Výběr vhodné PC sestavy

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
hakir
Nováček
Nováček
Registrován: 28. říj 2018

Výběr vhodné PC sestavy

Příspěvek od hakir »

Ahojte.
Rád bych si sestavil pracovní PC. Použití: Eagle, Matlab, simulátory elektronických obvodů, ...

S pomocí na jiných fórech jsem dospěl k nalvehu této sestavy:

https://www.czc.cz/230413,241382,189779 ... 94681/kody

Je v pořádku? Vybírám mini ITX. Mám obavy z teplot Ryzenu, které se prý mohou vyšplhat i k 90 stupňům. Doporučili byste jinou sestavu? Je vhodné zvolit něco vhodnějšího? Děkuji za pomoc.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné PC sestavy

Příspěvek od mlrs »

tezko rict - ty programy vytizi CPU na 100%? (tam pak dosahnes te max teploty)
+ mi prijde, ze ten CPU se rozzhavi, kdyz pojede naplno i ta graficka cast, coz je bude ve hrach, ktere nepises, ze bys chtel hrat
Obecne je na teploty blba mala a nevetrana skrin -> proto sis ji vybral jo :)
Ja bych se toho nebal - muj CPU doleze ve spicce na 82 stupnu (jen v benchmarku a pri prevodu videa) a nejaky spatny spani z toho nemam :-)
Vhodnejsiho - no kdyz bys sehnal na rozumny peniz i5-8400/8500, tak by to asi bylo taky fajn - tam je silnejsi CPU cast a horsi, na hry nic moc GPU cast - z toho co pises, mohlo by to pro tebe byt lepsi, ale holt to ted moc nejde sehnat :(
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
hakir
Nováček
Nováček
Registrován: 28. říj 2018

Re: Výběr vhodné PC sestavy

Příspěvek od hakir »

A co bys doporučil změnit? Navrhl bys lepší sestavu?

Také bych tě (i ostatní) chtěl poprosit, kdybych si chtěl vybrat raději Ryzen 2600, jakou sestavu bys doporučil tak, aby byla max. do 17 tis./18. tisíc včetně obrazovkou?
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“