PC na střih videa (20%) a )pravu fotografií (80%)

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
eggh
Nováček
Nováček
Registrován: 10. říj 2010

PC na střih videa (20%) a )pravu fotografií (80%)

Příspěvek od eggh »

Dobrý den přátelé, přišel čas na upgrade PC a tak se na vás obracím s prosbou o zhodnocení sestavy. PC bude sloužit z 20% na střih videa a z 80% na úpravu fotografií. Hry nehraju, PC bude zapnuté cca 12 hod. denně. Case, DVD mechaniku a HDD mám ze starého PC.

Sestava je navržena zde https://www.czc.cz/7p22idbre4j5cbr6mh2drhg28g/seznam

Co se týče rozpočtu, tak jsem flexibilní +- 2.000 Kč. GPU zatím kupovat nechci, chci využít tu z procesoru.

Nahradili byste některou z komponenou nějakou jinou? Lze někde ušetřit? Např. na základní desce nebo RAM? Děkuji předem za rady a tipy.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: PC na střih videa (20%) a )pravu fotografií (80%)

Příspěvek od Michal86 »

seznam není označen jako veřejný, DVD mechanika je dle mého přežitek, ale pokud ji tam chceš dát, proč ne. Co máš za HDD?
eggh
Nováček
Nováček
Registrován: 10. říj 2010

Re: PC na střih videa (20%) a )pravu fotografií (80%)

Příspěvek od eggh »

Michal86 píše:seznam není označen jako veřejný, DVD mechanika je dle mého přežitek, ale pokud ji tam chceš dát, proč ne. Co máš za HDD?
Omlouvám se, už je seznam veřejný - netušil jsem ani, že tam je taková funkce, aby nebyl veřejný. Teď mám HD SEAGATE BarraCuda 3TB, 3,5" HDD, SATA 6Gb/s, 7200rpm, 64MB cache - kupoval jsem jej před měsícem.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: PC na střih videa (20%) a )pravu fotografií (80%)

Příspěvek od Michal86 »

Paměti bych vzal asi tyhle:
https://www.czc.cz/hyperx-predator-16gb ... 99/produkt

je tam +200mhz a minimální rozdíl
CPU bych vzal až bude mít michalos 8700k skladem (vyjde ještě levněji než obyč 8700k)
Desku bych vzal nějakou kvalitnější, s lepší kaskádou, alespoň Z370 Extreme 4 - teď je na CZC celkem za slušnou cenu.
eggh
Nováček
Nováček
Registrován: 10. říj 2010

Re: PC na střih videa (20%) a )pravu fotografií (80%)

Příspěvek od eggh »

Co je to prosím "michalos"? Já se na i7-8700k díval ale podle recenzí byl rozdíl nepatrný - u práce, pro který procesor chci.

Desku jsem vybíral i kvůli počtu USB slotů - mám hodně externích HDD, čtečky apod. Pomohu si zásadně (výkon, spolehlivost), když vyberu Z370 Extreme 4, která má méně slotů? Mnou navržená GIGABYTE Z370 HD3P - Intel Z370 zde byla již několikrát doporučována, proto se ptám :)
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: PC na střih videa (20%) a )pravu fotografií (80%)

Příspěvek od Michal86 »

michalos je uživatel, který tady ty procesory nabízí...

nicméně, pokud ta deska je vybrána i z tohohle hlediska (na které jsem se upřímně nezaměřoval), tak proč ne. Potom bych vzal akorát rychlejší paměti, nic víc bych neměnil.
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Re: PC na střih videa (20%) a )pravu fotografií (80%)

Příspěvek od godlike »

Tak otazka je, co je u tebe " uprava fotografiii" a jakem softwaru? Kdyz budeme mluvit o Adobe PS, tak nektere funkce, pluginy maji gpu akceleraci cili se grafika hodi. Na rychlosti RAM v tomto pripadne nezalezi. Ja bych se treba nebal ani Ryzenu 2400G. Jinak bych teda klidne sel do 8700K, za dobrou cenu plus nejaky OC.
Mac...
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“