Kontrola PC sestavy

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
pankovalski
Nováček
Nováček
Registrován: 17. úno 2017

Kontrola PC sestavy

Příspěvek od pankovalski »

Zdravím, potřeboval bych zkontrolvat PC sestavu, bude to herní sestava, nejsem si jist zda vše sedí tak jak má popř. nějaké lepší alternativy, myslím, že mi rozumíte.

https://www.czc.cz/208764,200384,187659 ... 75373/kody

Jsem pro ryzen, intel jedině coffe lake ale za tu cenu MB se mi do toho nechce.
Grafiku raději Nvidii. OS bude z aukra, ostatní příslušenství mám.
Max cena je 25K czk nějaká ta stovka na víc asi nevadí.

Děkuji :)
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Kontrola PC sestavy

Příspěvek od Skogamandry »

ja by som asi bral s vyhladom do buducna Ryzen 1600 a ponechal box chladic, ktory je slusny a zvladne aj mierne pretaktovanie ak treba, takze to mas za jedny peniaze ako 1500x + ten chladic a asi by som pozrel po vacsom SSD, tych 128GB je uz dnes malo

Dodatok: Ak to ma byt cisto herne PC, mozno by sa oplatilo vyhodit ten klasicky HDD a ak ti financie dovolia kupi nejaky 500GB SSD. Co sa pamate tyka 8GB RAM uz dnes tiez nie je nejaka hitparada, asi by som skusil prezit s jednym 8GB modulom a casom dokupil druhy.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola PC sestavy

Příspěvek od mlrs »

no v podstate vse receny...
rozhodne vzit R5 1600
SSD cim vetsi, tim lepsi - ja mam par her na SSD a ostatni na HDD a v podstate hraju jen ty na SSD, pac cekat na loadingy z HDD mi pri tom srovnani prijde az desive
A ramka je 8GB minimum a urcite vzit 1 modul 8GB s moznosti easy upgradu druhym stejnym modulem
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
pankovalski
Nováček
Nováček
Registrován: 17. úno 2017

Re: Kontrola PC sestavy

Příspěvek od pankovalski »

Borci, furt si nejsem jistej s tím ryzenem, nebylo by tohle lepší? Čistě jen na hry žádný render atp.

https://www.czc.cz/215040,75373,223723, ... 87659/kody

Děkuji.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Kontrola PC sestavy

Příspěvek od -Vladimir- »

já bych vzal i5-8400, 6 vláken pojme drtivá většina modernějších her...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Kontrola PC sestavy

Příspěvek od Atapi »

Takhle... v současnosti ti to čtyřjádro (hlavně po přetaktování) čistě na hry bude stačit v pohodě a často to poběží díky taktu líp než ten ryzen. Šestijádro ti doporučujou proto, že díky tomu, že jsou už v mainstreamu, by se čtyřjádra brzo měli posunout trochu do pozadí (tam kde jsou momentálně dvoujádra) i ve hrách, takže by to brzo mohlo bejt omezení a musel bys (pokud bys chtěl top výkon) kupovat novej procesor.
Obrázek
pankovalski
Nováček
Nováček
Registrován: 17. úno 2017

Re: Kontrola PC sestavy

Příspěvek od pankovalski »

Atapi, hmm, takže když vezmu ryzen budu mít možnost ho přetaktovat na 3.8Ghz s Fera chadičem nebo na to bude potřeba lepší chladič? Právě jsem koukal na přetaktovaný ryzen a je to super, aspoň podle výsledků. S 1060 6BG by to mohl být už skoro high-end pc :D
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Kontrola PC sestavy

Příspěvek od Atapi »

Tak to ti neřeknu amd nevedu. :) jako high end (v mainstream procesorech :D) je zase intel ve hrách. 8400 by byla taky fajn, problém je ale nedostupnost a drahý desky na to že to je zamčený cpu.
Obrázek
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola PC sestavy

Příspěvek od mlrs »

S Ferou to na 3,8Ghz uchladis...jako pokud bys nekde sehnal i5 8400 + desku pod 3 litry tak to bude dle mého lepsi varianta, ale spis se ti to nepodari, tak bude lepsi jit do dostupného Ryzenu, pokud nechces cekat a cekat
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“