Připojení interní čtečky paměťových karet

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
CZJKP1
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. říj 2013
Bydliště: ČR-Praha 5

Připojení interní čtečky paměťových karet

Příspěvek od CZJKP1 »

Ahoj,

rozhodl jsem se postavit si nový PC a hned řeším "dětskou nemoc". . .

Objednal jsem si základní desku Asus Prime X470 PRO (procesor bude AMD Ryzen 7). Která má jeden jediný konektor (který nevím jak se jmenuje) pro připojení USB 3.0 předního panelu skříně. Skříň je Cooler Master N300, kde je na protikus tohoto konektoru napojen pravděpodobně jen jeden USB 3.0 port v předním panelu skříně (zbylé dva mají extra připojení USB 2.0). Navíc jsem si objednal čtečku AXAGO CRI-S3, řekl jsem si fajn, budu mít jeden USB 3.0 ve čtečce a druhý co je součást skříně vepředu, celkem tedy dva což mi bude plně stačit.
Jenže jsem zjistil (bohužel až po objednání) že ta čtečka má tento stejný konektor a základka má pouze jeden. Kdybych si toho všiml dřív, koupil bych větší čtečku, co má v sobě rozbočovač a rovnou více USB 3.0 a tento jediný co je součást předního panelu vůbec nezapojil.

Půjde to nějak vyřešit, aniž bych musel kupovat USB 3.0 řadič?
Napadla mi jedna věc. Ta deska má konektor pro připojení USB 3.1 předního panelu. Nalezl jsem tuto redukci
https://www.ebay.com/itm/to-Extension-c ... =R40&rt=nc

ale bude to správně fungovat jako USB3.0? Hlavně mi jde o to, když jsou ty konektory primárně určený pro připojení předního panelu, jestli mohou fungovat oba dva současně a není to jen "buď jeden anebo druhý"...

ps. Neptejte se mi, proč jsem si vybral tuhle skříň. Prostě se mi líbila, jsem po stránce vzhledu klasik a spousta jiných skříní, třeba i vybavenějších by mě prostě nenadchla. Tento problém sem si neuvědomil, dokud jsem neměl skříň v ruce. Čtečku mám sice objednanou, ale zatím nevyzvednutou, jestli by byl problém tuto položku odmítnout nevím, ale mám tam ostatní komponenty, které potřebuji. Objednávku mám v softcomu.

Děkuji.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Připojení interní čtečky paměťových karet

Příspěvek od werygood »

Čtečku můžeš normálně do 14 dnů vrátit bez udání důvodu. Můžeš se jich zeptat, třeba ti to zruší ještě než to převezemeš, ale vrácení je jistota.
CZJKP1
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. říj 2013
Bydliště: ČR-Praha 5

Re: Připojení interní čtečky paměťových karet

Příspěvek od CZJKP1 »

OK. A má někdo tip, co tam dát? Zase tak obrovský výběr interních čteček není. AKASU nechci, zdá se mi to špatná značka.

A pokud by se mi tuto povedlo rozběhat společně s USB 3.0 na předním panelu, tak by mi nevadila... Nemaš zkušenosti s tou redukcí, jestli to může fungovat alespoň teoreticky? V ČR sem jí nenašel prodávat, jen Ebay a Ali. Stejně by ten USB 3.1 konektor zůstal volný.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Připojení interní čtečky paměťových karet

Příspěvek od Nagant »

V manuálu MB nic o výhradní použití buď jednoho nebo druhého výstupu pro Front panel nepíšou, předpokládám, že jsou nezávislé.

Pokud chceš investovat do té kabelové redukce, tak to zkus.

Případně se ještě zeptej na supportu AXAGO(N), celkem funguje.
https://axagon.cz/podpora-faq

Nebo redukcí vytáhnout ten USB 3.0 čelního panelu na nějaký zadní USB 3.0 konektor, a hned máš volný 20 pin na MB pro čtečku. :)
https://www.aliexpress.com/item/Desktop ... 91216.html - pro ilustraci.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Připojení interní čtečky paměťových karet

Příspěvek od Nagant »

Jak jsi to vyřešil?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“