Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)hry

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

JaneS
Nováček
Nováček
Registrován: 09. črc 2018

Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)hry

Příspěvek od JaneS »

Dobrý den, ráda bych poprosila zhodnocení sestavy, cena i s OS (krabicovka) +- 40k. V seznamu jsou i periferie tak ty prosím neberte v potaz. Monitor by mohl být lepší, ale cenově a výkonově pro mě momentálně dostačující. Takže zdali dané komponenty jsou kompatibilní a kvalitativně dostačující, abych za dva roky nenadávala nad zasekaným počítačem nebo při zapojení doma, že to nefunguje. :D Jelikož PC řeším po šesti letech, tak to byl docela šok z nepřeberných možností. Takže bych byla ráda kdyby byl nadčasový, aby vydržel aspoň pět let s případnou možností pro upgrade.
Odkaz:
https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... 9706863760

Sestava by měla být částečně herní částečně pracovní ( i když ne plně profesionální) takže poměr tak 40/60 práce/hry.

-Hlučnost: Doufám, že tato sestava by nebyla příliš hlučná. Ale nemám ponětí jak by to ve výsledku dopadlo. Určitě bych ocenila sníženou hlučnost jelikož často u práce strávím více hodin, především když se jedná o digitální kreslení/zkoušky renderů.

-Využití:Práce v PS,AI,Illustrator,Corel,AdobePremiere (ne na profesionální úrovni, takže žádné složitosti),3DsMax, možná časem na zkoušku jiné 3D programy - Blender,Maya,Cinema4D (ne CAD),Flash, Spíše tedy 2D grafika by převládala na 3D grafikou. (rastr i vektor, 2D animace)

Takže prosím o případné nápady co by šlo lépe vymyslet/nahradit.
PS: Nikdy jsem PC sestavu dohromady nedávala. Takže případné hlouposti omluvte. Bohužel 100 lidí = 100 názorů, zvláště na internetu. Proto doufám, že tady najdu konstruktivní a objektivní připomínky od lidí co se tomu věnují. Snad jsem na nic podstatného nezapomněla.

Předem děkuji za názory.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od Shaquille »

- system dej urcite 64bitovy (umi spoustet i 32bit apliakce)
- zdroj bych vzal Seasonic Focus Plus, 550W

pokud chces moznost updatu v delsim casovem horiuzontu, dival bych se spise po Ryzenu od AMD, nez po Intelu...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od python.p »

Zdroj je odpad a stejně tak SSD.

Lidi mě tady budou kamenovat, ale na práci s grafikou to chce doopravdy MLC disk.

Kdo bude PC skládat?

Upgrade se v drtivé většině PC sestav nedělá...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
JaneS
Nováček
Nováček
Registrován: 09. črc 2018

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od JaneS »

Shaquille píše:- system dej urcite 64bitovy (umi spoustet i 32bit apliakce)
- zdroj bych vzal Seasonic Focus Plus, 550W

pokud chces moznost updatu v delsim casovem horiuzontu, dival bych se spise po Ryzenu od AMD, nez po Intelu...

Jo děkuji, jsem si toho nevšimla že je to 32bit.... to už jsem tam jen házela kvůli ceně ve výsledku. Ale opraveno děkuji.

-Zdroj bych potřebovala v obdobné cenové relaci jako je Silentium. Prostě ten Seasonic je over the budget pro mě.

Ryzen mi byl vymlouván od vícero lidí. Ale ještě to zvážím. Děkuji za připomínky.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od Shaquille »

vymlovat ti to muzou, zalezi, jestli je to necim podlozeno...

pokud nenakupujes na firmu, tak grafiku muzes poridit tady (dal by se domluvit i prodej se vzduchovych chladicem, uz to nekdo tak i chtel...)
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... 1#p9440351
a usetrene penize pouzit na lespi zdroj/ssd...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
JaneS
Nováček
Nováček
Registrován: 09. črc 2018

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od JaneS »

Shaquille píše:vymlovat ti to muzou, zalezi, jestli je to necim podlozeno...

pokud nenakupujes na firmu, tak grafiku muzes poridit tady (dal by se domluvit i prodej se vzduchovych chladicem, uz to nekdo tak i chtel...)
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... 1#p9440351
a usetrene penize pouzit na lespi zdroj/ssd...
řekněme že hlavní argument byla nespokojenost a nedobré zkušenosti... prvně jsem totiž zamýšlela volbu AMD... cena + prý rychlejší rendery byly lákavé a celkově prý lepší varianta pro grafické práce. Ale prý jsou problémy co se týče ovladačů a kompatibility. (netřeba to rozvádět protože v tomhle se ztrácím. A ve výsledku stejně každý dá přednost něčemu jinému)

Ne na firmu nenakupuji. Ještě zvážím jestli si tedy trochu nepřiplatit za lepší zdroj. SSD asi velmi hrotit nebudu prozatím.

Ještě jednou díky.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od renek1 »

SSD větší na systém i hry tak spíš tenhle
https://www.alza.cz/crucial-mx500-500gb ... 244242.htm
Zdroj minimálně tenhle
https://www.alza.cz/seasonic-focus-plus ... 041955.htm
nebo ten
https://www.alza.cz/corsair-rm650x-d4254846.htm
Oba plně modulární a běží i pasivně, tudíž absolutní ticho.
A když grafiku 1080, tak tuhle
https://www.alza.cz/msi-geforce-gtx-108 ... 325370.htm
netopí jak ta co jsi vybrala a je tichá
nebo tuto
https://www.alza.cz/evga-geforce-gtx-10 ... 291469.htm

Je mi jasný, že máš nějaký rozpočet, ale z tohoto bych neustupoval a pokud nebudeš trvat na krabicové verzi Win10, tak taky ušetříš a dá se koupit tady
https://www.winkey.cz/win10/windows-10-home-oem/
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od python.p »

Ten disk by musel mít aspoň 1/3 nealokovanou, jinak to bude v PS tristní. Radši najít Adata SP920, nebo přiltačit na Kingston Savage.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od Shaquille »

renek1 Nebyl jsi jeste vcera hrozny zastance MLC disku?
Armor urcite neni hlucna karta a netopi nijak vic, nez jine 1080... Priplatit 1100 za nizsi hluk (pri hrani) se ne kazdemu vyplati.

JaneS po SSD koukni v lokalnim bazaru, nevim, jak moc na stavbu pospichas, ale jsou tam obcas SSD za zajimavou cenu (predevsim EVO/Pro 960/970).
Zdroj vymen.
Pokud mas PC pro domaci pouziti, muzes koupit widle z alternativnich zdroju, jak zminuje renek (projdes testem pravosti, funguji aktualizace, vic nemusis resit)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od PET5 »

Jen upozorním, že do vybrané skříně NZXT S340 nelze osadit požadovanou 5,25" optickou mechaniku.
Takže buď sáhnout po externí mechanice, nebo změnit skříň.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od renek1 »

Kingston Savage je jistě mnohem lepší varianta, ale to už je cenou vážně úplně mimo cca 1800,- navíc.
No a Armor má o pár stupňů vyšší teplotu a tím je i hlučnější a to vím jak z vlastní zkušenosti, tak si projdi i recenze, takže mnou navrhnutý model je rozhodně lepší varianta.
Ano jsem zastánce MLC SSD, ale to by si musela navýšít rozpočet opět o nějakých "pár stovek" navíc.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od Shaquille »

Hlucnejsi nez Gaming uricte je, ale neni hlucna, nauc se cist... Pro spoustu lidi jsou +/-2dB ve hre (!) za 1100Kc rozdliu nepodstatne. Dokazes to pochopit? Ve widlich ma 0dB rezim, stejne jako Gaming.
SSD radeji ani komentovat nebudu, s tebou to vazne nema smysl.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od renek1 »

@Shaquille
Máme tu někomu trochu poradit a tak se s tebou dohadovat nehodlám. Ty máš svůj názor a já jiný. jen proto, že ty si myslíš něco jiného to neznamená, že já nemám pravdu. Armor prostě a jednoduše není dobrá volba. Ona chce pokud možno co nejtišší a skoro každý kdo umí číst ví, že ventilátory na MSI se roztáčí při 60°C, které při brouzdání po netu nedosáhne žádná GK, ale pokud bude hrát, tak je to dost znát na teplotě a tím i hluku a není to jen pár dB. Ano, může mít sluchátka na uších a pak jí to může být putna.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od Shaquille »

Sluchatka JaneS nema, je to zcela evidentni, staci si precist prvni post, cast Hlucnost... Co nejtizsi sis opet vycucal z prstu, ja ctu "nebyla příliš hlučná".
Ne kazda MSI zapina vetraky az pri 60°C, GTX 1060 6GT OCV1 toci i pod 60°C na min 35%...
Par dB to je... (tedy za predpokladu, ze vis co jsou to dB)
At to napises jak chces, tak pravdu nemas. Armor je dobra volba pri cenovem rozdilu 1100Kc...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od HEAD »

Alternativa s AMD.Lepsi skrin a SSD a tissi grafika.Na praci je AMD urcite lepsi a ve hrach bude vykon stejnej s 1070TI/1080 jako s 8700.
https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... A6D6F637F4

Edit:koukam, ze fractal design skrin tez nema slot na optiku.Takze tam dvd vypalovacka nejde dat..
Zadna jina kvalitni skrin do 2tisic se slotem pro dvd tam ale neni...Takze bud vzit sunt skrin s dvd a nebo kvalitni bez dvd.
A nebo si priplatit za opravdu kvalitni odhlucnenou skrin, ktera ma slot na dvd https://www.alza.cz/fractal-design-defi ... 133395.htm
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Hombrelobo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. bře 2018

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od Hombrelobo »

Shaquille píše:Sluchatka JaneS nema, je to zcela evidentni, staci si precist prvni post, cast Hlucnost... Co nejtizsi sis opet vycucal z prstu, ja ctu "nebyla příliš hlučná".
Ne kazda MSI zapina vetraky az pri 60°C, GTX 1060 6GT OCV1 toci i pod 60°C na min 35%...
Par dB to je... (tedy za predpokladu, ze vis co jsou to dB)
At to napises jak chces, tak pravdu nemas. Armor je dobra volba pri cenovem rozdilu 1100Kc...
Nechci do toho nijak zásadně vstupovat, ale řeč je tu o kartě 1080 a né 1060. Armor jsem shodou okolností měl a vyměnil jsem jí za Gaming jelikož klidně šla ve hře i na 80stupňů a víš a hluk byl šílený a s Gaming jsem se teplotou nedostal nad 72stupňů a nádherně tichá.
No a 1080 od MSI opravdu spouští větráky na 60 a vypínají po zátěži na 50ti stupních.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od Shaquille »

s 1060 mas pravdu... Zbytek no comment
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Hombrelobo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. bře 2018

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od Hombrelobo »

Popsal jsem jen svou zkušenost. Ty máš třeba jinou vlastní zkušenost. Já už bych prostě do Armoru nešel, to bych vzal raději tu EVGA.
JaneS
Nováček
Nováček
Registrován: 09. črc 2018

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od JaneS »

No nějak se to tady rozrostlo takže popořadě. Nečekám úplně tichý počítač. Vše bude lepší než můj notebook, který momentálně slouží šestým rokem. Sluchátka mám, ale moc dlouho s nimi nevydržím. Člověk pak nevnímá dění okolo sebe. (někdy výhoda :) )
Case-Nakonec bez mechaniky. Holt pokud bude třeba, koupí se pak externí a nebo poslouží notebook s mechanikou. Ale do dražší už nepůjdu. Tahle cenová relace je strop. Přičemž pro mě maximální strop je 46k
Alternativa s AMD.Lepsi skrin a SSD a tissi grafika.Na praci je AMD urcite lepsi a ve hrach bude vykon stejnej s 1070TI/1080 jako s 8700.
https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... A6D6F637F4

Edit:koukam, ze fractal design skrin tez nema slot na optiku.Takze tam dvd vypalovacka nejde dat..
Zadna jina kvalitni skrin do 2tisic se slotem pro dvd tam ale neni...Takze bud vzit sunt skrin s dvd a nebo kvalitni bez dvd.
A nebo si priplatit za opravdu kvalitni odhlucnenou skrin, ktera ma slot na dvd https://www.alza.cz/fractal-design-defi ... 133395.htm
Děkuju za alternativní seznam. Nakonec od mechaniky odstoupím a bude. Radši lepší skřín než mechaniku (i když volit asi budu tu původní kvůli ceně). (notebook s mechanikou tuhle práci ještě snese naštěstí)... A AMD opravdu promyslím. Rychlost renderování je prý lepší takže lehčí práce. Což je docela velký bonus (renderování přes celou noc nebylo fajn)
Tákže další věci k zvážení. ... Děkuji všem.

A co se týče sporu grafických karet Armor vs Gaming X. Hluk by takový problém asi nebyl, ale teplota ano. To by vedlo pravděpodobně k rychlejšímu opotřebení a ničení.
cmoud4k
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011
Bydliště: Hradčovice(okolí Uherskeho brodu)

Re: Zhodnocení PC sestavy(Cena +- 40K, grafika(adobe,3DsMax)

Příspěvek od cmoud4k »

JaneS píše:No nějak se to tady rozrostlo takže popořadě. Nečekám úplně tichý počítač. Vše bude lepší než můj notebook, který momentálně slouží šestým rokem. Sluchátka mám, ale moc dlouho s nimi nevydržím. Člověk pak nevnímá dění okolo sebe. (někdy výhoda :) )
Case-Nakonec bez mechaniky. Holt pokud bude třeba, koupí se pak externí a nebo poslouží notebook s mechanikou. Ale do dražší už nepůjdu. Tahle cenová relace je strop. Přičemž pro mě maximální strop je 46k
Alternativa s AMD.Lepsi skrin a SSD a tissi grafika.Na praci je AMD urcite lepsi a ve hrach bude vykon stejnej s 1070TI/1080 jako s 8700.
https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... A6D6F637F4

Edit:koukam, ze fractal design skrin tez nema slot na optiku.Takze tam dvd vypalovacka nejde dat..
Zadna jina kvalitni skrin do 2tisic se slotem pro dvd tam ale neni...Takze bud vzit sunt skrin s dvd a nebo kvalitni bez dvd.
A nebo si priplatit za opravdu kvalitni odhlucnenou skrin, ktera ma slot na dvd https://www.alza.cz/fractal-design-defi ... 133395.htm
Děkuju za alternativní seznam. Nakonec od mechaniky odstoupím a bude. Radši lepší skřín než mechaniku (i když volit asi budu tu původní kvůli ceně). (notebook s mechanikou tuhle práci ještě snese naštěstí)... A AMD opravdu promyslím. Rychlost renderování je prý lepší takže lehčí práce. Což je docela velký bonus (renderování přes celou noc nebylo fajn)
Tákže další věci k zvážení. ... Děkuji všem.

A co se týče sporu grafických karet Armor vs Gaming X. Hluk by takový problém asi nebyl, ale teplota ano. To by vedlo pravděpodobně k rychlejšímu opotřebení a ničení.

No já bych tu možná něco měl :D
https://www.czc.cz/1bpdb6qthehkj97o22bga2qhl5/seznam
AMD RYZEN 7950X Gigabyte X670 Aorus AX 2x32GB 5200MHZ DDR5 cl40, RTX4090 Msi trio 24gb/Corsair HX1200
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“