Herní PC sestava

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

CopY_0
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2018

Herní PC sestava

Příspěvek od CopY_0 »

Zdravím :)

Mohl by mi prosím někdo poradit s PC sestavou?
Sestava bude určena na běžné používání + na hry, když bude čas. Chci aby výkon na nějakou dobu stačil, takže na sestavě nechci zbytečně šetřit (nebudu kupovat za dva roky nový PC).
Co se týče grafické karty, momentálně nejsou žádné silnější k dispozici a četl jsem, že do léta by mohla reálně být nová řada od Nvidie, tak bych rád počkal, abych potom nelitoval, že za stejnou cenu jsou mnohem výkonnější karty, zvlášť když na to nespěchám.. Všechno ostatní ale budu kupovat už teď, protože mi odchází notebook.
K těm hrám bych dodal, že je budu hrát pouze pro zábavu, ne kompetetivně. Žádné online fps atd.

Tady je seznam na CZC:
https://www.czc.cz/7fnq5jfvckj9d8q6pbqkoiav76/seznam

Nejsem si jistý základní deskou. Potřebuji, aby dokázala pojmout dva M.2 NVMe SSD disky a samozřejmě při využití jeho plné rychlosti (1 zaplním teď + 1 rezervní slot do budoucna)

HDD jsem zvolil podle prodejnosti a recenzí. Chci, aby byl co nejrychlejší. Hlučnost neřeším, pokud není extrémní.

Co je pro mě největší dilema, je monitor. Vím, že chci 1440p a uvažoval jsem o IPS se 144hz a G-syncem, ale internet je plný negativních recenzí na tyto panely (AOC AG271QG, ASUS ROG SWIFT PG279Q ..). Lidé si stěžují na enormní backlight bleed a já nemám kapacitu monitor xkrát reklamovat, abych získal dobrý kus. Zvlášť pokud se pohybujeme v této cenové relaci.
Věc se má tak, že jsem nikdy neměl monitor s více než 60hz a vzhledem k mému stylu hraní ani nevím, jestli to potřebuji. Každopádně mě kombinace 144hz + g-sync láká, zvlášť u nové sestavy.
Jsem ochotný jít i do TN panelu, pokud by barvy po nastavení byli přijatelné. Bohužel jsem nenašel jediný herní monitor s těmito parametry, na který by nikdo nenadával.
Vzhledově se mi líbí tento a láká mě PLS panel, ale samozřejmě není herní a není na něj ani moc recenzí: https://www.czc.cz/samsung-s27h850-led- ... 60/produkt

Předem díky za rady a názory :)
MB: ASRock Z370 Extreme4; CPU: Intel Core i7-8700K + delid; FAN: Scythe Ninja 4; RAM: Corsair Vengeance LPX Black 2x8GB DDR4 3200 Mhz; SSD: Samsung SSD 960 EVO 500GB + Crucial MX500 500GB; HDD: Seagate BarraCuda 2TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus Platinum 750W; CASE: Fractal Design Define R6; LCD: Dell S2417DG; KEYBOARD: Cooler Master Devastator III; MOUSE: ASUS GX900
don35t3ban
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2013
Bydliště: Hradec

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od don35t3ban »

NVMe vyuzijete hlavne pri kopirovani velkejch souboru tzn. prace s videem.Navic to EVO se po zaplneni cache neuveritelne zpomali.Do herniho PC bych doporucil radsi vetsi klasicky sata SSD.
Na 1440p @ 144Hz je potreba i graficka karta ktera to utahne.Na obcasny hrani ne online fps her je to imho vyhazovani penez.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od -Vladimir- »

CopY_0 - Zdravím,
vidím že si na sestavě dáváte fakt záležet. Já bych tam akorát možná dal ASRock Z370 Extreme4, ale tj vše...
ignorelist: Stratos (již trvale)
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od renek1 »

Pokud desku od MSI, pak tuhle https://www.czc.cz/msi-z370-sli-plus-in ... 38/produkt
Jinak je vše fajn.
Pokud chceš ušetřit na procesoru pak si pospěš
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=163&t=262945
Stejně tak pokud chceš ušetřit na Disku tak tady:
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=163&t=262961

Monitor mám tenhle
https://www.czc.cz/asus-rog-swift-pg279 ... 64/produkt
a je super a nepozoruju nic co by bylo špatně, ba právě naopak. V domácím prostředí jsem nakonec mohl porovnat TN a IPS panel a rozhodně doporučuju IPS. Původně jsem srovnával tyto panely v obchodě a tam mi takový rozdíl nepřišel, ale doma, kdy si k tomu člověk sedne a vyzkouší si třeba film nebo hru, tak to je sakra poznat. TN má děsný barvy a pozorovací úhly, kdy při sebemenším pohybu hlavou se ti mění barvy. IPS je prostě top i když je drahý
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
CopY_0
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2018

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od CopY_0 »

don35t3ban píše:NVMe vyuzijete hlavne pri kopirovani velkejch souboru tzn. prace s videem.Navic to EVO se po zaplneni cache neuveritelne zpomali.Do herniho PC bych doporucil radsi vetsi klasicky sata SSD.
Na 1440p @ 144Hz je potreba i graficka karta ktera to utahne.Na obcasny hrani ne online fps her je to imho vyhazovani penez.
Práci s videem ani časté kopírování neprovádím. Na začátku jsem si řekl, že do nové sestavy nechci žádný klasický HDD, ale cena za větší M.2 disk mě odradila. Stačila by mi totiž celková kapacita 1 tB, víc pravděpodobně nevyužiju.
Myslíte, že pro mé využití bude tedy lepší koupit rovnou 1 tB Samsung 850 EVO a vynechat klasické HDD? Cenově to bude pouze o kousek dražší, než nynější kombinace M.2+HDD.
Grafickou kartu bych koupil cenově něco na úrovni GTX 1060/1070, ale nová řada může být výrazně výkonnější. Přesto je pravda, že při rozlišení 2K se pravděpodobně na 144 fps při vysokém nastavení u nových her nedostanu. Také mi přijde opravdu hodně dát za monitor +-20 tisíc. Kolem 10k je to akorát. Je to spíš o tom, že na YT je tolik videí, kde lidé hodně chválí 144 hz monitory a člověka to láká, když to nikdy nezkusil :-D.
MB: ASRock Z370 Extreme4; CPU: Intel Core i7-8700K + delid; FAN: Scythe Ninja 4; RAM: Corsair Vengeance LPX Black 2x8GB DDR4 3200 Mhz; SSD: Samsung SSD 960 EVO 500GB + Crucial MX500 500GB; HDD: Seagate BarraCuda 2TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus Platinum 750W; CASE: Fractal Design Define R6; LCD: Dell S2417DG; KEYBOARD: Cooler Master Devastator III; MOUSE: ASUS GX900
CopY_0
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2018

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od CopY_0 »

renek1 píše:Pokud desku od MSI, pak tuhle https://www.czc.cz/msi-z370-sli-plus-in ... 38/produkt
Jinak je vše fajn.
Pokud chceš ušetřit na procesoru pak si pospěš
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=163&t=262945
Stejně tak pokud chceš ušetřit na Disku tak tady:
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=163&t=262961

Monitor mám tenhle
https://www.czc.cz/asus-rog-swift-pg279 ... 64/produkt
a je super a nepozoruju nic co by bylo špatně, ba právě naopak. V domácím prostředí jsem nakonec mohl porovnat TN a IPS panel a rozhodně doporučuju IPS. Původně jsem srovnával tyto panely v obchodě a tam mi takový rozdíl nepřišel, ale doma, kdy si k tomu člověk sedne a vyzkouší si třeba film nebo hru, tak to je sakra poznat. TN má děsný barvy a pozorovací úhly, kdy při sebemenším pohybu hlavou se ti mění barvy. IPS je prostě top i když je drahý

Díky. Jak je na tom deska MSI Z370 SLI PLUS ve srovnání s ASRock Z370 EXTREME4, kterou zmiňoval -Vladimir-? Četl jsem že ASRock je lepší při budoucím taktování procesoru.

Koukal jsem v podpisu, že máš Samsung 960 EVO. Myslíš, že poznám při mém používání PC (žádné náročné programy ani časté kopírování souborů) rozdíl oproti 850 EVO? Uvažuji o koupi buď 2x500gB a nebo 1x1tB, abych se vyhnul plotnovému HDD.

Co se týče monitoru, můžeš popsat svou zkušenost při hraní na 2K 144hz a G-sync IPS? Stojí to za ty peníze pro člověka jako já, kterej si občas zahraje? FPS budu hrát také, ale nelákají mě online hry jako CS:GO atd. Pokud bych poznal jenom nepatrný rozdíl, tak si raději koupím klasický 60 hz IPS za cca 10k.
Barvy na TN monitoru u mého notebooku jsou hrozné a pohled zeshora vs zdola znamená neskutečný rozdíl v barvách. Ten monitor si doslova vymýšlí a toto už opravdu nechci. Navíc mě z něj hodně bolí oči a při používání notebooku více než 3 hodiny bolí i hlava. Některé monitory mi to nedělají a zajímalo by mě, jestli to dělá ona frekvence, nebo barvy.

Omlouvám se, že to tak hrotím, ale je to přece jenom poměrně velká investice :)
MB: ASRock Z370 Extreme4; CPU: Intel Core i7-8700K + delid; FAN: Scythe Ninja 4; RAM: Corsair Vengeance LPX Black 2x8GB DDR4 3200 Mhz; SSD: Samsung SSD 960 EVO 500GB + Crucial MX500 500GB; HDD: Seagate BarraCuda 2TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus Platinum 750W; CASE: Fractal Design Define R6; LCD: Dell S2417DG; KEYBOARD: Cooler Master Devastator III; MOUSE: ASUS GX900
don35t3ban
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2013
Bydliště: Hradec

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od don35t3ban »

Zkousel sem PRO i EVO i jiny NVMe a ten rozdil za ty penize podle me nestoji.Radsi budu mit vsechno na vetsim obyc ssd.Ale jestli na to sou penize tak proc ne.
Jinak SLI PLUS ve srovnání s EXTREME4 sou +- stejny.Chybu neudelate ani jednou z nich
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od renek1 »

Desku vem klidně i tu asrock
Disk 960 je super a já ho mám pouze na systém a na hry používám klasický SSD a proto stačí jen cca 250gb. Tobě bych poradil něco podobného, jelikož je zbytečné utratit tak velký peníze za 1TB ssd.
Takže ty si kup třeba https://www.czc.cz/crucial-mx500-250gb/228520/produkt na systém a pak https://www.czc.cz/seagate-barracuda-1t ... 84/produkt na data

A co se monitoru týče, tak to je prostě perfektní a pokud jsi do teď používal TN, tak IPS tě nadchne.
Nevím co víc k tomu napsat. Odborného mě nic nenapadá a jako uživatel jsem z toho monitoru prostě nadšenej a stál za každou korunu co jsem za něj dal.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od blaho »

No pokial chces fakt M2 a Samsung :roll:
Chod do sekcie bazar , su tam zaujimave kusky
Aj ked nemyslim si, ze ozaj to M2 potrebujes, ale je to na tebe

Dosku , ta od MSI je fajn, sli plus
Case , ber uz R6
CPU , ok , alebo i7 8700/K+delid :-D
Pamate ber G skill 3600 MHz
Zdroj nejaku slusnu platinu, titan , som na tablete tak sa mi nechce hadzat linky :wink:
Chladic cpu , ok, alebo Noctua 15

Grafiku ti momentalne odporucit nemozem :D
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od werygood »

Pokud vezmeš tu ASrock, tak dej bacha na voltáže pamětí, pokud zapneš XMP profil, tak jim deska nasolí moc a celý systém je pak nestabilní. Jinak je ta deska OK, sám ji mám a běží ok.
CopY_0
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2018

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od CopY_0 »

Díky všem za rady.

Trochu jsem to pozměnil, hodil jsem tam tu druhou desku od MSI.
Disk jsem nakonec zvolil Sata SSD 500 GB + 1TB WD Black. Procházel jsem zahraniční fóra a vypadá to, že v mém případě rozdíl asi nepoznám. Počítat sekundy určitě nebudu. Hry bych měl raději na SSD disku kvůli načítání a proto 500 GB - mít systém s programy a hry na jednom disku není problém ne? Ještě bych mohl vzít 2x250 GB třeba Crucial MX500, který je v této kapacitě cenově výhodnější. Kdyby náhodou odešel disk, na kterém jsou hry, tak alespoň nepřijdu o systém se všemi aplikacemi. Co myslíte?
WD Black je drahý, ale zvolil jsem ho kvůli 5ti leté záruce. Doufám, že to nebude dělat kravál, abych pak nelitoval, že jsem nevzal 1 TB SSD :D.

Zdroj jsem změnil na Platinum u stejné značky, na tom se asi nevyplatí šetřit a je to pouze malý rozdíl.

Bednu jsem změnil na nástupce - R6. Asi to není úplně potřeba, ale cenový rozdíl není velký a rozhodoval jsem se podle recenze tady na webu.
Má nějaký význam to skleněné okno na bedně kromě designu? Hodně se mi to líbí, ale na světýlka si moc nepotrpím.

Monitor jsem zvolil 2K 60hz PLS od Samsungu. Myslím, že rozlišení a barvy ocením mnohem více než vyšší frekvenci, za kterou bych si musel připlatit dalších 10k. Pokud by mi to ve hrál vadilo, tak ho prodám a koupím si jinej :-D. Ale přiznám se, že kdybych nečetl o 144hz monitorech na internetu, tak by mě nikdy nenapadlo, že 60hz nestačí.

Ještě otázka na závěr - nikdy jsem PC nestavěl a nemám o tom šajnu. Mohl by mi pomoci kamarád, ale napadlo mě, že si to nechám postavit přímo v CZC. Máte s tím nějaké zkušenosti? Popřípadě jak je to pak se zárukou - abych nemusel reklamovat celou sestavu, ikdyž je problém třeba jenom s diskem kvůli tomu, že mi to postavili oni..

Díky :-)
MB: ASRock Z370 Extreme4; CPU: Intel Core i7-8700K + delid; FAN: Scythe Ninja 4; RAM: Corsair Vengeance LPX Black 2x8GB DDR4 3200 Mhz; SSD: Samsung SSD 960 EVO 500GB + Crucial MX500 500GB; HDD: Seagate BarraCuda 2TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus Platinum 750W; CASE: Fractal Design Define R6; LCD: Dell S2417DG; KEYBOARD: Cooler Master Devastator III; MOUSE: ASUS GX900
CopY_0
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2018

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od CopY_0 »

Ještě jsem hledal klávesnici. Nelíbí se mi ty všelijaké různobarevné herní příšery, to prostě není pro mě. Chtěl bych nějakou multimediální s tlačítky na hlasitost, přehrávání videa atd. Ideálně s decentním volitelným podsvícením. Klávesy nesmí být příliš vysoké, píšu velice rychle a překáželo by mi to..
No nějak jsem našel jen tu od HP :-D.
MB: ASRock Z370 Extreme4; CPU: Intel Core i7-8700K + delid; FAN: Scythe Ninja 4; RAM: Corsair Vengeance LPX Black 2x8GB DDR4 3200 Mhz; SSD: Samsung SSD 960 EVO 500GB + Crucial MX500 500GB; HDD: Seagate BarraCuda 2TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus Platinum 750W; CASE: Fractal Design Define R6; LCD: Dell S2417DG; KEYBOARD: Cooler Master Devastator III; MOUSE: ASUS GX900
CopY_0
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2018

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od CopY_0 »

renek1 píše:Desku vem klidně i tu asrock
Disk 960 je super a já ho mám pouze na systém a na hry používám klasický SSD a proto stačí jen cca 250gb. Tobě bych poradil něco podobného, jelikož je zbytečné utratit tak velký peníze za 1TB ssd.
Takže ty si kup třeba https://www.czc.cz/crucial-mx500-250gb/228520/produkt na systém a pak https://www.czc.cz/seagate-barracuda-1t ... 84/produkt na data

A co se monitoru týče, tak to je prostě perfektní a pokud jsi do teď používal TN, tak IPS tě nadchne.
Nevím co víc k tomu napsat. Odborného mě nic nenapadá a jako uživatel jsem z toho monitoru prostě nadšenej a stál za každou korunu co jsem za něj dal.
Tak jsem se nakonec rozhodl, že si udělám radost a koupím AOC AG271QG, který používá stejný panel, jako tvůj ASUS, akorát je levnější a asi nebude mít tak přehledné menu.
Pokud by byli s monitorem problémy, nechal bych si ho vyměnit za jiný kus. Nevíš jak je to s vracením? 14 denní lhůta platí pouze při nakupování na internetu, že ?

Díky
MB: ASRock Z370 Extreme4; CPU: Intel Core i7-8700K + delid; FAN: Scythe Ninja 4; RAM: Corsair Vengeance LPX Black 2x8GB DDR4 3200 Mhz; SSD: Samsung SSD 960 EVO 500GB + Crucial MX500 500GB; HDD: Seagate BarraCuda 2TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus Platinum 750W; CASE: Fractal Design Define R6; LCD: Dell S2417DG; KEYBOARD: Cooler Master Devastator III; MOUSE: ASUS GX900
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od renek1 »

Jo 14dní pouze v internetovém obchodě, ale nemyslím, že by sis koupil špatný kus. To jsou jen trochu přehnaná tvrzení, že jsou s monitory tyhle problémy tak časté. Člověk zas nesmí moc koukat po tom co kdo píše, jelikož pak je z toho davová hysterie a člověk pak na tom zboží hledá každý prd, který ani nemusí být závadou. Tím nechci říct, že se to nemůže stát, ale je to tak, že i s tou nejkvalitnější značkou můžeš mít prostě smůlu na vadný kus.
Já bych bejval taky kupoval AOC AG271QG, ale dostal jsem neodolatelnou cenovou nabídku a tak rozhodnutí padlo na asus.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
CopY_0
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2018

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od CopY_0 »

renek1 píše:Jo 14dní pouze v internetovém obchodě, ale nemyslím, že by sis koupil špatný kus. To jsou jen trochu přehnaná tvrzení, že jsou s monitory tyhle problémy tak časté. Člověk zas nesmí moc koukat po tom co kdo píše, jelikož pak je z toho davová hysterie a člověk pak na tom zboží hledá každý prd, který ani nemusí být závadou. Tím nechci říct, že se to nemůže stát, ale je to tak, že i s tou nejkvalitnější značkou můžeš mít prostě smůlu na vadný kus.
Já bych bejval taky kupoval AOC AG271QG, ale dostal jsem neodolatelnou cenovou nabídku a tak rozhodnutí padlo na asus.
Definitivně souhlas - díval jsem se na amazonu schválně na recenze různých monitorů, levných, drahých, herních i obyčejných a naprosto u všech je určité procento lidí, kterým přišel vadný kus a nadávají pak na konkrétní model. Nenašel jsem opravdu jediný monitor, kde by se toto nestalo :-D.
Je sice pravda, že u IPS panelů se 144Hz je to častější, ale i kdybych si koupil ten Samsung s 60Hz, tak se může stát úplně to samé.
MB: ASRock Z370 Extreme4; CPU: Intel Core i7-8700K + delid; FAN: Scythe Ninja 4; RAM: Corsair Vengeance LPX Black 2x8GB DDR4 3200 Mhz; SSD: Samsung SSD 960 EVO 500GB + Crucial MX500 500GB; HDD: Seagate BarraCuda 2TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus Platinum 750W; CASE: Fractal Design Define R6; LCD: Dell S2417DG; KEYBOARD: Cooler Master Devastator III; MOUSE: ASUS GX900
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od renek1 »

Já bych se nebál, to by si člověk nesměl koupit nic, jen z obav zda nebude mít vadný kus.
Já jsem s monitor nemůžu zatím vynachválit
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
CopY_0
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2018

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od CopY_0 »

renek1 píše:Já bych se nebál, to by si člověk nesměl koupit nic, jen z obav zda nebude mít vadný kus.
Já jsem s monitor nemůžu zatím vynachválit
Jasný. Akorát koukám, že není nikde skladem. Tak doufám, že už není pozdě. Líbí se mi u něj decentní vzhled.
MB: ASRock Z370 Extreme4; CPU: Intel Core i7-8700K + delid; FAN: Scythe Ninja 4; RAM: Corsair Vengeance LPX Black 2x8GB DDR4 3200 Mhz; SSD: Samsung SSD 960 EVO 500GB + Crucial MX500 500GB; HDD: Seagate BarraCuda 2TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus Platinum 750W; CASE: Fractal Design Define R6; LCD: Dell S2417DG; KEYBOARD: Cooler Master Devastator III; MOUSE: ASUS GX900
CopY_0
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2018

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od CopY_0 »

CopY_0 píše:
renek1 píše:Desku vem klidně i tu asrock
Disk 960 je super a já ho mám pouze na systém a na hry používám klasický SSD a proto stačí jen cca 250gb. Tobě bych poradil něco podobného, jelikož je zbytečné utratit tak velký peníze za 1TB ssd.
Takže ty si kup třeba https://www.czc.cz/crucial-mx500-250gb/228520/produkt na systém a pak https://www.czc.cz/seagate-barracuda-1t ... 84/produkt na data

A co se monitoru týče, tak to je prostě perfektní a pokud jsi do teď používal TN, tak IPS tě nadchne.
Nevím co víc k tomu napsat. Odborného mě nic nenapadá a jako uživatel jsem z toho monitoru prostě nadšenej a stál za každou korunu co jsem za něj dal.
U disků jsem nakonec skončil s Crucial MX500 2x250 GB, jeden na systém a druhý na hry. Zapojení dvou SSD do desky nebude problém ne?
MB: ASRock Z370 Extreme4; CPU: Intel Core i7-8700K + delid; FAN: Scythe Ninja 4; RAM: Corsair Vengeance LPX Black 2x8GB DDR4 3200 Mhz; SSD: Samsung SSD 960 EVO 500GB + Crucial MX500 500GB; HDD: Seagate BarraCuda 2TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus Platinum 750W; CASE: Fractal Design Define R6; LCD: Dell S2417DG; KEYBOARD: Cooler Master Devastator III; MOUSE: ASUS GX900
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od renek1 »

Zapojení disků není problém, kolik jich máš na desce, tolik jich zapojíš.

Asus má alza za slušnou cenu i když rozbalený, ale v plné záruce.
https://www.alza.cz/27-asus-rog-swift-p ... 57.htm?o=2
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
CopY_0
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2018

Re: Herní PC sestava

Příspěvek od CopY_0 »

renek1 píše:Zapojení disků není problém, kolik jich máš na desce, tolik jich zapojíš.

Asus má alza za slušnou cenu i když rozbalený, ale v plné záruce.
https://www.alza.cz/27-asus-rog-swift-p ... 57.htm?o=2
Hned bych do něj šel za tu cenu, jen právě ty rozbalené kusy můžou být ty vrácené od nespokojených zákazníků. Alza to tam píše - ,,Může také pocházet z vrácení jinými zákazníky."
Takže někdo měl panel s mrtvými pixely nebo velkým bleedem, tak to vrátil a alza to prodá jako rozbalené zboží se slevou.
Stejně tak může být pouze rozbalený za účelem focení, nebo předvádění, ale to čert ví.
MB: ASRock Z370 Extreme4; CPU: Intel Core i7-8700K + delid; FAN: Scythe Ninja 4; RAM: Corsair Vengeance LPX Black 2x8GB DDR4 3200 Mhz; SSD: Samsung SSD 960 EVO 500GB + Crucial MX500 500GB; HDD: Seagate BarraCuda 2TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus Platinum 750W; CASE: Fractal Design Define R6; LCD: Dell S2417DG; KEYBOARD: Cooler Master Devastator III; MOUSE: ASUS GX900
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“