Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Pro přihlášení použijte protokol HTTPS, dosavadní HTTP již nemusí dobře fungovat, viz ZDE.

Právě je po 23. duben 2018, 05:46

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Odpovědět na téma  [ 29 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět: Re: Herní PC do 30 000
PříspěvekZaslal v: po 29. leden 2018, 16:57 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

1050? Hele to si radši nech tejden dva to co máš a kup 1060 i kdyby 3gb itx jako já dneska, na tom si aspoň normálně zahraješ, nebo koukej po tý 1070-1080. Když koukneš ráno co je kde skladem a na ceny, tak by ses moh v dohledný době dočkat, semtam je něco i za normální cenu.

PříspěvekZaslal v: po 29. leden 2018, 17:07 
Nováček
Nováček

Ok, disk beru ten Crucial.. sice tu značku neznám, ale když má záruku 5 let... + ta technologie TRIM vypadá podle popisku líp než ta TLC, i když tomu vůbec nerozumím :D.
Tak skříň + deska by nedala pár stovek, ale rovnou dva tisíce dolů. Ale pokud je ta větší fakt lepší... počkám na další názory.

Atapi napsal:
1050? Hele to si radši nech tejden dva to co máš a kup 1060 i kdyby 3gb itx jako já dneska, na tom si aspoň normálně zahraješ, nebo koukej po tý 1070-1080. Když koukneš ráno co je kde skladem a na ceny, tak by ses moh v dohledný době dočkat, semtam je něco i za normální cenu.

Když na PC co mám mi jde HDD do kopru a nechci čekat až klekne úplně a přijdu o všechno.A ještě potřebuju těch 144 Hz kvůli competive... současný PC mi tu hru rozjede max na 100 fps.
A vzhledem k tomu, že to půjde stejně do šrotu až budou zase 1070/80, tak 2k navíc než za 1050 za to prostě vyhodit nechci.

PříspěvekZaslal v: po 29. leden 2018, 17:10 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

sedygrizly napsal:
Když já nemám externí disk a tak nějak nevím, jak bych tam dostal windows bez mechaniky :D. + navíc ovladače a tak, prostě bez mechaniky bych se necítil dobře, i když pojede jednou za rok.
Je fakt, že ta menší skřín + menší deska ušetří dost... Co se týče chlazení CPU, tak toho se trochu bojím, když pojede celý hodiny vysoce zatížen. A pokud ty dvě desky umí prakticky to samé, tak menší musí mít logicky menší spolehlivost ne? Nebo je mezi nimi nějaký rozdíl, který jsem nezaznamenal?

Na mechanice nic neušetříš, ty tři stovky tě nevytrhnou. Pokud budeš stále ořezávat, tak se dostaneš někam kam sám nechceš. Tím tě nepřemlouvám zbytečně utrácet, ale pokud chceš hrát v pohodě a skomponenty chvilku vydržet, tak zas moc neořezávej a raději si třeba chvilku počkej a ušetři ještě nějaký peníz.

MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + SCYTHE Ninja 4; RAM: HyperX Predator DDR4 16GB 3200MHz; GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING TRIO; SSD: Samsung SSD 960 EVO 250GB + SSD WD Green 240GB; HDD: WD Red 2TB + WD Green 1TB + Toshiba E300 3TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 650 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5 Blackout Edition Window; LCD: AOC AG271QG; KEYBOARD: Logitech Gaming Keyboard G510; MOUSE: Logitech G502 Proteus Spectrum; HEADPHONES: Logitech G430; OS: Win 10 Home 64

PříspěvekZaslal v: po 29. leden 2018, 17:18 
Začátečník
Začátečník

sedygrizly napsal:
Když já nemám externí disk a tak nějak nevím, jak bych tam dostal windows bez mechaniky :D. + navíc ovladače a tak, prostě bez mechaniky bych se necítil dobře, i když pojede jednou za rok.
Je fakt, že ta menší skřín + menší deska ušetří dost... Co se týče chlazení CPU, tak toho se trochu bojím, když pojede celý hodiny vysoce zatížen. A pokud ty dvě desky umí prakticky to samé, tak menší musí mít logicky menší spolehlivost ne? Nebo je mezi nimi nějaký rozdíl, který jsem nezaznamenal?

To nemáš nějakou flashku ze který bys to nainstaloval ? A ovladače bych si spíš stáhnul aktuální než instalovat starý z cédéčka... Mimochodem, pokud na té mechanice tak trváš, z tvýho starýho počítače ji vzít nemůžeš ?

Feru mám celkem dobře otestovanou, vpohodě uchladí třeba i5 6600K při synt. testech někde okolo 550 RPM. Navíc "reálná" zátěž např. při hraní je nižší než když to to testuješ třeba v Prime95.

Rozdíl mezi těma deskama je hlavně v konektorové výbavě, nic co by tě mělo omezovat, v kvalitě tam nějaký zásadní rozdíly nebudou.

Pokud jde o tu skříň, pro tvoje účely jsou obě stejně dobrý. Výhody R5 nevyužiješ. Takže jedině pokud se ti víc líbí ? Pak je otázka, jestli stojí kvůli tomu připlácet za skříň dva tisíce, rozpočet máš značně omezenej.

PříspěvekZaslal v: po 29. leden 2018, 17:44 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

sedygrizly napsal:
Když na PC co mám mi jde HDD do kopru a nechci čekat až klekne úplně a přijdu o všechno.A ještě potřebuju těch 144 Hz kvůli competive... současný PC mi tu hru rozjede max na 100 fps.
A vzhledem k tomu, že to půjde stejně do šrotu až budou zase 1070/80, tak 2k navíc než za 1050 za to prostě vyhodit nechci.

Však grafiku máš ne tak na co čekat... Super když se bavíme tak konkrétně. Ta hra nevim co je, ale CS GO mi dala s dobrým cpu na 150+ i HD 5770, takže jestli "HD 7700" je hd 7750 nebo lepší, tak budeš mít těch 144 a víc.

PříspěvekZaslal v: po 29. leden 2018, 17:54 
Nováček
Nováček

Ta hra je rocket league... co tam momentálně limituje moje fps netuším. PC chci předat dál do rodiny, takže nějakou grafiku stejně koupit musím.
Ok, myslel jsem si, že s mojí 700MB 15 let starou flashkou se v klidu dočkám stáří... ale tlak moderní doby je neúprosný, vyhazuju mechaniku a dávám místo ní nějakou pořádnou flashku.
No jelikož tu jsou na skříň 2 úplně odlišné názory, tak počkám, co řeknou další.
Ale furt mám chuť tak koupit pořádný chladič. Věřím, že ten co říká stačí..ale já tam prostě chci mít pořádnou rezervu, ani nevím proč. Asi budu kupovat v budoucnu výrazně lepší CPU, aspoň intuice si to myslí... :D

PříspěvekZaslal v: po 29. leden 2018, 18:04 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Aha, tak pak nemusíme řešit jestli se dá použít nebo ne, to vem co chceš co je skladem no teda.

PříspěvekZaslal v: po 29. leden 2018, 19:51 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Pak bych to tedy sestavil takhle https://www.czc.cz/7l9mk3929aidb8sucqeq844dk7/seznam
ale vyměnit DVD za Flash, tak to mi přijde jako kravina, ale budiž. Mám to ještě níž než ty a případně si můžeš koupit i tu Flash.

MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + SCYTHE Ninja 4; RAM: HyperX Predator DDR4 16GB 3200MHz; GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING TRIO; SSD: Samsung SSD 960 EVO 250GB + SSD WD Green 240GB; HDD: WD Red 2TB + WD Green 1TB + Toshiba E300 3TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 650 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5 Blackout Edition Window; LCD: AOC AG271QG; KEYBOARD: Logitech Gaming Keyboard G510; MOUSE: Logitech G502 Proteus Spectrum; HEADPHONES: Logitech G430; OS: Win 10 Home 64

PříspěvekZaslal v: út 30. leden 2018, 12:14 
Nováček
Nováček

Tak jsem rozhodnut objednat, to co tam má ted, jen se chci ještě zeptat na dvě věci.
skřín, ta poslední doporučená se mi libí, a je o dost levnější:
https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-r ... 51/produkt
https://www.czc.cz/fractal-design-defin ... 91/produkt

Nějaký důvod proč volit tu dražsí? Na designu mi nezáleží.
a pak zdroje:
https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus- ... 46/produkt
https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus- ... 41/produkt

Nemám problém si připlatit za kvalitu u zdroje... ale je ta platinum verze opravdu lepší?

Odpovědět na téma  [ 29 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 2 anonymních