Herní PC do 30 000

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Herní PC do 30 000

Příspěvek od Atapi »

1050? Hele to si radši nech tejden dva to co máš a kup 1060 i kdyby 3gb itx jako já dneska, na tom si aspoň normálně zahraješ, nebo koukej po tý 1070-1080. Když koukneš ráno co je kde skladem a na ceny, tak by ses moh v dohledný době dočkat, semtam je něco i za normální cenu.
Obrázek
sedygrizly
Nováček
Nováček
Registrován: 29. led 2018

Re: Herní PC do 30 000

Příspěvek od sedygrizly »

Ok, disk beru ten Crucial.. sice tu značku neznám, ale když má záruku 5 let... + ta technologie TRIM vypadá podle popisku líp než ta TLC, i když tomu vůbec nerozumím :D.
Tak skříň + deska by nedala pár stovek, ale rovnou dva tisíce dolů. Ale pokud je ta větší fakt lepší... počkám na další názory.
Atapi píše:1050? Hele to si radši nech tejden dva to co máš a kup 1060 i kdyby 3gb itx jako já dneska, na tom si aspoň normálně zahraješ, nebo koukej po tý 1070-1080. Když koukneš ráno co je kde skladem a na ceny, tak by ses moh v dohledný době dočkat, semtam je něco i za normální cenu.
Když na PC co mám mi jde HDD do kopru a nechci čekat až klekne úplně a přijdu o všechno.A ještě potřebuju těch 144 Hz kvůli competive... současný PC mi tu hru rozjede max na 100 fps.
A vzhledem k tomu, že to půjde stejně do šrotu až budou zase 1070/80, tak 2k navíc než za 1050 za to prostě vyhodit nechci.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Herní PC do 30 000

Příspěvek od renek1 »

sedygrizly píše:Když já nemám externí disk a tak nějak nevím, jak bych tam dostal windows bez mechaniky :D. + navíc ovladače a tak, prostě bez mechaniky bych se necítil dobře, i když pojede jednou za rok.
Je fakt, že ta menší skřín + menší deska ušetří dost... Co se týče chlazení CPU, tak toho se trochu bojím, když pojede celý hodiny vysoce zatížen. A pokud ty dvě desky umí prakticky to samé, tak menší musí mít logicky menší spolehlivost ne? Nebo je mezi nimi nějaký rozdíl, který jsem nezaznamenal?
Na mechanice nic neušetříš, ty tři stovky tě nevytrhnou. Pokud budeš stále ořezávat, tak se dostaneš někam kam sám nechceš. Tím tě nepřemlouvám zbytečně utrácet, ale pokud chceš hrát v pohodě a skomponenty chvilku vydržet, tak zas moc neořezávej a raději si třeba chvilku počkej a ušetři ještě nějaký peníz.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Herní PC do 30 000

Příspěvek od anarkii »

sedygrizly píše:Když já nemám externí disk a tak nějak nevím, jak bych tam dostal windows bez mechaniky :D. + navíc ovladače a tak, prostě bez mechaniky bych se necítil dobře, i když pojede jednou za rok.
Je fakt, že ta menší skřín + menší deska ušetří dost... Co se týče chlazení CPU, tak toho se trochu bojím, když pojede celý hodiny vysoce zatížen. A pokud ty dvě desky umí prakticky to samé, tak menší musí mít logicky menší spolehlivost ne? Nebo je mezi nimi nějaký rozdíl, který jsem nezaznamenal?
To nemáš nějakou flashku ze který bys to nainstaloval ? A ovladače bych si spíš stáhnul aktuální než instalovat starý z cédéčka... Mimochodem, pokud na té mechanice tak trváš, z tvýho starýho počítače ji vzít nemůžeš ?

Feru mám celkem dobře otestovanou, vpohodě uchladí třeba i5 6600K při synt. testech někde okolo 550 RPM. Navíc "reálná" zátěž např. při hraní je nižší než když to to testuješ třeba v Prime95.

Rozdíl mezi těma deskama je hlavně v konektorové výbavě, nic co by tě mělo omezovat, v kvalitě tam nějaký zásadní rozdíly nebudou.

Pokud jde o tu skříň, pro tvoje účely jsou obě stejně dobrý. Výhody R5 nevyužiješ. Takže jedině pokud se ti víc líbí ? Pak je otázka, jestli stojí kvůli tomu připlácet za skříň dva tisíce, rozpočet máš značně omezenej.
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Herní PC do 30 000

Příspěvek od Atapi »

sedygrizly píše: Když na PC co mám mi jde HDD do kopru a nechci čekat až klekne úplně a přijdu o všechno.A ještě potřebuju těch 144 Hz kvůli competive... současný PC mi tu hru rozjede max na 100 fps.
A vzhledem k tomu, že to půjde stejně do šrotu až budou zase 1070/80, tak 2k navíc než za 1050 za to prostě vyhodit nechci.
Však grafiku máš ne tak na co čekat... Super když se bavíme tak konkrétně. Ta hra nevim co je, ale CS GO mi dala s dobrým cpu na 150+ i HD 5770, takže jestli "HD 7700" je hd 7750 nebo lepší, tak budeš mít těch 144 a víc.
Obrázek
sedygrizly
Nováček
Nováček
Registrován: 29. led 2018

Re: Herní PC do 30 000

Příspěvek od sedygrizly »

Ta hra je rocket league... co tam momentálně limituje moje fps netuším. PC chci předat dál do rodiny, takže nějakou grafiku stejně koupit musím.
Ok, myslel jsem si, že s mojí 700MB 15 let starou flashkou se v klidu dočkám stáří... ale tlak moderní doby je neúprosný, vyhazuju mechaniku a dávám místo ní nějakou pořádnou flashku.
No jelikož tu jsou na skříň 2 úplně odlišné názory, tak počkám, co řeknou další.
Ale furt mám chuť tak koupit pořádný chladič. Věřím, že ten co říká stačí..ale já tam prostě chci mít pořádnou rezervu, ani nevím proč. Asi budu kupovat v budoucnu výrazně lepší CPU, aspoň intuice si to myslí... :D
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Herní PC do 30 000

Příspěvek od Atapi »

Aha, tak pak nemusíme řešit jestli se dá použít nebo ne, to vem co chceš co je skladem no teda.
Obrázek
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Herní PC do 30 000

Příspěvek od renek1 »

Pak bych to tedy sestavil takhle https://www.czc.cz/7l9mk3929aidb8sucqeq844dk7/seznam
ale vyměnit DVD za Flash, tak to mi přijde jako kravina, ale budiž. Mám to ještě níž než ty a případně si můžeš koupit i tu Flash.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
sedygrizly
Nováček
Nováček
Registrován: 29. led 2018

Re: Herní PC do 30 000

Příspěvek od sedygrizly »

Tak jsem rozhodnut objednat, to co tam má ted, jen se chci ještě zeptat na dvě věci.
skřín, ta poslední doporučená se mi libí, a je o dost levnější:
https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-r ... 51/produkt
https://www.czc.cz/fractal-design-defin ... 91/produkt

Nějaký důvod proč volit tu dražsí? Na designu mi nezáleží.
a pak zdroje:
https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus- ... 46/produkt
https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus- ... 41/produkt

Nemám problém si připlatit za kvalitu u zdroje... ale je ta platinum verze opravdu lepší?
sedygrizly
Nováček
Nováček
Registrován: 29. led 2018

Re: Herní PC do 30 000

Příspěvek od sedygrizly »

Zdravím po dlouhé době, snad nebudu zabit za oživování starého tématu :D. Ale ono je to k věci. Sestava funguje dobře a rozhodl jsem se obhlédnout situaci na trhu grafických karet, abych sestavu zkompletoval.
Sestava zde: https://www.czc.cz/8c95kahbemgssao5oiqaehapd7/seznam . Zdroj jsem ještě teď zkontroloval, opravdu je to 550W... zpětně nechápu, proč jsem nekoupil 650W, když jsem věděl, že budu výrazně upgradovat grafiku. Nevím, jak moc velký problém to bude.
No dle očekávání jsem narazil na spoustu karet s dle mě totožnými parametry a dost různými cenami :-D . Takže se obracím na odborníky, prosím o radu ohledně nákupu GPU s cenou okolo 15k. Určení PC je stále stejné - hry.
Mě osobně zaujala hádám asi vcelku nová MSI RTX 2070 Super Gaming. Cenové obdobná jak obyčejná 2070, přitom by měla být vylepšená. RTX 2080 či 1080ti jsou stále dost drahé, a dokud to bude úplný TOP, tak to tak hádám zůstane..a on to TOP ještě chvíli bude ne? Základní 2080 se teda dá sehnat pod 20k, otázka je, jestli to oproti té 2070 Super stojí za to. A dle jisté recenze žere 227W, a 550W zdroj by tedy měl stačit.
Děkuji za všechny rady.

EDIT: jelikož už jde jen o samotnou GPU, nemám začít nové téma v příslušné sekci?
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní PC do 30 000

Příspěvek od mlrs »

jako asi by to mel ten zdroj utahnout...
Jen nevim, zda bych ve tvem pripade se tam snazil cpat kartu, ktera zere jeste vic, nez klasicka 2070 super viz:
https://www.techpowerup.com/review/msi- ... io/30.html
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
sedygrizly
Nováček
Nováček
Registrován: 29. led 2018

Re: Herní PC do 30 000

Příspěvek od sedygrizly »

No nic, neřešme to tady, jdu do GPU sekce.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“