Taktování nové sestavy

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
JelenJelcin
Nováček
Nováček
Registrován: 24. srp 2018

Taktování nové sestavy

Příspěvek od JelenJelcin »

Zdravíčko rád bych potaktoval procesor Intel Core i7-7820X a Grafickou kartu GTX-TRUBO 970 TI 4 Gb

co jsem našel tady na pc-tuningu tu máte krásný návod ale mě nějak nejde dostat násobič na víc jak 43. V Biosu nastavím napšští nastavím násobič uložim provedu restart a nic. Mám dobré vodní chlazení. Mám základovku MSI X299 TOMAKAWK ARCTIC (MS-7B05).

Zadruhé ta grafická karta mi hodně boojuje s teplotami tam je stále vzduch ale přepastoval jsem ji a moc to nepomohlo. nejsem schopen jí dostat na víc jak 104% výkonu. Taktuji přes GPU Tweak II.

Jakákoliv rada by mi moc pomohla.

PS: nejsem moc dobrej v taktování spíše začátečník
JelenJelcin
Nováček
Nováček
Registrován: 24. srp 2018

Re: Taktování nové sestavy

Příspěvek od JelenJelcin »

Jo ještě taky mi to nepustí paměti přes 2400 Hz. V BIOSU to nastavené mám a stejně to nejde používám na kontrolu CPU-Z . Je jasný že tam něco bude v biosu ale co a kde :sad:
Luda
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2012

Re: Taktování nové sestavy

Příspěvek od Luda »

Když dáš restart dáš i uložení hodnot v BIOSU?

Bios máš aktuální.mě to dělalo když sem měl desku na starší generaci procesoru než sem tam měl,ale to nebude asi tvuj problém
CPU : Ryzen 7 7800X3D | RAM : G.Skill FLARE X5 32GB@6000MHz cl: 28 | MB : MSI B650 TOMAHAWK | GPU : RTX 4070Ti Super (Gigabyte) OC 2950/24400 MHz | Chladič : noctua nh-d15 chromax | Zdroj : Corsair RM850x | Zvuk : Xonar Phoebus | SSD : Samsung 970 Pro 512GB | Skříň : Fractal Design R4
JelenJelcin
Nováček
Nováček
Registrován: 24. srp 2018

Re: Taktování nové sestavy

Příspěvek od JelenJelcin »

Ano po restartu mi to v BIOSU ukazuje poslední konfiguraci co jsem si uložil, ale ve windows už to co je nastavené v BIOSU nevidím. BIOS jsem aktualizoval jinak by mi tam ani nešel tento nový procesor.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“