PC Sestava do 22K

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Thamuz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. led 2019

PC Sestava do 22K

Příspěvek od Thamuz »

Zdravím místní komunitu,

Dívám se na možnosti si pořídit nové železo (doteď 6 let starý notas a nezvládá už moc :D)
účely všeobecně:
- Škola - Excel, word, prohlížeč ... mnoho otevřených dokumentů a záložek prostě.
- Hraní - Občas si zahrát nějakou hru - nemusí být na maximální detaily, prostě aby hratelně rozjela - úplně hry nemám vyhlídnutý, ale teoreticky asi nové Assasiny, GTA, Owerwatch atd :) - Takže jsem koukal tak na RX 570 a GTX 1050Ti
- Filmy - Koukat budu max na FHD - Ale obvykle mívám velkou zásobu filmů a seriálu, takže na to větší úložiště.
Bude se jednat jenom o bednu - Monitor mám, Wokna určitě nebudu brát z naších "slavných" eshopu.

Moje navrhnutá sestava po prozkoumání možností a trhu asi momentálně taková:

Základní deska: MSI B450 TOMAHAWK
Procesor: AMD RYZEN 5 2600
HDD: WD Blue (EZRZ), 3,5" - 2TB
SDD: SSD disk Crucial MX500 250GB M.2 2280
GK: MSI Radeon RX 570 ARMOR 8G OC
Zdroj: Seasonic S12II-520 520W
Case: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black TG, okno
RAM: HyperX Fury Black 8GB DDR4 2933 (2x - a ne 16GB (2x8GB) kit - paradoxně to takhle vyjde levněji - v tom by problém být neměl ne?)
Sítová karta: TP-LINK TL-WN851ND Wireless PCI - Chcu mít možnost hostovat wifi síť
DVD Mechanika: ASUS DRW-24D5MT, černá ... Do počtu

Dohromady tady: https://www.czc.cz/241825,233925,178165 ... 97359/kody ...

Nějaké doporučení co změnit nebo co tam tam moc nesedí ? - Vyhledal jsem i vhodně optimalizovaný ramky pro Ryzena třeba

Celkově cena na CZC 21 585 Kč (resp 21 385 Kč po slevě)

Nicméně - máte zkušenosti s tím skládaním na CZC? Uvažuju, jestli se to vyplatí tam nechat poskládat, nebo ty komponenty objednat po částech (víc objednávek) a ještě tu cenu tak stáhnout o dalších 12 stovek (tedy na 20 185 Kč).

Díky za každý návrh a i nějaké informace o tom CZC :-D
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PC Sestava do 22K

Příspěvek od mlrs »

ja bych akorát porozmyslel o 500GB SSD - tech 250 je dnes tak na systém a 2 hry, coz je nic moc...
Jinak v CZC skladali PC bratrovi a jediny co, tak jim to akorát trvalo asi tyden ještě po tom, co jim do Brna dorazily všechny komponenty - pak ale stacilo nainstalovat Winy a bylo - takze zalezi, zda upřednostníš pohodlnost nebo par usetrenych stovek :)
Jinak bych v te sestave nic moc nemenil...
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: PC Sestava do 22K

Příspěvek od killerek »

Pokud chces občas hrat i online třeba ten Owerwatch, tak bych místo nakupu wifi karty natáhnul kabel k mistu, kde budes mit to PC. Vyjde to i levneji. Mozna vyhodit tu DVD mechaniku, pokud proto nemas dobry důvod, protože s online distibuci vseho mozneho uz moc vyuziti nemá. Jinak je ta sestava OK.
Thamuz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. led 2019

Re: PC Sestava do 22K

Příspěvek od Thamuz »

Díky za tipy - na ten 500 GB kouknu, je tam asi 7 kil rozdíl, tak to už není tak moc :) ...

Co se týká té wifi karty, tak to je právě naopak - ne pro příjem signálu, ale naopak na vysílání signálu (v podstatě náhrada wifi routeru - na kolejích je vcelku zvláštně vyřešený internet, tak to momentálně řeším přes "wlan netsh..." a to bych chtěl mít možnost i v případě PC.)

Ještě co jsem tak koukal, tak ten chladič v boxu u Ryzenu zvládne to v pohodě? S amd jsem měl kdysi jen s Athlony X4 a ty celkem topily, tak uvažuji, jestli by nebyl nějaký lepší chlazení lepší zařadit do sestavy.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: PC Sestava do 22K

Příspěvek od killerek »

U Ryzenu se boxovane chladice povedli, tak bych ho nejdříve vyzkousel nez kupoval hned jiny.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“