Zamrzani PC pri hre

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Tukanekb8
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2016

Zamrzani PC pri hre

Příspěvek od Tukanekb8 »

Potreboval bych prosim poradit...
Mam tuto sestavu: https://www.czc.cz/e76ci513n4h9892mh43redctn8/seznam
Jen doplnim, ze zdroj mam BeQuiet Power Zone 750W, ktery jsem koupil z druhe ruky, ale je jeste cca 3roky (z peti) v zaruce. A momentalne nemam case, pc mam na stole zapojeny v drzaku MB.
No deje se mi to, ze treba pri hrani FarCry4 mi treba po hodine, nekdy po pul zamrzne pc tak, ze je cerna (nekdy i hneda, nebo jina barva) obrazovka a zvuk jen ''vrci'', pomuze jen tvrdy reset. Nekdy to ani po te bohuzel nechce nabehnout a musim vypnout a zapnout zdroj. V prohlizeci udalosti neni pred touto udalosti zadna chyba, jen po nabehnuti pc mi to vyhodi kritickou chybu: Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení. Ale to je asi normalni po tvrdem resetu ne? Jen doplnim ze vsechny komponenty jsem kupoval loni behem roku, krom CPU, ten uz je tri roky stary. V uvahu mi tedy pripada ten zdroj? Jinak teploty jsou naprosto v poradku, po hodine a pul hrani (asi nejdele co to vydrzelo) jsem mel teploty: CPU 38C, GPU 62C, MB 40C. Jeste jsem si vzpomel ze jednou se mi pc sam vypl, po zapnuti koukam, ze vetrak ve zdroji se netoci, tak jsem trochu strcil do vrtulky a rozbehl se. Poradite prosim, kde mam hledat chybu?
Lemon42
Nováček
Nováček
Registrován: 03. zář 2015
Bydliště: Liberec

Re: Zamrzani PC pri hre

Příspěvek od Lemon42 »

Tak ještě doplnit jaký operační systém máš.
Nemusí to být vůbec hardwarový problém.
A ty dvě ssd jsou OK?
Ryzen 9 5900X, Asus Crosshair VIII Dark Hero, Crucial Ballistix DDR4 32 GB (2x16GB) CL16 3600MHz, Asus TUF RX6800XT O16G Gaming, Samsung M.2 NVMe SSD 980 Pro 1TB, Corsair Hx850, FractalDefine R7 XL, Win 10 Pro
Tukanekb8
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2016

Re: Zamrzani PC pri hre

Příspěvek od Tukanekb8 »

SSD jsou ve 100% stavu a OS mam W10.
Lemon42
Nováček
Nováček
Registrován: 03. zář 2015
Bydliště: Liberec

Re: Zamrzani PC pri hre

Příspěvek od Lemon42 »

Pokud to tuhne pouze při výkonu, při hře a v normálním provozu (net, práce,videa) se ti to nestalo, tak asi opravdu vyzkoušet ten zdroj, toho ventilátoru jsem si nevšiml. Taky záleží co znamená z druhé ruky?
Nejlépe vyzkoušet jiný zdroj, případně nasimulovat zátěž benchmarkem, měla by zasáhnout regulace ventilátoru zdroje a dát mu točky.
Ryzen 9 5900X, Asus Crosshair VIII Dark Hero, Crucial Ballistix DDR4 32 GB (2x16GB) CL16 3600MHz, Asus TUF RX6800XT O16G Gaming, Samsung M.2 NVMe SSD 980 Pro 1TB, Corsair Hx850, FractalDefine R7 XL, Win 10 Pro
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“