Nová počítačová sestava

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
whity
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2016

Nová počítačová sestava

Příspěvek od whity »

Dobrý den,
nerozumím jaký socket sedí s jakou komponentou a nerozumím vůbec kompatibilitě jednotlivých kompomentů. Chci si ale sestavit počítač a tak jsem přišel na czc a vybral produkty které se m líbí (cenově nejvýhodnější) a zdroj, ramky a větrák jsem okoukal z ostatních příspěvků tady na fóru.

1) Jde mi tedy prosím o zkontrolování, jestli vše bude se sebou kompatibilní a jestli vše bude sedět.

2) Dále si nevím rady, jestli tuto GK (DUAL-GTX1060) nebo GK + SSD.. je DUAL-GTX1060 o tolik výkonější abych ji koupil takhle ve slevě a koupil zvlášť SSD?

3) Také prosím o schválení procesoru, jestli je výhodný jak cenově i výkonově?

zde: https://www.czc.cz/192299,74749,187659, ... 00330/kody

Všem radám děkuji!
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nová počítačová sestava

Příspěvek od Atapi »

Čau, velký špatný je jen deska, ta je pro AMD, ty potřebuješ čipset B360. Paměti ti stačí 2666, rychlejší ram B360 desky nepodporují, jsou asi o 500 levnější, jestli to pro tebe relevantní, jestli ne (kvůli přeprodeji v budoucnu případně), vem rychlejší.
Grafika není nijak významně výkonnější a navíc na hodnoty, které ma přednastavené jako tovární přetaktování, se (například pomocí afterburneru) dostane jakákoli gtx1060.
Procesor je dobrá volba ve svojí cenové kategorii. Pokud se nebojíš přetaktování, tak může být lepší ryzen 5 2600, s tím že je u něj nutnost vzít lepší paměti (minimálně těch 3200 nebo lepší) aby se to vyplatilo, na základním taktu si myslím že je lepší volba na hraní ten intel.
Obrázek
Callas
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2013
Bydliště: Praha

Re: Nová počítačová sestava

Příspěvek od Callas »

1)
Do vybrané základní desky nedáš vybraný procesor. Vybraný procesor je super, takže bych k němu vzal vhodnou základní desku. Pokud chceš zůstat u MSI za podobnou cenu, tak třeba tato:
https://www.czc.cz/msi-b360-a-pro-intel ... 12/produkt

Potom tam máš ramky s 3200 Mhz, na to bys potřeboval jinou základní desku, která podporuje taktování. Vzhledem k tomu, že sis nevybral procesor otevřený k taktování a nemáš to asi v úmyslu, tak bych spíš změnil RAMky, které pojedou na 2666 MHz, což netaktovací základní desky zvládají, viz. ta s čipem B360 co jsem doporučil. A ještě jsou ty ramky o něco levnější:
https://www.czc.cz/hyperx-fury-black-16 ... 63/produkt
Pokud trváš na těch ramkách, co sis vybral, pak bys musel vzít základní desku s čipem Z370, např tuto, ale je zase o něco dražší a navíc rozdíl ve frekvenci ramek 2666 a 3200 MHz při tvé sestavě nepoznáš, dle mého názoru.
https://www.czc.cz/msi-z370-a-pro-intel ... 35/produkt

Pak ještě zdroj by možná stál za zvážení výkonnější, zejména pokud tam třeba budeš chtít připojit nějaké další HDD nebo upgradovat do budoucna. Ale na sestavu, jak ji máš stačí.

2)
Co se týká těch dvou grafik ASUS DUAL a MSI ARMOR, tak jsou výkonově i co do kvality chlazení dost podobné, takže za současné ceny 7800,- za ASUS a 8200,- za MSI s 240GB SSD zdarma je výhodnější ta MSI.
Nicméně já bych doporučil se na ten disk vykašlat a vzít nějaký opravdu rychlý M.2 NVMe SSD, nestojí drasticky víc, neřešíš kabeláž, vloží se přímo do základní desky a je to zase ještě rychlostní skok kupředu oproti běžným SATA SSD. Takže bych vzal např:
https://www.czc.cz/adata-xpg-gammix-s11 ... 28/produkt
Ale pokud ti jde hodně o rozpočet, tak vezmi tu MSI s diskem zdarma, to je top value for money.

3)
Procesor je skvělý výběr, výkonově na hry teď lepší value for money snad není. A i na práci je skvělý, protože má 6 jader. Pro sestavy v této cenové relaci dle mého názoru ideální volba.
CPU: i5-13600K MB: MSI MAG B760 TOMAHAWK GPU: ASUS TUF RTX 4070 OC RAM: Kingston FURY Renegade 32GB 6000 MHz CL32 SSD: Kingston SSD KC3000 2TB, ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB, Samsung 870 QVO 1TB PSU: Corsair RM850x SHIFT CASE: Fractal Design North
whity
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2016

Re: Nová počítačová sestava

Příspěvek od whity »

Díky moc!
Přesně takové odpovedi jsem potřeboval.
Zvolil jsme možnost zakl. desky výše a ASUS DUAL společně s SSD který strčím rovnou do základky, díky!

Finál?

Co nějaká kabeláž? Jsem schopný to sestavit s tím co je zde?
whity
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2016

Re: Nová počítačová sestava

Příspěvek od whity »

Updatoval jsem case a přidal systém.
https://www.czc.cz/187659,223206,195165 ... 75654/kody
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nová počítačová sestava

Příspěvek od Atapi »

U focusu napájecí kabel myslím je, to je dobrá volba jinak a systém, pokud to vyloženě není třeba do firmy, tak bych vzal použitý oem klíč z aukra za stovku, mám 2 v různých pc už dlouhou dobu a nejsou s tím problémy.
Obrázek
whity
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2016

Re: Nová počítačová sestava

Příspěvek od whity »

To by bylo skvělé. Díky moc za tip!

K zadání oem klíče na nové SSD mi bude stačit flashka se systém kde při instalaci ten kód zadám?
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nová počítačová sestava

Příspěvek od Atapi »

Ano normálně udělat instalačku z oficiální distribuce, účet u microsoftu, kterým se přihlašuje do systému a aktivovat při instalaci nebo potom (originál w10 je funkční i bez aktivace, jen s omezenými některými funkcemi a jde aktivovat dodatečně i po instalaci). Jestli je to dvd nebo flashka je samozřejmě jedno.
Obrázek
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Nová počítačová sestava

Příspěvek od -Vladimir- »

Atapi píše:U focusu napájecí kabel myslím je, to je dobrá volba jinak a systém, pokud to vyloženě není třeba do firmy, tak bych vzal použitý oem klíč z aukra za stovku, mám 2 v různých pc už dlouhou dobu a nejsou s tím problémy.
Napájecí kabel je ke každému zdroji vyjma OEM (mělo by to být poznat hlavně na barvě, která je u OEM základní šedá).
ignorelist: Stratos (již trvale)
whity
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2016

Re: Nová počítačová sestava

Příspěvek od whity »

Díky chlapci!

Co myslíš tou barvou u OEM?
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Nová počítačová sestava

Příspěvek od -Vladimir- »

non-OEM zdroje mají barvy všelijaké (jsou to všechno práškové), OEM mají pouze tu základní šedou (takové rozpoznávací znamení).

A tou barvou myslím rozprášený namíchaný prášek s tekutinou na povrch (v 99% případů).
ignorelist: Stratos (již trvale)
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“