SSD do m.2 slotu - šroubek

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
wqert
Nováček
Nováček
Registrován: 04. pro 2012

SSD do m.2 slotu - šroubek

Příspěvek od wqert »

Mám takové tušení, že se mi podařilo ztratit šroubek od desky, který má sloužit k přychycení ssd do m.2 slotu. A samozřejmě u zakoupeného disku nebyl přibalen :evil:

Ví prosímvas někdo jestli se na to používá nějaký standardizovaný šroubek který seženu k každém železářství?

Je nutný spacer/guma na tlumení otřesů nebo můžu ssd zafixovat k desce nějakým normálním 2x3mm kterých mám spousta.

Mám tuhle desku
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/S ... 171114.pdf

Píšou tam pouze "1 x M.2 screw package" :(
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: SSD do m.2 slotu - šroubek

Příspěvek od racecar »

The standoff male thread is M2 while the screw with oversize flat phillips head is also M2. The body length is 4mm and the male thread length is 3mm and finally the body width is 4.7mm. This body is wider than standard hex M2 standoffs so it can support the M.2 SSD at the notched end. I have not been able to find any M2 standoffs with this wider body. I measured the actual ASUS standoff with digital calipers
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: SSD do m.2 slotu - šroubek

Příspěvek od morke »

Ten šroubek jenom fixuje disk. Takže jakýkoliv podobný se stejným závitem lze použít.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
wqert
Nováček
Nováček
Registrován: 04. pro 2012

Re: SSD do m.2 slotu - šroubek

Příspěvek od wqert »

Já jsem z toho trochu jelen popravdě.

Obešel jsem v našem městě (čb) všechny trafiky kde se opravují/montují počítače vždy předemě vysypali par kilo šroubů a ať si to přeberu, jenže mi tam žádný neseděl. (vždy byl závit šroubu moc široký...)

https://www.amazon.com/Michaelia-Stando ... 23K1KWDNEM

Potřebuju přesně tohleto, jenže dávat za dva šroubky přes $20 mi připadá prostě nechutný..

Prohledávám momentálně čínský aliexpress ale zatím jsem nanšel to co by rozměry odpovídalo tomu, co psal racecar, respektive tam přesné míry ani nepíšou. Znáte nějaký shop kde se dají tyhlety šrouby koupit?
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: SSD do m.2 slotu - šroubek

Příspěvek od Vesel »

Zapoj trosku hlavu ne tak dej mezi disk a hlavu sroubku matky ...
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: SSD do m.2 slotu - šroubek

Příspěvek od zsdx »

Vesel: a ty jsi hlavu pri psani zapojil?

wqert: ty mas proste v desce jen zavit a chybi ti to komplet (vc. 'stojanku')?
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: SSD do m.2 slotu - šroubek

Příspěvek od Atapi »

Jak vysoko musí bejt ten disk? Si kup kdyžtak tohle a k tomu odpovídající šroub na konec... https://www.gme.cz/distancni-sloupek-da ... nikl-vigan Nebo vem desku do jakýhokoli železářství kde to prodávaj a oni ti něco daj, ten šroub s matičkou nebo dvěma navíc by taky fungoval, nevím proč by neměl.
Obrázek
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: SSD do m.2 slotu - šroubek

Příspěvek od racecar »

Je nutný spacer/guma na tlumení otřesů nebo můžu ssd zafixovat k desce nějakým normálním 2x3mm kterých mám spousta.
Mozes to dat hociakym k doske bez spacera. Tiez tak mam.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: SSD do m.2 slotu - šroubek

Příspěvek od shorty25 »

Nebo to prilep izolepou. :D
Vždy prodávám i jinde.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“