi raději Asus, ale pokud víte fakt spolehlivou desku od Gigabytu...
Pokud se vyplatí vzít desku s USB 3, tak klidně i takovou...
Grafiku od Ati a aby byla samozřejmě tichá a nebo se dala regulovat v ati ovladačích rychlost ventilátoru (ale fakt aby to regulovat šlo !), moje současná grafika totiž stále nejde přes Ati ovladače regulovat). Paměti aby byly kompatibilní s deskou (četl jsem o nějakém problému s napětím).
Sestavu prosím sestavte bez periférií,HDD,vypalovačky a bez monitoru (mám teď nový Dell 22" 2209WA UltraSharp), možná bych použil i stávající zdroj (nebo je lepší zakoupit nový ?)
Jinak určitě prosím přidejte k PC i nějaké tiché ventilátory které se dají přes PC regulovat, popřípadě i nějaký regulátor ? Popřípadě ještě nějaké další věci aby byl PC fakt tichý...
Cena do 25 000 Kč +- i s montáží. PC se nechám sestavit v prodejně Alfa Computer.

Díky moc
Intel Core i5-3570K, Gelid Solution Tranquillo rev.2, ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5, ASUS P8Z77-V LE, Kingston 8GB (kit 2x 4GB) 1333MHz, Seasonic SS-500ET F3, Fractal Design Define R4 Black Pearl, Dell U2415M
.cPU
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. bře 2009
Bydliště: Praha

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od .cPU »

There are two tragedies in life. One is not get your heart's desire. The other is to get it.
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od Stano K. »

gonsa píše:chtěl bych pomoci sestavit nový PC...
Osobne by som radšej vymenil iba CPU za C2Q a adekvátnu grafickú kartu ako kupovať zbytočne komplet novú zostavu.
romanmazur
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2010

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od romanmazur »

Stano K. píše:Výkonom určite bude stačiť, ale tá cena je celkom veľká. A na pár miestach by sa dalo ušetriť.
Můžete napsat na kterých? V alfě nemají zboží skladem takže je možné tam zavolat a trošku objednávku upravit.

Cena vysoká je, dívám se ale na cenu bez DPH takže mi to až tak astronomické nepřijde. I tak tam ale žádný kompromis osobně nevidím.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“