Pc sestava do práce na střih videa a náročnější aplikace

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
afelay90
Nováček
Nováček
Registrován: 21. úno 2013

Pc sestava do práce na střih videa a náročnější aplikace

Příspěvek od afelay90 »

Zdravím,

Jelikož si od své nové práce mám zadat požadavky na PC pro práci s grafikou, střihem videa atd.. a mám spíš amatérské znalosti co se týká aktuálních trendů na trhu. Tak bych chtěl od vás nějaké tipy na kompletní PC včetně 2 monitoru. Rozpočet přesný nemám ale nemusím se nějako omezovat tak se pohybovat v částce 30 - 35 tisíc Kč by bylo ideální.

Moje požadavky jsou aby PC bylo co nejvíc tiché. A měl by mít 2 monitory.

Každopádně budu rád za každý názor a radu. Díky
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Pc sestava do práce na střih videa a náročnější aplikace

Příspěvek od Dithius »

chtělo by to znat v jakých programech budeš pracovat. Pokud budeš dělat Rendering tak jednoznačně vicejadrovy Ryzen. Pokud budeš dělad myslím Adobe Premiere nebo tak něco, tak budeš spíše preferovat Intel 8700K.

co se týče grafiky. Budeš mít profesionální monitor třeba za desítky tisíc ? s podáním větší škaly barev (10bit) nebo ne? abychom věděli zda bude mít smysl užít profesionálního Quadra nebo bude stačit klasické zobrazovadlo.

jak naročne bude prace na RAM ? je zde představa kolik bude potřeba? předpokladam že pro normální PC je dnes potřeba 16GB takže v tomto případě spíše 32GB.

potřebujeme nějake info zkratka :)
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
afelay90
Nováček
Nováček
Registrován: 21. úno 2013

Re: Pc sestava do práce na střih videa a náročnější aplikace

Příspěvek od afelay90 »

Převážně Photoshop dále Adobe Premier na video. A další programy ještě netuším ( Je to nová práce a nevím přesně ještě co po mě budou požadovat ) ten rozsah může být větší ale co se týká profesionální grafiky to určitě mít nebudu... jelikož máme samostatně grafický tým já budu něco jako mezičlánek pro IT oddělení a grafické oddělení. Rozpočet mám neomezený ale bohužel se nikdo nevyjádřil přesnou částkou takže jsem právě v rozpacích abych tam nepřišel s něčím naprosto šíleným. Klidně bych bral 2 varianty nějaké levnější minimum a pak něco víc nadupaného :)

Díky
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Pc sestava do práce na střih videa a náročnější aplikace

Příspěvek od Dithius »

Poslední věc... předpokladám že nikdo v praci asi řešit Overclock nebude....
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
afelay90
Nováček
Nováček
Registrován: 21. úno 2013

Re: Pc sestava do práce na střih videa a náročnější aplikace

Příspěvek od afelay90 »

Určitě ne. Zase nepočítám s tím, že bych tam dělal nějaké šílené overclocking záležitosti. Ne že bych s tím neměl zkušenosti spíš bych nerad riskoval nějaké poškození prakticky jejich majetku.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Pc sestava do práce na střih videa a náročnější aplikace

Příspěvek od Dithius »

napadá mě něco takového. Vzhledem ke slevam ma AMD paradoxně dost dobrý poměr cena/výkon u Ryzenu 7

https://www.czc.cz/208288,208515a,17689 ... 13908/kody

jinak ale nevím stale dvě věci. jestli potřebuješ danou Grafiku v sestavě. netuším jake jsou naroky na tvé programy. Dale dal jsem tam 16 GB ram protože zkratka ram je dneska draha a 32 GB je pěkně draha zaležitost. dale nevim jak velký HDD zvolit. Dal jsem tam SSD do sata protože u něj je lepší poměr obsahu k ceně. M.2 SSD jsou sice super rychla ale ne tak vyhodná. Jak velky potřebuješ HDD to taky nevim. Rozhodně ale u HDD bude potřeba nějaky novější seagate s 7200 ot. za minutu. Chladič na ryzen stačí boxový zvlášť bez OC, ale i s boxem se dá z Ryzenu něco vyždímat :)

je třeba znat važně ten rozpočet a velikost hdd :)

pokud by stačila i integrovana grafika tak by zbylo na 32 gb ram v Intel podobě:
https://www.czc.cz/164761,185923,213908 ... 00204/kody
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
afelay90
Nováček
Nováček
Registrován: 21. úno 2013

Re: Pc sestava do práce na střih videa a náročnější aplikace

Příspěvek od afelay90 »

Myslím si, že to vypadá dobře co se týká toho Ryzenu tak mám doma na svém osobním PC Ryzen 5 1600 a nemohu si stěžovat :). Spíš bych přemýšlel jestli opravdu zařadit profesionální grafiku za skoro 9 tisic jestli nezvolit něco skromnějšího typku Gtx 1050ti nebo max 1060 ? SSD disk 500 gb bude asi optimální a 16gb ram by taky mělo vystačit :) Vždycky mohu případně poprosit o upgrade s tím by asi nebyl problém.

A co se týká monitorů? Přemýšlel jsem kombinaci 2x 24 palcu monitor? či raději zvolit třeba jeden větší monitor 32+ ?

jinak zbytek se mě fakt líbí a myslím si, že ten Ryzen by na moji práci byl dostačující.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Pc sestava do práce na střih videa a náročnější aplikace

Příspěvek od Dithius »

na monitory pro tvou praci bych se na foru zeptal lidí tady v příslušném threadu. Ja moc nerozumím Monitorům a nevěnuju se him. Vím jen že rozhodně by to neměl být TN panel. Dále IPS by se hodil asi nejlépe, nicméně PLS od samsungu je v podstatě to same jako IPS panel a podobně. je dost hodně označení, ktere vedou na stejnou technologii, tak by to chtělo pravě ony lidi v threadu ať ti lepe poradí.

jestli ti 16GB stači tak pro ryzen rozhodně 3200 resp 3000 MHz moduly. Více na dané desce rozhodně nerozjedeš. Dale budeš muset na jakekoliv desce Ryzenu updatovat Bios na nejnovější verzi pro stabilitu a OC pamětí.

jinak ta grafika za 8K samozřejmě ma vykon jen v jistých apliakcích. GTX 1050 Ti bude tižší než 1060satka (pokud nevybereš nějaky model s malým chladičemú a bdue žrát meně.

Zdroj bych tam paradoxne nechal overkilnuty ten Corsair protože to ponecha misto na upgrade, například potřeboval bys li vyžší šťavu pro nějakou OP nVidia grafiku na speciální učel. V grafice člověk nikdy neví.

jinak asi by to mohlo vypadat nějak takto?
https://www.czc.cz/164761,185923,213908 ... 78999/kody

přidal jsem tam lepší Teplovodivou pastu na přepastovaní CPU (ta stock nalepena na chaldičích není nic moc) a potom ještě na přepastovaní Grafiky (stejny případ jako u CPU. tim za malo peněz si můžeš stišit dodatečně sestavu. pokud zatrhneš v CZC.cz postavte mi z komponent sestavu zdarma a do poznamky řekneš že chceš přepastování z důvodů lepší tepelné vodivosti jistě ti vyhoví. Problem ale je s převozem hotových sestav... jsou křehčí. Pochybuju že ti na firmě nechají postavit si to na "koleni"

dva větraky jsou tam navíc do čelní pozice protože v skříni tam další nejsou. Pokud máš tip na lepší tak si je vyměň dle usudku
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
afelay90
Nováček
Nováček
Registrován: 21. úno 2013

Re: Pc sestava do práce na střih videa a náročnější aplikace

Příspěvek od afelay90 »

Takhle to vypadá dobře. :)

Monitor jsem zvolil 2x https://www.czc.cz/lg-27mp68hm-p-led-mo ... 0wodqGMIRA měl by to být IPS :)

Jinak pc si sestavím sám nejlépe nějaká ta praxe v tom je.
Díky moc. Příští týden to předhodím jako návrh a uvidíme jestli to projde :)
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Pc sestava do práce na střih videa a náročnější aplikace

Příspěvek od werygood »

Nebyly by pro tebe lepší monitory s vyšším rozlišením? Předpokládal bych, že to bude pohodlnější.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“