Sestava PC na PUBG

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

DJLuke19
Nováček
Nováček
Registrován: 19. zář 2011
Bydliště: Uherský Brod

Sestava PC na PUBG

Příspěvek od DJLuke19 »

Zdravím všechny,
potřeboval bych poradit s konfigurací, mám v plánu postavení nového pc výhradně pro hraní PUBG, s tím abych dosáhl stabilně kolem 120-160FPS.

Moje představa:
- GPU: GTX-1070Ti-8gb, popř. GTX-1080 - 11gb
- CPU: nechám si poradit
- chladič na procesor: vodník, např. NZXT
- MB: nechám si poradit
- RAM: 16gb DDR4
- SSD 250gb + 2TB
- monitor: 27 palců, 120 nebo 144Hz

V současnosti mám 6 let starý stroj, který zvládá PUBG pouze na 50-70fps a pozoruji že mě při hraní spíše omezuje, než abych se zlepšoval. Internet mám rychlý, tím to nebude a na optimalizaci hry si taky nechci ztěžovat.

Děkuji Vám za vaše názory, sestavy, popř. postřehy.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od Michal86 »

Pubg pro 1080p pri zachovani slusneho rozpoctu:
8600k
Z370 extreme4
16gb 3200mhz plus
Ssd dle uvazeni
Nejakej rmx550 zdroj+
Grafika bude stacit klidne 1060, zalezi na detailech. Moc velke rozdil od 1060 az k 1080 nejsou.
Bedna dle libosti
Monitor pokud fhd, tak jen 24", nejaky benq s black equalizerem by nebyl spatny

edit:
mám defakto to co jsem psal výše (cpu @ 5,0ghz) + 1050Ti, dlouho jsem na tom PUBG nehrál, teď udělám UPDATE a řeknu ti jak to na tom chodí :-)
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od Vesel »

Jen ke grafice s 1060 na max detaily nepocitat.... hra sice pojede zhruba kolem 70 ale obcas to dropne.... clovek co ma rad hy na max aspon teda 1070+
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od Michal86 »

Pokud hraješ PUBG, určitě to nehraješ na plný detaily. Hraješ to tak, aby jsi měl co nejvíce FPS. Když jsem to hrál i na 1050Ti, měl jsem kolem 100fps. Jak se dotáhne update, hodím screeny ze střelnice :-)
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od Vesel »

Hraju pubg a hraju na full detaily.... pro casual hrace je to jedno pokud patris do top 5 v cr hrej na medium pro nejlepsi viditelnost .... jinak pokud je obyc monitor je zbytecny mit vic jak 60 fps .... jenze to je zas na jine tema
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od Michal86 »

Psal ze chce 144hz monitor. No chtel jsem udelat test na tom druhem pc a 2x se mi sam od sebe vypnul. Kazdopadne na youtubu bude plno videi s fps jak 1060,1070,1080 karet :-)
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od blaho »

@DJLuke19

hras public , ci aj customky , turnaje ... ?
DJLuke19
Nováček
Nováček
Registrován: 19. zář 2011
Bydliště: Uherský Brod

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od DJLuke19 »

@blaho: hraji, turnaj jsem zatim nezkousel pac nemam kvalitní sparing.
Jak jsem psal chtěl bych 27 palcový monitor, 144hz a hrat v rozliseni: 2560x1440. Do TOP5 v CR nespadam, nicméně vyladění grafiky v pubg je strasně obtížné. Rad bych s novou sestavou dosahl kolem tech 120-160fps v kombinaci s 144Hz monitorem aby hra jela plynule a vypadala hezky.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od Michal86 »

Tak na qhd 1080. Orbi tady na foru hraje s 980ti a ma slusne fps v qhd v kombinaci s 165hz monitorem
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od blaho »

@DJLuke19

dal by som tu max rozpočet
a pytal som sa preto, lebo kto hra public , nema ani paru jak retardovane je pubg optimalizovane
Dajme tomu finale na turnaji a 45-50 ludi v Poljane :-D
A chalani tam breči s i5 non K a kludne aj s GTX 1070-80 :wink:

Takze ak budes hrat aj customky, turnaje a podobne do buducna.
Tak napr. i5 8600K@OC a hlavne lock all core na CPU !!! aby si obmedzil prepady FPS
MB : kludne MSI SLI plus + nejake 3600MHz ramky napr. od G skillu
_

ale napr. na tvojom mieste ak maš prachy a trochu času , kludne počkam napr. na
Intel Core i5-9600K/ o a keby bola i7-9700K s pajkou tak super zaklad
a hned by si uz mal aj na trhu RTX 2070/80
*alebo zobrať zanovnu GTX 1080 Ti , resp. napr, 8700K /neviem ci si ochotny ist do bazaru

inak , ked chces take stable FPS , napr. ja mam lock na 142 FPS na 144 Hz G syncu FHD lcd
a nadhera s 8700K+1080Ti tak asi max to FHD , 27´´ sa este da s FHD
*ale prepadom FPS sa v PUBG nevyhnes nikdy, hlavne v customkach a turnajoch na malej zone+vela hračov /pochybujem ze to doladia niekedy :roll:
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od Michal86 »

Pokud nenabídne 9700/9600K lepší IPC, tak je zbytečný cpát do CPU tolik peněz. Ta 8600K bych řekl že je nejrozumnější CPU v poměru cena / výkon. Kort když sežene bazar kolem 4 litrů. Jinak souhlas, jak budou 2080TI, tak bude bazar zaplavenej 1080Tičkama s cenou 13-15 tisíc 8)
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od blaho »

jo no, 8600K@ + 16 GB ram 3600 MHz + GTX 1080 Ti + SSD a ma pokoj na FHD s PUBG
DJLuke19
Nováček
Nováček
Registrován: 19. zář 2011
Bydliště: Uherský Brod

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od DJLuke19 »

No tak nejvíc se mi zamlouvá ta 1080ti v kombinaci 8600k a 16Gb rámem. Teď jsem na vazkach, zda-li kupovat 27 qhd nebo 24 fhd.
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od blaho »

ak budes hrat PUBG for fun , kludne ber 2K , ak aj turnaje a pod. stačiť musi FHD
aj pokial chces tie vysoke FPS, ale dropom sa nevyhnes niekedy ani pri FHD

PUBG je mrdka :D
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od Vesel »

jako 1080ti na pubg je zbytecny vahazovani mi prijde postaci 1070-1080 ale to je na tobe ze ano :-)
fortress
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2005

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od fortress »

FullHD 144fps za všech okolností neudržim ani na Skylake-X 4.5 s přetaktovanou 1080gtx nicméně ty dropy třeba na 136 jsou minimální a s tím jak to není uplně instant action tak to jde. Na 2K bych se hodně divil kdyby to nedropovalo daleko víc

settings (low/verylow + sharpen)

Podle mě potřebuješ přetaktovanou 8700k na 5ghz a 1080 Ti pak možná.

Nejsem pro, ale spíš prosmrděnej casual a z top200 eu jsem vypadl teď díky neaktivitě.
7800x3D, Gigabyte X670 Aorus Elite , 32GB DDR5 6000mhz CL30, Gigabyte Gaming 4090, 1TB WD Black S850, Samsung 970 Evo 500GB + storage.
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od blaho »

ja som bol top 13. v EU a 1. vo winners a co z toho, public je public tam to je fuk :D
ale tak preco nie, ked niekoho bavi tryhard :wink:

ale jak som hovoril , daj nejaky turnaj/customku a uvidis v nejakom meste kde vas bude 40+
tam by trebalo aj 8700K@8 GHz + 4080Ti , a aj vtedy by droplo to drbnute PUBG :lol:
fortress
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2005

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od fortress »

Proto taky pozice v publicu nijak nepřeceňuju :roll:

Na tryhard / custom už jsem moc starej a nic mi to nepřinese. Podle mě jediná šance jak se dočkat nějaký slávy nebo peněz je streamování (a to ještě spíš zábavně než pro) to by pro OP znamenalo ještě víc přitlačit na hw. :mrgreen:
7800x3D, Gigabyte X670 Aorus Elite , 32GB DDR5 6000mhz CL30, Gigabyte Gaming 4090, 1TB WD Black S850, Samsung 970 Evo 500GB + storage.
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od blaho »

jo no, asi tak chlape

ono keby chcel clovek streamovat a hrat u toho try hard customky/turnaje to se neda
na stream treba proste druhe PC
DJLuke19
Nováček
Nováček
Registrován: 19. zář 2011
Bydliště: Uherský Brod

Re: Sestava PC na PUBG

Příspěvek od DJLuke19 »

Přiznám se, že moje představa je následující: taky už nejsem nejmladší (29+), PUBG mě chytla jako, žádná hra předtím, hlavním důvodem je asi žánr: survival. Žádné jiné gamesy již nehraju, z důvodu že již nemám totik volného času. Hraji na 6 let starém skládaném pc s: CPU: i5-2500K, GPU: GTX-1050Ti (tu jsem pořizoval před rokem, abych vůbec mohl přičuchnout k PUBG), MB: ASUS P8Z68 PRO, SSD: Samsung SSD 250GB, RAM: 8GB DDR3, LCD: HP Compaq 24´´ 60Hz. Denně nahraju cca. 3h. Postupem času vidím, že mě spíš už pc limituje, tak jsem si řekl že na staré kolena si ještě poskládám jeden pc, abych si zahrál pořádně a nemohl se již na nic vymlouvat a tak jsem se obratil na fórum. Po přečtení všech rad, si snažím zrekapitulovat, co z mé představy vlastně vzejde, je pravdou že dropy v PUBG byli, jsou a budou, chtěl bych aby hra vypadala krásně, aby jelo všechno plynule, LCD 27´´ 144Hz a k tomu jsem chtěl taky odpovídající počet FPS, vyladění nastavení hry, resp. detaily, stíny atd. bych si upravil buďto přímo na monitoru nebo přes NVIDIA Experience. Přiznám se zase takový odborník nejsem, co se týká rozlišení monitoru v návaznosti na FPS a Hz, takže si nechám poradit. Jsem rád za všechny vaše příspěvky, respektive rady a postřehy. :)
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“