Posouzení sestavy do 35-40 tisíc pro domácí kancelář

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
lumach
Nováček
Nováček
Registrován: 08. led 2018

Posouzení sestavy do 35-40 tisíc pro domácí kancelář

Příspěvek od lumach »

Žádám o posouzení sestavy pro domácí kancelář v ceně do 35-40 tisíc, zda jednotlivé komponenty k sobě pasují. Protože počítačům nerozumím, vybral jsem vždy více alternativ. Nechci další PC kupovat aspoň dalších 8 let, proto akceptuji vyšší cenu, na práci by mi nyní asi stačil lacinější PC.

Klik: https://i.imgur.com/342wBlR.jpg
nebo klik: http://images2.imagebam.com/b1/98/66/b7 ... 742273.jpg
(lze zvětšit poklepáním - CZC má chybu v implementaci, veřejný seznam se po vložení více komponent sám přepne do soukromého a nejde to vrátit, zaškrtnutí do veřejného módu už nefunguje; seznam jsem jako trubka vytvářel 3x a chyba se pokaždé zopakovala)

Na PC píši texty, pracuji s objemnými excelovými soubory, mám současně spuštěno více paměťově náročných pracovních aplikací (slovníků), koukám na TV a filmy, poslouchám rozhlas, skypuji s klienty, amatérsky edituji fotografie a videa na Youtube, budu šifrovat všechny disky - systémový i datový. Hry nehraji. Počítač pojede skoro celý den (15-17 hodin).

Procesor:
počítač stavím na Coffee Lake, kandidáti jsou:
1. Intel Core i5-8400
2. Intel Core i5-8600K
3. Intel Core i3-8100
Nebudu taktovat. Důležitá je rozumná integrovaná grafika, protože grafickou kartu nejspíš kupovat nebudu (nehraju hry). Bude integrovaná grafika stačit pro sledování TV a filmů, utáhne 4K monitor 30" až 32"? - lepší monitor se chystám přikoupit ještě letos.

Chladič procesoru:
nevím, který z chladičů procesoru vybrat, vložil jsem 3 kandidáty:
1. SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
2. Noctua NH-D15
3. Noctua NH-D15S

Základní deska:
vložil jsem 3 kandidáty:
1. GIGABYTE Z370 HD3P - podpora Intel Optane, dual BIOS
2. MSI Z370 SLI PLUS
3. ASUS PRIME Z370-P
Nepotřebuji WiFi (mám v routeru), nepotřebuji taktovat. Hlavní požadavek je dostatek USB a jiných zdířek pro periférie (2 monitory, skener, tiskárna, myš, klávesnice, externí disk, NAS), rozumná integrovaná zvukovka.

Operační paměť:
potřebuji 16 GB, vložil jsem 3 kandidáty:
1. G.SKill TridentZ 16GB (2x8GB) DDR4 3000
2. Corsair Vengeance LPX Black 16GB (2x8GB) DDR4 2666
3. Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4 2400
Nevím, kterou z pamětí vybrat, vložil jsem 3 kandidáty na základě četby recenzí. Chci, aby paměť byla dostatečně rychlá s frekvencí do 2666 MHz, kterou podporují základní desky. Napětí by asi mělo být 1,2 V.

Disk systémový:
SSD M.2 NVMe pro operační systém, aplikace a software, budu ho celý šifrovat.
Zvolil jsem:
Samsung SSD 960 EVO (M.2) - 500GB

Disk pracovní pro průběžnou práci se soubory:
SATA SSD pro průběžnou práci s daty, budu ho celý šifrovat. Disk pro průběžná pracovní data (XLS, DOC, PPT, PDF, JPG) stačí 500 GB. Prioritní je rychlost otvírání a ukládání objemných souborů o desítkách MB, data budu 1x denně zálohovat do NASu. Hodí se mi hardwarová podpora šifrování. Celý disk budu šifrovat Bitlockerem nebo VeraCryptem, pro případ krádeže, aby se zloděj nedostal k datům.
Vložil jsem 2 kandidáty:
1. Samsung SSD 850 EVO - 500 GB
2. Crucial MX300 - 525 GB.

Disk úložiště:
SATA HDD, budu ho celý šifrovat.
Zvolil jsem:
Seagate BarraCuda - 4TB (výhoda pouze 2 ploten, měl by tedy být spolehlivější; pouze 5400 otáček, měl by tedy být tišší; paměť Intel Optane).

Zdroj:
potřebuji tichý chod zdroje.
Vložil jsem 2 kandidáty:
1. Corsair RMx Series RM550x 550W
2. Seasonic Focus Plus, 550W.

DVD vypalovačka:
vůbec netuším kterou vypalovačku, jestli LG nebo ASUS. Která z nich je spolehlivější?
Vložil jsem 3 kandidáty:
1. LG GH24NS
2. ASUS DRW-24D5MT
3. ASUS BW-16D1HT (ta je Blu-Ray)
Můžu do PC namontovat dvě, jednu DVD a druhou Blu-Ray?

Čtečka karet:
Vložil jsem 2 kandidáty:
1. AXAGON CRI-S3
2. ICY BOX IB-867-B (čtečka do 5,25 pozice, která může nahradit čtečky pro 3,5 pozice, pokud nenajdu vhodnou skříň. Bohužel oproti Axagonu neumí číst karty Micro Drive.)
Která z nich je spolehlivější? S čtečkami mám obecně špatné zkušenosti, stává se, že občas některou kartu vůbec nenačtou. Můžu do PC namontovat dvě čtečky, kdyby jedna nenačetla některou kartu? Hodně fotografuji a mám foťáky s různými kartami, také nahrávám rozhovory na diktafony nebo mobil a opět mají různé karty (xD, CF, SD, microSD, MMC).

Systém:
Microsoft Windows 10 Pro CZ 64bit DVD OEM

Webkamera:
Vložil jsem 1 kandidáta:
1. Genius VideoCam FaceCam 1000X
Opět netuším, kterou webkameru, vybral jsem levnější, ale nechám si poradit. Chtěl bych malinkatou webkamerku, která nebude na monitoru "strašit" a odvádět pozornost od práce. Moje představa je, aby obraz byl dostatečně kvalitní i pro natáčení prezentací na Youtube, snímal mě i při zhasnutém světle v místnosti jen při světle stolní lampy. Ideální, aby šlo kameru mechanicky vypnout (zakrýt objektiv) proti softwarovému špehování po napadení virem.

Skříň:
skříň jsem ještě nevybral, preferuji menší ATX, ale ne každá skříň má externí 3,5 pozici pro čtečku a 5,25 pozici pro DVD. Zapínání a zdířky pro USB musí být na čelním panelu, nikoli na horní desce (nemohl bych zapnout počítač, protože pro skříň mám speciální otvor pod stolem).

Monitor:
k počítači připojím dva monitory, moje představa je, že první bude 24-27", a letos asi ještě přikoupím 4K 30-32". Ten menší potom budu používat jako vedlejší monitor na výšku. Netuším, jestli kvůli dvěma monitorům, sledování TV, filmů a amatérskému stříhání videí potřebuji grafickou kartu, nebo stačí integrovaná grafika?
Vložil jsem 5 kandidátů:
1. BenQ GW2765HE - LED monitor 27" (Rozlišení WQHD. Má pivot a výškovou nastavitelnost. Pro běžnou kancelářskou práci a občasné sledování TV a filmů možná stačí tento levný monitor. Nebudu hrát hry. V recenzích vyhrává jako dobrá volba v poměru ceny a výkonu. V recenzi na Alze někdo píše, že nefunguje s integrovanou grafikou?!)
2. Dell P2416D - LED monitor 24" (Dost možná z důvodu úspory koupím nyní jen tento monitor jako dočasně hlavní, později přikoupím nějaký kvalitnější 4K 30" až 32" pro hlavní práci a tento 24" potom budu používat jako vedlejší dohledový.)
3. Dell UltraSharp U2515H - LED monitor 25"
4. Samsung S27H850 - LED monitor 27"
5. Dell U3417W UltraSharp - LED monitor 34"
Naposledy upravil(a) lumach dne pon 8. led 2018, 21:42, celkem upraveno 2 x.
lumach
Nováček
Nováček
Registrován: 08. led 2018

Re: Posouzení sestavy do 35-40 tisíc pro domácí kancelář

Příspěvek od lumach »

Protože seznam na CZC mi za boha nejde zveřejnit, udělal jsem totožný seznam na Alze, bohužel na Alze mají chudší výběr, nemají stejné čtečky, webkamery a chybí monitor, nicméně základní komponenty nutné pro chod PC v seznamu jsou: https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... C6D6978648
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Posouzení sestavy do 35-40 tisíc pro domácí kancelář

Příspěvek od blaho »

Napr . ja som dostal WIN10 z UK ebay za 5€
tak radsej tie prachy daj do LCD :wink:

a nebolo by to lepsie postaviť s Intel Xeon ?
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“