Výměna pc (upgrade?)

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Imunita
Nováček
Nováček
Registrován: 07. bře 2018

Výměna pc (upgrade?)

Příspěvek od Imunita »

Dobrý den,

dostal jsem možnost výměny a chtěl bych se zeptat na váš názor.

Vlastním notebook, který je ještě 15 měsíců v záruce:
https://www.czc.cz/acer-aspire-e17-e5-7 ... 57/produkt
Intel i5-7200u 3,1 Ghz,
8GB RAM DDR4,
17´ led displej 1920x1080,
Nvidia Geforce 940mx,
HDD 1000 GB
Vše je v naprostém pořádku

Mám možnost ho vyměnit za 3 roky starý PC:
https://www.czc.cz/lynx-grunex-progamer ... 51/produkt
Procesor Intel Core i5-4460
Grafická karta MSI NVIDIA GTX 960 PC Gaming
RAM 16 GB DDR3
Základní deska MSI H81M-E34
120 GB SSD disk Kingston
1 TB HDD
+ 22 full HD monitor + herný myš a klávesnice.
Komp vím, že je v naprostém pořádku a bylo o něj dobře pečování

Na hry mám převážně PS4 a na práci v posteli mám ještě jeden starší notebook, tudíž další nepotřebuji a stolní PC bych uvítal. Nedokážu odhadnout zda-li mají k sobě cenově tyto dvě věci blízko nebo nikoliv.

Co jsem se radil se známými, tak v případě upgradu pc mám koupit novou základovku na DDR4 ramky, také koupit ty ramky a později se nevyhnu výměny GK.

hlavně chci upozornit, že to nemám vyloženě na hry, na to mám PS4, chci si sem tam něco zahrát, ale nejsem nějak náročný, o těch výměnách se bavím do budoucna.

Dokáže mi někdo říct, jestli má tato výměna smysl?

Děkuji všem a hezký den :)
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pc (upgrade?)

Příspěvek od Michal86 »

Jestli to má smysl si musíš říct sám. PC bude samozřejmě výkonnější jak notebook. Chce si to pořádně probrat jestli to potřebuješ nebo ne.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Výměna pc (upgrade?)

Příspěvek od Atapi »

Jakože výměna to je celkem adekvátní, oboje to bude mít podobnou hodnotu, jen mi to nějak postrádá smysl když to není moc na hry. Pokud jde o pohodlí při práci, tak se to dá řešit koupením velkýho monitoru, klávesnice a myši k notebooku.
Navíc měnit to s tím že tam rovnou plánuješ upgrade nemá smysl, jen bys na tom prodělal - bylo by třeba koupit i procesor, tenhle ddr4 nevezme a i kdyby tak by to nemělo smysl. Jen grafika jakžtakž ujde na nenáročný hraní (je cca na úrovni nových grafik okolo 3500 Kč). Celkově to je vyvážené PC, ale dneska už je to spíš low-end, takže při upgradu (na náročnější hry) by bylo třeba vyměnit skoro všechno, možná i zdroj, ten nevíme jaký tam je a pozor na monitor, jestli je starší, aby neměl jenom analog, při výměně grafiky za novou by to moh bejt taky problém - musela by se koupit aktivní redukce.
Prodej notebooku a koupě nové sestavy s nějakou investicí navíc (která by původně šla do upgradu) by tím pádem vyšla cenově podobně a dostal bys za svoje peníze lepší PC a se zárukou.
Obrázek
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Výměna pc (upgrade?)

Příspěvek od Banana »

Souhlas s tim co napsal Atapi
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“