Herní PC okolo 40K+

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Petr N
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2008

Herní PC okolo 40K+

Příspěvek od Petr N »

Zdravím,

poprosím o zhodnocení sestavy. Jedná se primárně o herní PC. Chtěl bych, aby mi vydržel co nejdéle (současný počítač mám skoro 9 let), na ceně až tak nezáleží. Taktovat nebudu. Monitor plánuji dokoupit časem nový, nyní mám starší s rozlišením 1680x1050. Do budoucna zvažuji koupi 2K monitoru. Budu rád za jakékoliv návrhy a připomínky. Děkuji.

https://www.czc.cz/4kt29g1je8hod9k226quefvn3a/seznam

1) Pasuje to k sobě? Bude to fungovat?
2) Nebude problém s chlazením (CPU, GK atd.)? Neměl bych přikoupit další větráčky?
3) Utáhne to zdroj?
4) Je skříň dostatečně velká (nebude problém s prostorem)? Vejde se tam všechno?
5) Nejsem si jistý výběrem zákl. desky a graf. karty. Vzal jsem v podstatě jednu z nejlevnějších verzí. Klidně navrhněte něco jiného.


Ještě jednou díky.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Herní PC okolo 40K+

Příspěvek od -Vladimir- »

Zdravím,
půjdu hezky bod po bodě:

1) ano bude a ano, půjde to k sobě.
2) dávat grafiku s blowerem by mě nenapadlo... jinak problém nebude
3) bezpečně, kdyby se našla výrazně levnější 650 G3 tak bych bral spíš tu...
4) je to základ mno... ale asi jo (černá Regnum RG4/T by šla taky)
5) hmmm a to je špatně. Já bych připlatil na Palit GameRock a ASRock Z370 Extreme4.

další věc - čím rychlejší RAMka tím lépe. Aspoň 16 GB DDR4-3000 CL16 lépe 14-15 (nejlépe bílá/černá/modrá) max za 5,2K...
Naposledy upravil(a) -Vladimir- dne úte 12. pro 2017, 11:13, celkem upraveno 1 x.
ignorelist: Stratos (již trvale)
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Herní PC okolo 40K+

Příspěvek od racecar »

Windows vezmes z ebayu za 5 eur a za usetrene vymenis kartu za nieco lepsie a rychlejsie ram. :wink:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Petr N
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2008

Re: Herní PC okolo 40K+

Příspěvek od Petr N »

Díky za odpovědi!

GK:
https://www.czc.cz/palit-geforce-gtx-10 ... 68/produkt

Nebo se vyplatí připlatit za tuto?
https://www.czc.cz/palit-geforce-gtx-10 ... 69/produkt
Přece jenom cena je o poznání větší…

RAMky například tyhle?
https://www.czc.cz/g-skill-ripjawsv-16g ... 94/produkt
Případně:
https://www.czc.cz/adata-xpg-gammix-d10 ... 57/produkt
Nebo:
https://www.czc.cz/corsair-vengeance-lp ... 95/produkt
Moc se v tom nevyznám. Na trhu je tolik druhů že člověk ani neví co si vybrat. :)

S těma Windowsama by to šlo, případně bych ještě mohl vzít menší SSD a ušetřit na tomto…ale to se mi moc nechce, místa není nikdy dost. Dalších 500kč můžu ušetřit na zdroji, místo 750W vzít 650W…

Děkuju. :)
MB Asus P5Q PRO - Intel P45, CPU Intel Core 2 Quad Q9550 12MB 1333MHz 775pin BOX 2,83@3.63GHz + CoolerMaster RR-CCH-LB22-GP Hyper 212, RAM A-Data DIMM 4096MB DDR II 1066MHz Extreme Edition, GPU GigaByte GTX 285 (GV-N285-1GH-B) 1GB PCI-E, ZK Asus Xonar DX/XD Retail, HDD WD Caviar Black WD6401AALS 32MB SATAII - 640GB, LCD Samsung SyncMaster T220 - LCD 22", DVD-RW Samsung SH-S223Q retail, PSU Corsair TX650 650W, CASE CoolerMaster Elite 330
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Herní PC okolo 40K+

Příspěvek od -Vladimir- »

Mezi GameRock a GameRock PE je, vyjma továrních taktů (nerozhoduje), nulovej rozdíl. 1700 Kč bych za totéž nepřiplácel...

Tu Gammixku bych bral pouze tehdy, vezmete-li skříň bez okna, anebo poladíte do černo červena (deska ASRock Z370 Gaming K6 + MSI GTX 1080 Gaming X). Jinak tu Corsair nebo G.Skill (důvodem je pouze vzhled)...

EVGA 650 G3 je teď výhodnější...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Petr N
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2008

Re: Herní PC okolo 40K+

Příspěvek od Petr N »

Mě právě o vzhled nejde vůbec. Skříň budu mít „zastrčenou“ ve stole takže na ní z boku stejně nebude vidět. Vybral jsem si ji podle recenzí uživatelů a poměru cena/výkon. Pokud existuje nějaká vhodnější (může být bez skla), klidně bych si vzal tu.

Takto by to tedy mělo vypadat:
https://www.czc.cz/4kt29g1je8hod9k226quefvn3a/seznam

Budu rád ještě za jakékoliv připomínky.

Díky.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Herní PC okolo 40K+

Příspěvek od renek1 »

MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Herní PC okolo 40K+

Příspěvek od racecar »

Mas to dobre Petr.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Herní PC okolo 40K+

Příspěvek od -Vladimir- »

Petr N - dobře postaveno. Jen tak mimochodem se zeptám, potřebujete mechaniku?

Zvykl jsem si stavět PC bez mechaniky...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Petr N
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2008

Re: Herní PC okolo 40K+

Příspěvek od Petr N »

DVD mechaniku možná potřebovat budu. Mám pár starších her a taky spoustu filmů a seriálů na DVD. Ale je pravda, že u současnýho PC jsem mechaniku nepoužil snad 2 roky.
Pamatuju si, že když jsem sestavoval svůj počítač před 9 lety, tak jsem řešil, jestli tam mám dát disketovou mechaniku nebo ne. V roce 2008. Nakonec jsem se rozhodl, že ne a udělal jsem dobře. :)

Děkuju moc za rady a připomínky. :)
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Herní PC okolo 40K+

Příspěvek od racecar »

Mozes kupit externu... ked ju budes potrebovat.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Herní PC okolo 40K+

Příspěvek od renek1 »

Myslím, že mechanika je tak zanedbatelná položka, že ji může mít každý PC. Na tom už nikdo neušetří.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Petr N
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2008

Re: Herní PC okolo 40K+

Příspěvek od Petr N »

Radši bych tam tu mechaniku měl (pro jistotu) než ji potom dokupoval. Jedná se jenom o tři stovky, o nic nejde. :)
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“