Upgrade sestavy...jen CPU nebo CPU + MB

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Upgrade sestavy...jen CPU nebo CPU + MB

Příspěvek od Meridius »

Nějakou dobu před ryzenem jsem zakoupil komponenty z podpisu. CPU+MB a za levno jsem sehnal poměrně dobré paměti, které teď docela zahálí. To je ten hlavní důvod, proč si říkám, co s tím udělat....

Nejsem už herní maniak, to ani náhodou, ale občas tomu dám. Zjistil jsem, že to CPU sice odvádí na svoji tehdejší cenu dobrou práci, ale ve světle toho, co je teď na trhu už to s tím poměrem cena/výkon tak slavné není.

Po bazarech se dá sehnat i7 6700 non K kolem 4k.

Jako alternativu vidím v tom CPU a MB prodat (ale budu na tom dost tratit), a koupit něco do AM4. Tam mi totiž přijde smysluplnější využití těch dobrých pamětí.

Grafiku jsem nedávno koupil 1050 ti a asi s tím chvíli vydržím. Byť teď jsou akce na gtx 1060 6GB, tak mne taky svrbí ruka.....

CL mi přijde nesmysl, levné desky teď nejsou.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Upgrade sestavy...jen CPU nebo CPU + MB

Příspěvek od Atapi »

Tak r5 1600 by ti chvíli vydržel, ale asi by mi to nestálo za to to prodávat a kupovat jinou platformu, hlavně pokud se jedná jen o herní PC, tam je na tom i7 ještě docela dobře (kdyby to bylo i na náročnější práci, kde je ten rozdíl celkem markantní, tak by to bylo jiný).
Obrázek
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Upgrade sestavy...jen CPU nebo CPU + MB

Příspěvek od Dithius »

s ohledem na cenu co maji na CZC.cz v rámci Asus B350 -Plus za 2099 a slev co dalo AMD na CPU bych ty DDR4 paměti využil na AM4 platformně. Ale upřimně vzhledem k ceně Ryzenu 7 1700X bych to viděl takhle:

https://www.czc.cz/208288,208515a/kody

paradoxne nejdražší komponenty vzhledem k výkonu už máš a to jsou paměti. jestli nejsi až tak silný hraš tak Ryzen 7 by ti měl dát vysoce silný zakald na par let dopředu kdy hry budou sice naročnější na vypočetní výkon jednoho jadra ale současně se budou snad konečně optymalizoivat i na větší počet jader
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Re: Upgrade sestavy...jen CPU nebo CPU + MB

Příspěvek od Meridius »

Ta deska už asi nebude....asi BF. Ale buď jak buď, ten ryzen 7 je pro mne overkill a přijde mi i jako overkill pro GPU.....Pro mne by byl absolutním maximem asi ryzen 5 1600.

Ale spokojil bych se i se základními ryzeny....jak říkám, už to hraní není, co bývalo. A jde mi teď spíš o to, že mi přijde zbytečné mít v PC takhle dobré RAM a mít tam jen netaktovatelný CPU, byť už jsem si říkal, že taktovat nebudu.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Upgrade sestavy...jen CPU nebo CPU + MB

Příspěvek od werygood »

Nebyla by nakonec nejlepší ta i7? Nemusel bys do toho vrážet tolik a ostudu rozhodně neudělá.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“