Názor na Herní sestavu (do 40k)

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

zlosyn
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2018

Re: Názor na Herní sestavu (do 40k)

Příspěvek od zlosyn »

Tak sem nad tím vším trochu popřemýšlel, ikdyž hlavu z toho mám docela nafouknutou. :-D

Zde je menší update, s tím, že cena 40k je víceméně orientační, jen bych se nerad dostal s bednou do vyšších částek, se vším všudy bych rád byl do 55k

Zde je tedy momentální stav.

Změnil sem desku, procesor za taktovací (o tom musím ještě dost zjistit). Paměť sem nakonec nechal, pokud chápu správně větší frekvence je lepší výkon a základní deska má max 4000. (Pokud píšu nesmysly, rád se přiučím, opakuji jsem amatér :-D )a těch pár stokorun asi oželím. + změněno chlazení.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Herní sestavu (do 40k)

Příspěvek od python.p »

SSD bych volil jinak. Skříň bych volil jinak.

A jeden FAN fakt nestačí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
rAA
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2014
Bydliště: Praha

Re: Názor na Herní sestavu (do 40k)

Příspěvek od rAA »

Ja bych k tej 8700K dal minimalne noctua chladic https://www.alza.cz/noctua-nh-d15-d1480167.htm.
i9 9900k 5GHz 1,288V ,EKWB set cpu, ROG Maximus XI CODE ,RTX ASUS Strix 2080Ti ,DDR4 GSkill bdie 16GB 3466-13-14,M.2 Samsung 960 EVO 500GB,970 PRO RM850i Corsair,case BeQuiet! Dark base PRO 900 rev.2,ASUS PG279Q,Logitech G910+ Orion Spark
Shakall605
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2011
Bydliště: Vidíte ten palác? Tak tam ne. (Ostrava)

Re: Názor na Herní sestavu (do 40k)

Příspěvek od Shakall605 »

rAA píše:Ja bych k tej 8700K dal minimalne noctua chladic https://www.alza.cz/noctua-nh-d15-d1480167.htm.
Tj. vtip? Good one :lol: Taky si může objednat turbínu od RR.

Ne teď vážně, pokud budeš taktovat osobně bych doporučil ninja 4. Já jsem si jej nedávno pořídil na 7900x a teplota nešla přes 60 °C (100% vytížení, 18 hod. render).
Jinak bohatě poslouží ten AC 33 co tam máš.
rAA
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2014
Bydliště: Praha

Re: Názor na Herní sestavu (do 40k)

Příspěvek od rAA »

Vtip to nebyl.... a od noctui tam může dát i 14s , ale tenhle je větší jistota než ten ninja, a hlavně záleží jakej chytne kus cpu......
i9 9900k 5GHz 1,288V ,EKWB set cpu, ROG Maximus XI CODE ,RTX ASUS Strix 2080Ti ,DDR4 GSkill bdie 16GB 3466-13-14,M.2 Samsung 960 EVO 500GB,970 PRO RM850i Corsair,case BeQuiet! Dark base PRO 900 rev.2,ASUS PG279Q,Logitech G910+ Orion Spark
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Herní sestavu (do 40k)

Příspěvek od python.p »

Bez delidu je to přašť jako uhoď a proč platit za NH, když mu to přeřvě HDD a GPU?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Shakall605
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2011
Bydliště: Vidíte ten palác? Tak tam ne. (Ostrava)

Re: Názor na Herní sestavu (do 40k)

Příspěvek od Shakall605 »

rAA: No jistota je že zaplatí více. Jinak stále nevím proč by měl platit o 1 tis více za téměř identický chladící výkon. A ještě více nechápu (pokud to není OC nadšenec atd., ale to upřímně by šel asi do vody) na co potřebuje takový chladič na 8700k, nebude-li zvyšovat voltáž pak je teplotní skok minimální až zbytečný, zvláště když chce ušetřit, či investovat tam kde mu to zvedne výkon.

Jak jsem řekl ideálně ten AC33 co tam má a bude happy. Jinak python.p má s hlukem pravdu, HDD je peklo, ale necessary evil pokud chceš ukládat tuny dat.
zlosyn
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2018

Re: Názor na Herní sestavu (do 40k)

Příspěvek od zlosyn »

Napřed se chci omluvit, možná někomu už přijde, že jsem natvrdlej, ale opravdu si čtu rady, články, recenze a snažím se co to jde. :-D

SESTAVA ZDE

Podle informací co sem zjistil za dnešek sem upravil následovně:
- rychlejší interní SSD
- změna procesoru na i5k - cena a přemýšlím o delidu + taktování (vyplatí se?)
- změna základní desky
- výkonější zdroj (dočetl sem se, že je lepší větší výkon pro takt)

-- chlazení - záměrně sem ho tam nedal, jelikož do teď sem uváděl, že o taktování nestojím a tudíž mě zajímá jaké chlazení pořídit, pokud bych si tedy nechal udělat delid + taktování
-- HDD - dočetl sem se, že 2,5" jsou tišší, ale zas, že patří do Notebooků, jde tedy pořídit 2,5" a nacpat ho do PC a máto nějaké výhody krom snížení hluku?

Pokud to jen je možné a máte trpělivost a čas, rád bych ke každé věci vysvětlení, né že bych nevěřil, ale rád se obohatím o znalosti a zároveň bych vše rád chápal. Děkuji :)
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Názor na Herní sestavu (do 40k)

Příspěvek od renek1 »

Hele, těch variant se dá sestavit tuna a vždycky si někdo najde co by podle svého vyměnil. Ani tahle varianta není zásadně špatná. Musíš si říct, co vlastně očekáváš? Pokud chceš extratichý použij nápovědu od python.p, ten ti vybere jistě kvalitní komponenty co budou extra tiché a množství ventilátorů, které ti zaručí dokonalé airflow. Pokud si na to nehraješ, tak vem co tam máš a chybu rozhodně neuděláš. Bez delidu výkonější (dražší) chladič neber, jsou to vyhozený peníze a pokud delid provedeš, a nebudeš extrémě taktovat, tak i ten co máš ti to taky uchladí.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Herní sestavu (do 40k)

Příspěvek od python.p »

Vem tu Asusku, ta má aspoň chlazení na M.2 a máš jistotu, že půjdou regulovat fany.

Zdroj vem tenhle a nebo RM650x - oba jsou kvalitní. Corsair pojede pasivně.

Pokud bude delid a budeš takotvat a bude to i5k tak Freezer 33 stačí.

U chlazení platí, že čím víc ventilátorů tím menší hluk, protože pojedou na menší RPM. Optimálně R6 + 6x 1C F14 Silent.

HDD - a co že patří do notebooků? Čemu to vadí? Ničemu. Jen je tišší, většina.

Pokud chceš tiché a kvalitní provedení -> https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... LE0642T501

+ jako bonus je to celé hezky černobílé. :)

Nejhlučnějí bude disk, ale v případě R6 a umístění pod stolem nebude moc slyšet.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Názor na Herní sestavu (do 40k)

Příspěvek od renek1 »

Nápovědou ti může rovněž trochu být i má sestava se kterou jsem max. spokojený, kde některé komponenty jsou zde navrhovány a i když nemám šest ventilátorů, ale nakonec jen čtyři (dva dovnitř a dva ven), tak bez zátěže mi točí cca 250rpm jak Case, tak CPU a v zátěži je to max do 600rpm a teplota nepřeleze 60°C. Mám PC pod stolem a i přes to, že není ultra tiché, tak neslyším takřka nic a když hraju se sluchátkama na uších tak pochopitelně už vůbec.
Deska je výborná jak je tu psáno a má chladič M.2, který by sis případně mohl i rozšířit o přídavný ventilátor 40x40 na ofuk, ale já ho tam mám spíš jen proto, že jsem ho doma od Noctua měl, tak proč ho nedat. Ale výhody a funkce této desky si ostatně můžeš i přečíst na stránkách. Zdroj co mám a co sis i vybral je rovněž super a jak si se jistě dočetl, tak má hybridní režim, který rovněž zaručuje účinný a naprosto neslyšný provoz a to s 10ti letou zárukou stejně jako RM650x. S tvou skříní zkušenost nemám, ale rozhodně Fractal Design Define R6, nebo R5 bude lepší volba, ale tebe tipuju, že jsi jí vybral kvůli prosklení, které je sice efektní, ale nepraktické. Ale člověk by měl vybírat i co se mu líbí. Takže šťastnou ruku s výběrem. :wink:
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“