Herní pc, cca 30000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Freedomcz
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2018

Herní pc, cca 30000,-

Příspěvek od Freedomcz »

Zdravím, chtěl bych posoudit 2 varianty pc, které bude "výhodnější". Jedná se jen o počítač bez čehokoliv dalšího. Nejnáročnější, co se na tom bude dělat jsou hry. Žádné stříhání videa a úpravy fotek nezamýšlím. Monitor budu kupovat zvlášť mimo tento rozpočet - 24" nebo 27" v 1920*1080 (na 27 s fhd jsem koukal v krámě a nepřišlo mi to nějak špatný) , ještě nemám vybráno. Nároky na (ne-)hlučnost nemám žádné, stejně bude pc pod stolem.

1) https://alza.cz/alzapc/alza-gamebox-ryz ... 154808.htm

2) https://www.czc.cz/223722,223206,168553 ... 85391/kody (celkem cca 34000kč)

Cenový rozdíl je značný, zejména díky samostatným Windows v druhé sestavě a to tam ani není klasické HDD, mám externí. Myslíte, že tato vyšší investice se vyplatí, nebo bude přínos tak zanedbatelný, že se vyplatí jít do té alza sestavy.

Diky
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Herní pc, cca 30000,-

Příspěvek od Dithius »

1) jestli jsi schopen si postavit PC sám tak bych neutrácel za sestavy, kor v Alze kde to mají vše opravdu dražší.

2) když už se rozhodneš jít do sestavení PC po vlastní ose, tak počkej až za měsíc vyjde druhá generace Ryzenů a kup například Ryzen 5 2600X nebo Ryzen 7 2700X.

co bych ale rozhodně koupil do PC už dneska tak to jsou RAM. DDR4 mají zase dodatečně zdražit, takže DDR4 dnes by měli byt za lepší cenu než za měsíc.

Problém je samozřejmě s Grafickou kartou..... Hotové sestavy ji mají v sobě, zatímco sehnat GK do Skládaného PC bude dnes obtížné.

a jako poslední bod k Windows. Microsoft "oficiálně" ukončil přestup z Win 7 na Win 10. Ovšem link přímo na Microsoftu kde si jde doinstalovat resp. upgradovat onen Win 7 na 10 (nevím přesně, jak se ta cesta jmenuje) je stále aktivní. Jinými slovy Microsoft stále je rád pravděpodobně, že Win 10 roste a Win 7 ubývá.
Takže na Aukru si můžeš do Dvou Stovek koupit Win 7 64 bit a udělat upgrade. je to legální ovšem pouze tehdy, pokud máš k tomu Win 7 z Aukra doklad o koupi /lidi to tam uváděj zda je ta kopie s fakturou či nikoliv). Potom budeš mít "legální" win 10 se všemi náležitostmi v OEM podobě, který bude vázaný na sestavu, respektive na Chipset, tj. Z370 pokud si vybereš Intel, nebo X370, X470, pokud zvolíš AMD. Jinak u AMD se tvrdí že bude podporovat chipset i CPU co vyjdou v roce 2020, takže upgradovatelnost je možná a pozitivní. Asi bych tedy počkal na X470 / B450 chipset a šel do nových Ryzenů 2000.
Naposledy upravil(a) Dithius dne pát 16. bře 2018, 12:10, celkem upraveno 1 x.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Herní pc, cca 30000,-

Příspěvek od renek1 »

No za sebe bych to viděl spíš takhle:
https://www.czc.cz/7l9mk3929aidb8sucqeq844dk7/seznam
a Win10 bych koupil jako druhotnou licenci za pár stovek.
A i czc ti z toho zdarma udělá sestavu
Freedomcz
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2018

Re: Herní pc, cca 30000,-

Příspěvek od Freedomcz »

Tak alza je obecně sice dražší, ale když si zkusíš naházet ty komponenty do košíku jednotlivě, tak sestava vychází levněji + navíc s OS....ale zas je k tomu 3 roky záruka a servis do 5 dní. Ale možná bude lepší počkat na ty ryzeny jak se budou pohybovat cenově.... Jinak stále platí to prohlášení Microsoftu, že win10 jsou poslední který si budete muset koupit nebo už dělají nějaké nové? :-D
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Herní pc, cca 30000,-

Příspěvek od blaho »

WIN 10 mas na UK ebay za cca 5 ečka
Skor keď vidim tu GTX 1060 6GB za 11 litru, mam dost :-D
Freedomcz
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2018

Re: Herní pc, cca 30000,-

Příspěvek od Freedomcz »

No jo, ještě v lednu byly ceny uplně někde jinde. Ale na vybranou moc nemám, nic jiného se koupit nedá :-D Už aby ty kryptoměny šly do...
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Herní pc, cca 30000,-

Příspěvek od Dithius »

mno když počkaš na Ryzen, tak možna prosákne do té doby nějake nove info jak to bude s cenou kryptoměn. Když oprašim věšteckou kouli, tak nVidia tím že předpokladá pád a připravuje se na něj musí tušit nějake zakulisní info/prognozu... není možne aby své přípravy dělala bez nějakého odborného posouzení "tak na rychlo".

btw abych nebyl OT, tak na ITAGE.cz se dle mě daji koupit grafiky nove s nejlevnější cenou co jsem vypozoroval. Ne že by to bylo optimalní, je to pořád drahe ale pořád se zarukou. Pak jedině nějaky bazar hunt. :/
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní pc, cca 30000,-

Příspěvek od python.p »

Dokud jsou... Nebral bych disk s DWA.

Ale třeba SAvage nebo SP920, či obyčejný Transcend SSD370. Furt lepší jak ta bída v podobě TLC + DWA.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Freedomcz
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2018

Re: Herní pc, cca 30000,-

Příspěvek od Freedomcz »

To SSD jsem tam hodil prostě nějaký. Ty jsem nijak blíž nezkoumal. Jediný co vím, že se mi zatím nechce utrácet za M.2 NVMe... Asi zkusím počkat na ty ryzeny jak budou vypadat, během měsíce by se snad měly objevit, ale přesný datum a kdy se mají dostat do prodeje jsem nikde nenašel, všude se píše 2.čtvrtletí nebo v lepším případě duben ...
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Herní pc, cca 30000,-

Příspěvek od renek1 »

Pořád se dá na něco čekat :wink:
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“