Herní sestava za 60.000,-Kč - prosím o případnou korekci

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Herní sestava za 60.000,-Kč - prosím o případnou korekci

Příspěvek od blaho »

ono taka delidnuta 8700K po OC, a ked jej povoliš voltage + napr. hard OC 1080Ti + ostatne veci v case
si určite len 400W nezoberu :wink:

a ano, u zdroja mam rad rezervu /ale kazdeho vec, mne je jedno jak hovori p. Meliško :-D
fanynek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. úno 2007
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní sestava za 60.000,-Kč - prosím o případnou korekci

Příspěvek od fanynek »

O.k. pánové... díky moc za vase komentáře.
Aktální verze vypadá tedy následovně: https://www.czc.cz/151820,227023,175661 ... 23352/kody

Teď už řeším pouze to, kde sehnat "tu správnou" GTX 1080Ti do cca 22k (kámoš povolil :-) ) a potom vybrat nějaké RAM 2x8GB 3600MHz CL16 - vše ale dostupné
Naposledy upravil(a) fanynek dne čtv 3. kvě 2018, 11:24, celkem upraveno 1 x.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní sestava za 60.000,-Kč - prosím o případnou korekci

Příspěvek od python.p »

Vem 6x AC F14 Silent. Nebudeš muset za půl roku řešit proč je to najednou hlučnější. (Ty Fractaly jsou dobré, ale moc dlouho nevydrží.)

Pokud vemeš kartu i se zbytkem na Alfě, není problém, většinou kartu dodají se zbytkem hned. (asi opatření kvůli minerům)

EVO neber, je to krám. Vem Corsair MP500, PNY CS2030, Patriot Hellfire. A hlavně ten chladič je ti k hovnu. Ta deska má "integrovaný" chladič.

Stejně tak je zbytečná NH-D15... Postačí Ninja / SPC Grandis.

3,5" HDD bude nehjhlučnější komponenta, vem 2,5" !

PS: Fakt si seš jistej, že to poskládáš sám?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
fanynek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. úno 2007
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní sestava za 60.000,-Kč - prosím o případnou korekci

Příspěvek od fanynek »

python.p píše:Vem 6x AC F14 Silent. Nebudeš muset za půl roku řešit proč je to najednou hlučnější. (Ty Fractaly jsou dobré, ale moc dlouho nevydrží.)

Pokud vemeš kartu i se zbytkem na Alfě, není problém, většinou kartu dodají se zbytkem hned. (asi opatření kvůli minerům)

EVO neber, je to krám. Vem Corsair MP500, PNY CS2030, Patriot Hellfire. A hlavně ten chladič je ti k hovnu. Ta deska má "integrovaný" chladič.

Stejně tak je zbytečná NH-D15... Postačí Ninja / SPC Grandis.

3,5" HDD bude nehjhlučnější komponenta, vem 2,5" !

PS: Fakt si seš jistej, že to poskládáš sám?
O.k. ty FANy ještě pořeším.

Když myslíš, že EVO je krám, tak fajn, bude tam ten Corsair, ale kromě papírového rozdílu rychlostí čtzení/zápis bych rád znal i další fakta, kvůli kterým je EVO krám.

Od roku 2004 používám Noctuu, taktuji už od dob C2D E6300 a neviděl jsem nikdy důvod, proč měnit, bo její chladící výkon byl vždy excelentní a hlučnost take.
Pokud mi řekneš důvod (kromě ceny), proč jít do Scythe Ninja 5, vyměním to.

Ten WD blue bude v pohodě, nebudu tu honit desetiny decibelů.

A jestli jsem si jistej, že to poskládám sám? To si piš, že jsem. Poskládal jsem, oživil a přetaktoval herních sestav, který dodnes běží bez jediného problemu, že bys koukal a neznalost rozdílu mezi jednotlivými modely HW není důvodem k pochybnostem. V principu je to pořád jedno a to samé.

Basket actual:
https://www.czc.cz/151820,227023,175661 ... 26668/kody
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní sestava za 60.000,-Kč - prosím o případnou korekci

Příspěvek od python.p »

PseudoSLC cache (thermal throtling řešit nemusíme, protože deska a chladič) Nebo proč si myslíš, že je EVO dobré?

Noctua je TOP o tom ani potom, ale je to zbytečné, když můžeš mít stejný chladící výkon za polovic a ticho neřešíš protože HDD.

Nejde o desetiny, to ani náhodou, je to sakra rozdíl, ale protože jsi poskládal desítky sestav, tak ti to přeci nemusim říkat....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
fanynek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. úno 2007
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní sestava za 60.000,-Kč - prosím o případnou korekci

Příspěvek od fanynek »

python.p píše:PseudoSLC cache (thermal throtling řešit nemusíme, protože deska a chladič) Nebo proč si myslíš, že je EVO dobré?

Noctua je TOP o tom ani potom, ale je to zbytečné, když můžeš mít stejný chladící výkon za polovic a ticho neřešíš protože HDD.

Nejde o desetiny, to ani náhodou, je to sakra rozdíl, ale protože jsi poskládal desítky sestav, tak ti to přeci nemusim říkat....
Nebuď hned jízlivý, jak ženská...

Priority: 1. chladící výkon, 2. hlučnost, 3. cena
Na základě tohoto a tohoto https://www.hwcooling.net/test-scythe-n ... redchodcu/ si myslím, že Noctua je lepší volba.

Ano, hlučnost zas až tak kamarád neřeší a nikdy jsem nedával 2,5" disky do herní sestavy, tak se nediv mé nedůvěře v tuto volbu.

EVO jsem tam dal proto, že ho doporučovali na SHW a nikdo mi zatím neřekl, proč ne, až Ty a nikdy jsem neřekl, že se nenechám rád poučit a take proto jsem jej vyhodil a dal MP500.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní sestava za 60.000,-Kč - prosím o případnou korekci

Příspěvek od python.p »

Noctua je TOP, ale stejný výkon má Grandis za polovinu... a pokud D15 překřičí HDD je pak zbytečná a ušetřené peníze se dají použít třeba na fullhouse case fany.

EVO je globálně oslavováno masami lumíku, hodnotícími výkon disku podle čísel v CrystalDiskMarku. Co nevidět mi má vyjít článek kde se o tom dost rozepisuji.

Vidíš to, já dělám tiché herní sestavy kde třeba není ani jeden HDD a nebo je tam nejtišší 2,5" v himuru mini + SQD, protože je to jednoznačně nejhlučnější komponenta.

Sry za diakritiku, jsem na mobilu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Herní sestava za 60.000,-Kč - prosím o případnou korekci

Příspěvek od Shaquille »

Jen ze zvedavosti, zminenou PseudoSLC cache pouziva i EVO/PRO 970? Pokud ano, proc se tak Samsung rozhodl, kdyz je to podle tebe horsi reseni? Diky (klidne SZ, at nejsem zbytecne OT). Nebo jestli to zminujes ve clanku, co pripravujes, vydrzim...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní sestava za 60.000,-Kč - prosím o případnou korekci

Příspěvek od python.p »

Ano použivá, je to víceméně nutnost u TLC. Je to horší, protože cache je malá a jak "přeteče" rychlost padá a padá a padá.

Dobré disky ještě jsou a jsou to ty co mají MLC a nepoužívájí fíčury jako DWA, nCache a podobně.

Velikost cache je tak akorát na consumer benchmarky a je to, kravaťák má na nové Porshe a lidi co chtěljí neobčůraný SSD mají víceméně čím dál větší smůlu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Herní sestava za 60.000,-Kč - prosím o případnou korekci

Příspěvek od Shaquille »

diky za odpoved, neodpovedel jsi ale na to podstatne. Proc to Samsung dela... Maji jiny nazor nez ty, nebo jde o love, nebo proc?
Mluvis o dobrych discich, proc tedy Samsung podle tebe nedela dobre disky. Jaky ma duvod pouzit spatne TLC na misto dobrych MLC? (TLC si vyrabi, MLC kupuje?) Nejsem expert, jak casto (v jakych situacich) dochazi k preteceni cache pri beznem domacim pouzivani PC?

Jsem tady dost OT, kde vyjde tvuj clanek a hlavne kdy?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní sestava za 60.000,-Kč - prosím o případnou korekci

Příspěvek od python.p »

Ale odpověděl, jen jsi to nepochopil, respektive jsem to špatně napsal. Myslel jsem to tím, kravaťák má na nové Porsche. Takže jako vždy jsou peníze až na první místě. Levné čipy, vykouzlit velká čísla prodat a je to.

TLC jsou levnější na výrobu.
MLC jsou dražší ale lepší.

Už jen z logiky věci, je rychlejší zapsat 2bity nebo 3bity? Takže pokud chceš slušný výkon TLC NAND musíš ji podpořit cache, jde jen o to jak velká bude.

Třeba Crucial dělá DWA a ta je rozlezlá přes celý disk. Takže pokud ho máš plnej je to špatný, pokud je poloprázdný bude na tom lépe jak EVO.

Ano dochází, ono zapisovat víc jak 3GB není zas takový problém. U 250GB varianty 850ky. A další variantou jsou latence, sice to nikoho moc nezajímá, ale je to z mého pohledu nejdůležitější věc na SSD.

Vyjde snad do tejdne a bude to u konkurence.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“