Upgrade pc

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Fajfka123
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. bře 2013

Upgrade pc

Příspěvek od Fajfka123 »

Zdravím, v průběhu čtvrt roku plánuji upgrade mého stávajícího pc (ten který mám v popisu).
- Co si plánuji ponechat: Skříň, Grafiku
- Co potřebuji nového: Procesor, základní desku, zdroj, ram paměti, chladič na procesor, ventilátory
Důvod upgrade je jasný. Současný procesor je málo výkonný i na běžné potřeby (kancl práce, videa a sem tam nějaké hraní starých her)

Zde je můj nástřel: https://www.czc.cz/feqrnsfih2jj59erbems1n6501/seznam

Osobně jsem čekal cenu nižší. Rád bych ji viděl kolem 15k. Pokud však nebude možnost a bude cena větší, tak bych koupil komponenty klidně po částech.

Důvody proč jsem v seznamu dal jisté komponenty: Procesor K - rád bych měl v tomto směru dostatečný výkon na 5-8 let (pc upgraduji minimálně), základní deska aby byla vhodná pro daný procesor, zdroj - asi zbytečně 750W avšak oproti 650W verzi dražší jen o nějakou stovku, rád bych, aby jel prakticky neustále na pasiv, a ohledně chladiče + ventilátorů - rád bych si poladil tyto věci, aby byl pc prakticky neslyšitelný, momentálně dost slyším jak klasické ventilátory, tak hlavně chladič procesoru a dost mi to vadí (hlučnost i v idle)

Budu rád za každou radu ohledně koupi.
MB: Asus Z370 Prime-A, CPU: Intel i5-8600K, HDD: Seagate 3TB SSD: Kingston SSD A2000 250GB GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO RAM: Crucial 8GB/Kingston 16GB Zdroj: Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Upgrade pc

Příspěvek od Atapi »

Na semtam nějaké hry stačí s přehledem i 8400 a bude to platit i za 5 let vzhledem k tomu že stačí dneska na všechny hry bez problémů...
Každopádně bych přišel až to bude aktuální, začátek roku by mohly/měly bejt další procesory od intelu v současný generaci, ostatní chipsety k nim a další generace ryzenů od AMD, které na to co píšeš co na tom děláš by stačily taky v pohodě (někde od ryzenu 5 1600), pak bude stačit zdroj s chladičem o polovinu levnější když nebudeš taktovat nějak extrémně, na kancl a občas hry mi to příjde jako docela overkill tak jak jsi to vybral, to bych dal peníze radši do RAM kde časem (a pro hráče už je dneska) bude ideál 16 GB, nebo většího SSD.
Obrázek
Fajfka123
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. bře 2013

Re: Upgrade pc

Příspěvek od Fajfka123 »

Tak mě jde o to, že chci postavit základ, který mě nebude v ničem omezovat dlouhou dobu. K procesor je overkill, ale chtěl bych do budoucna zkusit taktovat, alespoň se to naučit. AMD nechci z principu. Co se týče paměti, tak ty se dají dokoupit kdykoli, takže to bych vůbec neřešil. Mě momentálně stačí 4GB (mám osel 32bit verzy systému). Jak říkám, je to základ věcí, které chci, aby dalších 10 let jeli. Jediný, co bych do budoucna kupoval by byla paměť RAM a možná grafika, kdybych se rozhodl hrát něco lepšího. Momentálně hraji Mu Online, což je hra, která není na grafiku vůbec náročná, ale momentální procesor mě zatěžuje na 80% což je šílenost.
MB: Asus Z370 Prime-A, CPU: Intel i5-8600K, HDD: Seagate 3TB SSD: Kingston SSD A2000 250GB GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO RAM: Crucial 8GB/Kingston 16GB Zdroj: Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Upgrade pc

Příspěvek od Atapi »

Očividně tomu rozumíš, tak to kup takhle no :) špatný tam nic není.
Obrázek
Fajfka123
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. bře 2013

Re: Upgrade pc

Příspěvek od Fajfka123 »

Spíše si rád nechám poradit od někoho znalého, co třeba vyměnit. Nevím jakou základní desku (která má dobré napájení apod) a ohledně ventilátorů, aby byli tiché.
MB: Asus Z370 Prime-A, CPU: Intel i5-8600K, HDD: Seagate 3TB SSD: Kingston SSD A2000 250GB GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO RAM: Crucial 8GB/Kingston 16GB Zdroj: Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Upgrade pc

Příspěvek od Atapi »

Ta co tam máš je v pohodě, špatný napájení jsem viděl snad jen u něčeho od asrocku (a to určitě menšinu jejich desek, stále se bavíme o top chipsetu kde ani to nejlevnější není vyloženě špatný), chladič je klasika, tomu asi není co vytknout (kromě ceny u někoho).
Obrázek
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Upgrade pc

Příspěvek od renek1 »

Fajfka123 píše:Spíše si rád nechám poradit od někoho znalého, co třeba vyměnit. Nevím jakou základní desku (která má dobré napájení apod) a ohledně ventilátorů, aby byli tiché.
Ventilátory které jsi vybral tiché budou a nemusíš je ani do desky zapojovat, jelikož se stejně víc jak na 900 neroztočí a to je u těhle ventilátorů naprosto neslyšné a navíc si myslím, že mít jich šest je zbytečný, stejně jako ten chladič CPU který bych vyměnil za o něco levnějšího Ninju 4 a rovněž 750 zdroj je předimenzován.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
BubakB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Nitra-SVK

Re: Upgrade pc

Příspěvek od BubakB »

S ohľadom na vyššie požiadavky by som to riešil, teda teraz poviem úplne som vlastný názor, keby som to mal doma... že dať nejakých 10 tácov do novej platformy len tak, aby mi lepšie išli kancelárske aplikácie, video (ktoré skôr akceleruje a jasné, 4K mi to nebude prehrávať...a kódiť na tom... och, nech sa páči, od toho tu vždy bola 1366/2011 či 2066 :oops: ) keď stávajúci funguje... ehm, nie. :)

Máš Clarkdale, teda upgrade za pár stoviek na Lynnfield tu je a poslúžiť to môže. Nakoniec, presne ako to v inom vlákne riešil iný užívateľ: https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... 3#p9370303

Čo sa týka chladičov / ventilátorov, tak by som už nezvolil riešenie pomocou napájania troch pinov, ale určite PWM. Je lepšie na ovládanie a následný prejav. Do 3 pinov by som už nešiel, pokým by som nemal teda na výber. Noctua NH-D14 taktiež. Je to chladič staršieho dáta (aj keď veľmi kvalitný), s podporou, ale je si treba dávať dosť pozor na kolízie s pamäťami a taktiež s ohľadom na šírku aj kolízie so slotmi (grafiky, atď...). Z veží by som bral asi najskôr Noctua NH-D15S. Na druhej strane, je si to treba zmerať či tam zostáva miesta u R4. Viem, že Ja na výšku u XL R2 môžem ísť (je tam miesto na radiátor, takže tam mám veľa cm...). Reduxy sú inak fajn ventilátory. Ale nedovolil by som si tvrdiť, že na od 700 otáčok nebudú počuť. To proste žiadnym spôsobom nejde, aerodynamický hluk budú mať s ohľadom na tie otáčky vždy. :)

Noctuu by som inak nebál kúpiť ako bazárovú prípadne. Nakoniec, sám som tak viackrát učinil (vlastne, Ja doma ani nemám originálne zakúpenú žiadnu Noctuu, teda chladič/pasív, okrem ventilátorov, tie som si teda zakúpil ako nové). S ohľadom na kvalitu spracovania chladičov a podporu kompatibility to u nich nie je problém. :)

RMko od Corsairu patrí medzi tie lepšie zdroje, aspoň čo viem, a si pamätám. Za mňa môžem povedať, že optimálnym riešením vidím v Super Flower Leadex 550 W v Platinum špecifikácii. Avšak na druhej strane môžem povedať, že asi taký zdroj akým bol GoldenKing, aj čo sa týka komponentov nebude. To bol pravý semipasív reagujúci tak ako na zaťaženie, tak i teplotu.

Ryzen by som nekúpil z dôvodu základných dosiek. Vnímam tam nedostatočný výber. Napr. postrádam TUF dosky u Asusu. :) Hold, lacné riešenie.
Pôvod každej chyby HW: S-T-U-D-E-Ň-Á-K!
Fajfka123
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. bře 2013

Re: Upgrade pc

Příspěvek od Fajfka123 »

Máš pravdu, že koupit nějaký bazar by nebylo od věci. Avšak já celkem dost nemám rád věci z druhé ruky. Když už tak ideálně nepoužité. Navíc do stávajícího pc bych nic jiného už nedával. Základní deska je celkem hotovo - nefunguje Lan port, zvuk nic moc, někdy špatné napájení (roztočí se ventilátory na chladiči na 100% a nutný restart). Je toho víc co mě doslova sere. Jelikož po koupi nebudu dalších 10 let do pc dávat, tak si říkám, že se vyplatí koupit něco lepšího, aby to vydrželo. Podporovat nynější komponenty, které mám je k ničemu.
MB: Asus Z370 Prime-A, CPU: Intel i5-8600K, HDD: Seagate 3TB SSD: Kingston SSD A2000 250GB GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO RAM: Crucial 8GB/Kingston 16GB Zdroj: Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Upgrade pc

Příspěvek od Atapi »

Jestli chceš ještě radu tak upřímně plánovat to na 10 let je hloupost, čím víc do toho teď dáš na kancl práci, tím větší budeš mít ztrátu během dalších let, v současnosti je to tak, že prakticky každý procesor je na kancelář ok... i pentia dvoujádra už umí zpracovat 4 vlákna, spíš záleží na dostatku paměti a výkonu disků (to řeší dostatečně velký SSD).
Jako rozumné bych viděl upgrade na novější platformu s decentními komponentami (protože co si budem povídat tvůj PC už je starší a může umřít kdykoli) a procesorem (i3 8100 v součanosti), který ti teď bude stačit s tím že máš rezervu na upgrade díky novější platformě. Tvůj procesor má 7 let a vidíš že už je nic moc a to i kdyby to bylo čtyřjádro, co když za dalších 5 let to zas bude úplně jinde a ty se rozmyslíš že chceš teda (já nevim třeba pro děcko, co já vím jak to máš) herní dělo, to budeš stejně muset koupit novej základ, nebo budeš stavět PC s 5 let starým zdrojem, deskou a podobně? Zase si řekneš že stavět na nynějších komponentech je k ničemu jako teď a akorát jsi prodělal 10 tisíc, který jsi moh dát do upgradu. Třeba bazarovej procesor (hlavně ze zdejšího bazaru) není problém skoro nikdy a za pár let budeš mít za "pár tisíc" současnou i7 nebo něco ještě lepší (uvidíme co si intel všechno připraví).
Obrázek
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Upgrade pc

Příspěvek od renek1 »

Za sebe ti můžu říct, že je lepší zainvestovat a mít klid, než furt jen něco látat. Já chtěl rovněž upgrade několika komponent, ale když jsem si pak uvědomil, že za chvilku by to zase chtělo to, či ono vyměnit, tak jsem řekl...HOVN*... a postavil jsem si od základu celou bednu novou. Ano dal jsem do toho víc než jsem původně chtěl, ale teď budu mít na nějaký čas vystaráno, s tříletou zárukou na sestavení a samozřejmě se zárukou na veškeré komponenty které mají i delší záruku.
Chtěl jsem herní stroj a tak jsem si vybral komponenty a nechal si to sestavit. Sestavil bych to i sám, ale sestavení mě stálo 1,-kč a hlavně je na to záruka a v případě poruchy si pro to samy přijedou a do pěti dní zas přivezou.
Takže sáhni do peněženky hlouběji a postav si takový stroj, aby vyhovoval tomu co požaduješ a to i s rezervou.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Upgrade pc

Příspěvek od Atapi »

Jenže ty máš herní PC, tam je to co máš ty v současnosti tak akorát i s ohledem na několik let dopředu. On to napsal tak že dělá kancelář a hraje jen starý voloviny a možná, jestli vůbec (pokud bude chtít hrát lepší hry), tam někdy v budoucnu koupí i grafiku a na to staví stejnej PC jako máš ty...
Obrázek
BubakB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Nitra-SVK

Re: Upgrade pc

Příspěvek od BubakB »

Problémom nových platforiem je ten, že ich životnosť je hrozne krátka. Napríklad s ohľadom na preferencie a potreby by nebol problém si postaviť aj niečo na základe Skylaku či Haswellu (napr. s i7 4790K, ten by ideálne vyhovoval preferenciám, staré hry sú zle optimalizované = jednovlánkové a na všetko ostatné to má dostatočný výkon, a môžu sa použiť aj stávajúce pamäte). Lenže nedostatok je v tom, že tri roky od uvedenia nie je možnosť vôbec kúpiť v pozáručnej dobe zvyčajnej základnej dosky (a teda najhoršieho možného scenáru poruchy a chyby v strednej dobe používania) adekvátnu náhradu. Takto ide investícia s tým, že komplet trojka CPU+MB+RAM sú ako jeden nedeliteľný celok... a ja to úprimne beriem ako vyhodené peniaze (takých 10 000 Kč by som si prestaviť investovať aj lepšie...). Lebo plátať to rôznymi doskami z bazáčov a Ebay či čínskych boardov, na ktorých teraz letí dosť Doc je tiež dosť na pifku. :mrgreen: . Paradox je, že teraz je možné stále kúpiť v záruke 775 dosku, síce ASRock, ale nie je to na vyhodenie a u možností 1156/1155 to už nie je. Čistý neetablovaný spotrebák. A toto je presne, čo bude užívateľ riešiť za 5-6 rokov životnosti a bude si vravieť, či s tým ešte tri roky vydrží. Kde bude segment dosiek tak v 2025, to je si treba predstaviť v dnešnej dobe. :) Hráč na to serie, ten si každé dva-tri roky kúpi proste nové, lebo jeho preferencie (ehm, vady v hlave :twisted: ) mu to umožňujú.

Najviac spätne výnosná je investícia do unifikovaných komponentov, teda zdroj (ATX štandard sa nemenil ani nepamätám...ak hej, tak iba drobnosťami, takže stále nový zdroj si môžeš pripojiť aj na P3 ak by bolo treba... :) ), disk (stará zlatá SATA, ide všade... :) ), chladiče a drobnosti. Ja som tak skončil v 2014, že som spravil čiastočný upgrade, lebo ma tiež trápili problémy so vzhľadom, miestom (odvtedy len bigtower, mal som mini,piďi, pamätám ešte tie skvelé doby, kedy bol zdroj vedľa CPU a to už nechcem nikdy zažiť, že tam aj tie svoje krpaté ruky nestrčím...) a hlukom a skončil som tak, že mám 775 doteraz. :) :oops:

U dosky je vždy treba myslieť tak "redundantným" spôsobom, že sa na nej niečo pokazí, len to bude mať čiastočný vplyv na použiteľnosť.
Každopádne ak je stávajúca doska až tak dosť poznačená, teda špeciálne napájaním,tak to dosť nemá zmysel.

Teda investoval by som do rozumného kompromisu. Niečoho takého, čo nebude problémom sa vzdať a nebude to až tak dosť stáť. A poslúži to rovnako dobre. Myslieť teda spotrebne.
Pôvod každej chyby HW: S-T-U-D-E-Ň-Á-K!
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Upgrade pc

Příspěvek od werygood »

Pro Fajfku123 je důležitý hlavně ten poslední odstavec. Něktěří lidé mají ještě starší stroje a stačí jim to, koneckonců i jemu by asi pořád ještě stačilo to co má teď (CPU na 80% není žádná hrůza). Pokud koupí i5-8600K nebo i nějaký Ryzen, tak se dalších pět let s největší pravděpodobností nemusí ničeho obávat.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Upgrade pc

Příspěvek od renek1 »

Atapi píše:Jenže ty máš herní PC, tam je to co máš ty v současnosti tak akorát i s ohledem na několik let dopředu. On to napsal tak že dělá kancelář a hraje jen starý voloviny a možná, jestli vůbec (pokud bude chtít hrát lepší hry), tam někdy v budoucnu koupí i grafiku a na to staví stejnej PC jako máš ty...
Jasný, já mám teď minimálně tři roky klid v případě poruchy sestavy a to nepočítám některé komponenty, které mají třeba doživotní nebo dvojnásobnou záruku. Myslím, že tady mám vystaráno na dlouhou dobu.
Jemu bych prostě radil, koupit rovnou něco výkonného i za cenu větší investice (pokud si myslí, že to využije). Ale aby se za rok nerozhodl, že chce začít pařit hry a najednou bude kupovat nanovo.
Samozřejmě pokud ví, že mu prostě stačí levnější základ a nechystá se "pařit" pak je i jeho výběr až na malé zbytečnosti dobrý. Ale už to, že chce silný zdroj a "K" procesor, napovídá jeho úmyslům do budoucna.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Fajfka123
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. bře 2013

Re: Upgrade pc

Příspěvek od Fajfka123 »

Asi máte pravdu, nakonec jsem složil upgrade kolem 14k, nejspíše budu objednávat příští měsíc. Nějaké rady, co dát jinak ?

https://www.czc.cz/7rlior8kvkghtaiausg8devbn4/seznam

Jak jsem psal u základky bych chtěl mít kvalitní výstup zvuku a Lan portu.
Chladič stačí, nebo vzít lepší ? Četl jsem, že coffe lake hodně topí.
Ramky upravím na 2400, když i3 nepodporuje více.
Zdroj tam si jaksi nejsem jistý. Corsair se mi líbí díky tomu, že má celkem hezké kabely. Každopádně jsem se díval i na seasonic, který dnes výjde kolem 2k. Co by jste doporučili ? Popř kde by se dali dokoupit nějaké hezké kabely ?
MB: Asus Z370 Prime-A, CPU: Intel i5-8600K, HDD: Seagate 3TB SSD: Kingston SSD A2000 250GB GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO RAM: Crucial 8GB/Kingston 16GB Zdroj: Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Upgrade pc

Příspěvek od Atapi »

No seasonic focus má taky opletený snad všechno kromě SATA/MOLEX kabelů.
Paměti záleží spíš na desce, vzhledem k tomu že kupuješ odemčenou (jiný ani nejsou), tak si tam můžeš dát jaký chceš paměti. I takovej i7-8700K má napsanej řadič do 2666, ale můžeš tam mít prakticky co chceš až někam ke 4000.
Procesor bych vzal teda radši i5 8400, stojí jen o několik stovek víc, nedá se taktovat, ale i tak bude furt lepší než to odemčený i3 díky dvěma jádrům navíc (edit... pokud to nekupuješ samozřejmě na CS GO mě napadlo, tam bude lepší přetaktovaná 8350K :D).
Obrázek
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Upgrade pc

Příspěvek od racecar »

Neviem ci su opletane hrube kable nejaka vyhra. IMO su najlepsie take ako ma AX1500i. Ak chces nejake pekne kable tak cablemod. Neviem ci su ale aj pre Focus.
Naposledy upravil(a) racecar dne pon 29. led 2018, 22:15, celkem upraveno 1 x.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Upgrade pc

Příspěvek od anarkii »

Nejrozumnější by asi bylo počkat až vyjdou nějaký ne-herní desky pro Coffee, pro tyhle účely kupovat desku za 4 tisíce je nesmysl... Třeba do té doby zlevní ještě RAMky.

Pokud potřebuješ kvalitní síťovku, tak vezmi od Intelu: https://www.czc.cz/intel-pro-1000-ct-de ... 79/produkt

Otázkou ale je, jestli ji fakt potřebuješ :-)

To samý zvukovka, ale v těch se nevyznám.

Jestli se ti líbí kabely u Corsairu, kup ten, kdybys dokupoval ještě kabely, vyšlo by tě to ve finále dráž.
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Upgrade pc

Příspěvek od renek1 »

Fajfka123 píše:Asi máte pravdu, nakonec jsem složil upgrade kolem 14k, nejspíše budu objednávat příští měsíc. Nějaké rady, co dát jinak ?

https://www.czc.cz/7rlior8kvkghtaiausg8devbn4/seznam
No vyměnil bych procesor za i5 8400 a chladič na něj. https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-h ... 59/produkt
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“