Kdy má smysl mít operační paměť větší než 8GB?

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Re: Kdy má smysl mít operační paměť větší než 8GB?

Příspěvek od sirThomas »

Atapi píše:A ty používáš 100 tabů v prohližeči najednou jo? Tak to jo, mně to příjde teda hodně přehnaný že na windows a prohlížeč je 8 GB málo. :D Teď mám 4 taby firefoxu, pár menších aplikací na pozadí a dostupný paměti ještě 4,5 GB.
Možná někomu nestačí u určitějch specifickejch pracích 8 GB, ale na běžnou kancl práci to stačí všem, to je jako říct že na kancl práci potřebuješ šestijádro a 1080 ti, protože se živíš tvorbou obsahu, která ten výkon potřebuje, prostě blbost co platí jen u hodně malýho procenta lidí...
Ano neustále mám puštěných 10 virtuálních ploch. Kdybych musel neustále ukončovat a znovu zapínat Chrome tak by mě asi jebnulo.
Ano to máš pravdu na klasickou kancelářskou práci bude stačit 8GB (pár tabíků, excel, pdf)
Mě stačí abych zapnul 3x Visual Studio 2017 s aktivovaným ReSharperem a 10GB je fuč..
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Kdy má smysl mít operační paměť větší než 8GB?

Příspěvek od Thellwin »

Já třeba teď mám zabráno 8.2 GB a to mám akorát od rána puštěnej FF a k tomu na pozadí World of Tanks, který nevypínám až do doby kdy vyppnám celej komp. Takže kdybych chtěl teď dělat cokoliv dalšího, tak už by byl problém.
Goldnoob team proud member!
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Kdy má smysl mít operační paměť větší než 8GB?

Příspěvek od rbclass »

windows by sa akurat uskromnil a problem by nebol
este do konca roku 2015 som mal pc s 4GB RAM/HDD a nikdy nebol ani pri hrani problem s RAM,ze by to nejak swapovalo atd
teraz by uz samozrejme 4GB nestacilo,ale s 8GB by myslim cloevek problem nemal..
samozrejme ,mozes si nechat na pozadi 10hier a budes mat problem aj s 32GB
digitalzone
Nováček
Nováček
Registrován: 18. led 2017

Re: Kdy má smysl mít operační paměť větší než 8GB?

Příspěvek od digitalzone »

Windows přednačítají data do volné RAM, takže poměřování je zcela zbytečné.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Kdy má smysl mít operační paměť větší než 8GB?

Příspěvek od Atapi »

rbclass píše:windows by sa akurat uskromnil a problem by nebol
este do konca roku 2015 som mal pc s 4GB RAM/HDD a nikdy nebol ani pri hrani problem s RAM,ze by to nejak swapovalo atd
teraz by uz samozrejme 4GB nestacilo,ale s 8GB by myslim cloevek problem nemal..
samozrejme ,mozes si nechat na pozadi 10hier a budes mat problem aj s 32GB
Windows jsou na tom podle mě v poslední době čím dál tím líp (hlavně když to porovnáme i s vistou :D), ale hry si dneska klidně vezmou okolo 8 GB, stejně tak mi příjde že ostatní aplikace nějak haprujou v optimalizaci, když se zvedá množství ram v mainstreamu. Takže třeba ten prohlížeč furt dělá to samý, ale bere několikanásobně tolik prostředků jen pro svůj běh, děda třeba kdysi dělal účetnictví na PC s několikaset MHz procesorem, 1 nebo 2 GB ram a windows 98 a běhalo to docela svižně (snad kromě samotnýho zapnutí než se to načetlo celý z HDD), dneska má účetní program od stejný firmy v požadavcích core i5 2 GHz a 4 GB ram jako minimum, opravdu pokrok. :)
Obrázek
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Kdy má smysl mít operační paměť větší než 8GB?

Příspěvek od racecar »

Ono si tu niektori predstavuju kancel ako 1 tab v browseri s gmailom a koniec.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Kdy má smysl mít operační paměť větší než 8GB?

Příspěvek od Atapi »

A kterejch je víc, těch co potřebují náročnou pracovní stanici, nebo těch co jim stačí výkon na úrovni dnešního pentia/core i3 a pár GB ram? Já mám taky atypický herní PC s i5 taktovanou na 4,5 GHz a grafika mi stačila dlouho HD 5770 a teď rx 460, ale rozhodně to není to, co si kdokoli představí pod pojmem herní PC. :D A rozhodně bych nikomu (kromě hodně specifickejch případů) nic takový kupovat nedoporučil.
Obrázek
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Kdy má smysl mít operační paměť větší než 8GB?

Příspěvek od werygood »

racecar píše:Ono si tu niektori predstavuju kancel ako 1 tab v browseri s gmailom a koniec.
Když se řekne kancl, tak si představím hezkou blondýnku v minisukni jak sype čísla do excelu, odepisuje na maily a šéfovi rezervuje hotel na služební cestu (a třeba pojede i s ním 8-) )

Co si ty představuješ pod pojmem kancl? Vše ostatní se snad už blíží víc k pracovní stanici.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Kdy má smysl mít operační paměť větší než 8GB?

Příspěvek od racecar »

par otvorenych dokumentov, pdf, mail klient, ekonomicky software, browser. Zbohom 8GB.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Kdy má smysl mít operační paměť větší než 8GB?

Příspěvek od AllowedCry »

Tablet s w10 a 2gb - pouzitelny, zvlada i 4k videa a vzdy zustane par mb volne.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Kdy má smysl mít operační paměť větší než 8GB?

Příspěvek od rbclass »

racecar píše:par otvorenych dokumentov, pdf, mail klient, ekonomicky software, browser. Zbohom 8GB.
toto si aj testoval,alebo mas len pocit ?
8GB to v pohode utiahne
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy má smysl mít operační paměť větší než 8GB?

Příspěvek od Suke001 »

racecar píše:par otvorenych dokumentov, pdf, mail klient, ekonomicky software, browser. Zbohom 8GB.
Já to tak mám se 4gb paměti a mám využito 2,6 gb (Windows 10)
Spotify, 6 oken chrome, outlook, dokumenty, účetní software a další
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Kdy má smysl mít operační paměť větší než 8GB?

Příspěvek od Riku »

racecar píše:par otvorenych dokumentov, pdf, mail klient, ekonomicky software, browser. Zbohom 8GB.
Odkud jsi spadl? :D
PS5 | LG OLED CX55
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Kdy má smysl mít operační paměť větší než 8GB?

Příspěvek od Dithius »

tak moment nikdo neřekl jaky ekonomicky soft ma....

třeba je to generator nahodnych čisel co žere 5 GB
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“