Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani servis

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

mrsblackk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2014

Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani servis

Příspěvek od mrsblackk »

Dobry den , jelikoz jsem zkusil a ptal snad uz kazdeho zkusim jeste tady mam takovej problem s pocitacem pri zatezi cca po 2 minutach occt mi zacne dropovat takt na cpu vubec nevim cim by to mohlo byt a ani servis to nevi upresnim trosku situaci a pocitac procresor ryzen 7 1700 ramky 16g g Skill flarex 3200 mhz (zkousel jsem i zaklad ) Gpu Gtx zotac 1070 zakladni deska Aorus x470 ultra gaming ssd samsung evo 250g zdroj seassonic 650 gold .

Prvne jsem si myslel ze by mohlo byt spatne cpu to jsem reklamoval a rekli mi ze problem se neprojevil ale stejnak mi dali novej takze Cpu novy no pak jsem teda zkusil zakladni desku tak tu jsem kupil taky novou a nic stejny problem no pak zdroj nic se nezmenilo no dale jsem myslel teploty tak jsem dokoupil vodni chlazeni teploty jsou v poradku a stejnak to dela.kdyz hraju normalne hry tak neni problem problem je ze kdyz uz u toho hrani zacnu neco delat napr. streamovat tak mi ten pocitac pada modra smrt IRQL NOT LESS OR EQUAL tak snad jsem napsal vse kdyby nekdo potreboval nake dalsi info rad dodam pokud mi nekdo pomuze a fixne muj problem tak se domluvime na cene to neni problem tak dekuji za prostor snad se to vyresi
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od Nerdis »

Zkoušel jsi clean install win?
mrsblackk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2014

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od mrsblackk »

Ano taky uplne novej win vsechno nove bios veskere ovladace chipset vse
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od pilarius »

Co se týče taktů - padají jen z boostu, nebo i pod základní takt?

Co se týče hlášky, to nebude problém HW, ale problém Win/ovladačů. Jestli pořád zkoušíš nové Win, co takhle zkusit starší? A jinou verzi grafických ovladačů.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
mrsblackk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2014

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od mrsblackk »

Oc jsem radši ani nedával jako zkoušel jsem ho ale taky dropy a dropujou to při základním s tímto problémem bojují dobrý půl rok takže měl jsem tam už i starší win i ovladače ta hláška někdy se mění je tam i jiná bohužel teď už si nevzpomenu no jak přijdu z práce pošlu tady nake grafy z occ jestli vám to pomůže
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od Natural »

Zkoušel si už vyhodit jednu paměť? Jestli máš druhou desku tak je to jediná možnost, případně ještě disk.
mrsblackk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2014

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od mrsblackk »

Koukal jsem do aidy a tam je CPU vdd ta hodnota když dropne tak dropne takt na CPU paměti jsem nezkoušel zkusím to děkuji za radu
mrsblackk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2014

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od mrsblackk »

Takze ramky jsem teda zkusil je tam vyrazne zlepseni ale to mi kamos rekl ze to je tim ze ted to jede na single a ne na dual
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od dexterav »

nemáš niekde v biose položku ktorá zapína a vypína kontorlu preťažťenia VRM ?
ked to človek píše znie to dobre menej dobre už znie fakt že to proste začne zhadzovať taky presne po 8min, teplota VRM 60s, cpu 55 :mrgreen:
vyzerá to totiž na úplne rovnaké chovanie
ale proste 8min a takty idú dole sús pozrieť
riešilo sa to na okolo inteláckych z370
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Hekl338
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2009
Bydliště: Loděnice u Berouna

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od Hekl338 »

A co prohlizec udalosti, minidump, kdyz nastane BSOD?
Kingston Fury Renegade DDR4 4 x 8 GB 3800 MHz CL16 ASUS ROG MAXIMUS XII HERO i7 - 10700K EKWB EK-Momentum ROG Maximus XI Hero D-RGB - Plexi Palit GeForce RTX 3080 Gaming Pro 0.806 V 1815 MHz / 20200 Alphacool Eisblock Aurora Plexi GPX-N RTX 3090/3080 Reference + Backplate Seasonic Prime Ultra 750 W Gold THERMALTAKE The Tower 900
mrsblackk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2014

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od mrsblackk »

Po práci na to mrknu děkuji
mrsblackk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2014

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od mrsblackk »

Tak bohuzel jsem takovou moznost v biosu nenasel :/ hekl to jsem zkousel no toto dnes page fault in nonpaged area a ten irq se to opakuje
Hekl338
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2009
Bydliště: Loděnice u Berouna

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od Hekl338 »

A zkusil si jine RAM? Jak to ctu, chapu to tak, ze RAM mas porad stejne a zkusil si pouze test s jednim modulem misto dvou ...
Kingston Fury Renegade DDR4 4 x 8 GB 3800 MHz CL16 ASUS ROG MAXIMUS XII HERO i7 - 10700K EKWB EK-Momentum ROG Maximus XI Hero D-RGB - Plexi Palit GeForce RTX 3080 Gaming Pro 0.806 V 1815 MHz / 20200 Alphacool Eisblock Aurora Plexi GPX-N RTX 3090/3080 Reference + Backplate Seasonic Prime Ultra 750 W Gold THERMALTAKE The Tower 900
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od Dithius »

1) sundal bych ten blbinec plastovy z AIO
2) Kontrola biosu? je poslední?
3) kaskáda ma ten chladič dobře nasazen?

ono je totiž divne, že to začne dělat po nějakem čase (řadově minuty), a ne hned odzačatku full loadu.

BTW nemáš možnost si vyzkoušet nějakou jinou AM4 desku?
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Hekl338
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2009
Bydliště: Loděnice u Berouna

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od Hekl338 »

mrsblackk píše:pak jsem teda zkusil zakladni desku tak tu jsem kupil taky novou a nic stejny problem
Menil vse, krom RAM, snad.....
Kingston Fury Renegade DDR4 4 x 8 GB 3800 MHz CL16 ASUS ROG MAXIMUS XII HERO i7 - 10700K EKWB EK-Momentum ROG Maximus XI Hero D-RGB - Plexi Palit GeForce RTX 3080 Gaming Pro 0.806 V 1815 MHz / 20200 Alphacool Eisblock Aurora Plexi GPX-N RTX 3090/3080 Reference + Backplate Seasonic Prime Ultra 750 W Gold THERMALTAKE The Tower 900
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od spajdr »

Nejedna se o podobny problem zminovany zde?
https://www.youtube.com/watch?v=HKeGOkJoiIA
Jedna se sice o desku pro Intel, ale pokud je to podobne blbe prichycene ty pasivy, tak by to mohl byt kamen urazu.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od Mr_Trollfan »

BSOD budes mat koli ram. Pridaj VDDR SOC voltage. z 1.1V na 1.2-1.25V to by malo stacit, pripadne stiahni frekvenciu ram ku 2.8ghz.

Ked ti to zacne throttlit skus rukou pritlacit pasivy vrm na nejakych miestach, ci to zle nedolieha niekde, ci sa to nenapravi ked to zacne odvadzat.
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od ToxicTears »

Deska ukazuje kolem 50°C při zatížení. Jinak tohle už je nová deska.

Původní byla X370 Prime, kde byl úplně stejný stav. Modré smrti, při zátěži propady MHz až na úroveň 1,8GHz.

Ramky se zkoušeli jak na základní frekvenci, tak na profilu, tak i jenom jedno, či druhá, přidávané napětí až na 1,43V. Memtest bez chyby.

Deska má poslední bios, i původní asus měl.

Procesor se zkoušel na základu, max cca 55°C. Zkoušelo se až napětí 1,3V. Zkoušelo se nastavit i násobič na určité hodnoty od 32-36. Zkoušelo se i vypnout C&Q, i bez boostu aby to jelo na 3GHz.

Mě osobně tohle dělal původní procesor, který mi nedržel takty. Ale to bylo první co se vyměnilo a přišel z reklamace druhý. Že by druhý kus, respektive měl snad půjčený i Ryzen 1600, takže třetí že by blbnul.

Ano poslední co se neměnilo jsou ramky, ale nevykazují chyby v memtestu (ano memtest by asi chtěl tak na 24hodin, ale tohle blbne po 8 minutách). To je otázka.

To ž e se to objeví přesně po 8 minutách, procesor má teploty dobré, deska taky, VRM taky. Otevřená bočnice nic nepomohla. V biosu nastavený aby neřešil teploty cpu atd..

Několik reinstallů systému je samozřejmost. Windows ovladače, tak i přímo od výrobce desky. Občas se zkusilo to a občas to.

Kdybych to dostal do ruky všechno, tak to otestuji, ale přes internet se s tím moříme pěknou dobu a je to hokus pokus když nemáte nic po ruce a nevidíte přesně jak se to chová, jen z grafů a povídaček.

Zdroj se taky měnil za Seasonic Focus hned někdy na začátku problému.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Na defaulte ram bez AMP BSOD urcite mat nebudes.

Vies citat? VDDR SOC voltage. z 1.1V na 1.2-1.25V

Kde tu vidis napatie ram?
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s PC sestavou dropujou takty nikdo nevi ani serv

Příspěvek od ToxicTears »

Mr_Trollfan píše:Na defaulte ram bez AMP BSOD urcite mat nebudes.

Vies citat? VDDR SOC voltage. z 1.1V na 1.2-1.25V

Kde tu vidis napatie ram?

Troll?

Nepochopil si, že můj post byl jako dodatečný informace, který se už dělali? To není moje sestava, jen jsem zkoušel týpkovi pomoci, zatím bez úspěchu.

To vůbec nebyla reakce na tvůj post, to bych hodil reply :!: 8-)
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“