Herní pc s monitorem (výkon/cena)

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
diamondcz
Nováček
Nováček
Registrován: 18. dub 2019

Herní pc s monitorem (výkon/cena)

Příspěvek od diamondcz »

Zdravím,

potřeboval bych pomoc s výběrem pc a monitoru. Jde mi o potenciál do budoucna, aby jsem nemusel nějakou delší dobu dělat ugprade. Převážně bude používán na hry, filmy. Chtěl bych si opravdu vychutnat nejnovější tituly na maximální detaily 60fps+ a vzhledem k tomu, že bych chtěl k sestavě 144hz monitor min. 27" tak více fps je lépe :)

Mám nějaký hrubý nástřel, který nahodím. Problém je, že mám dost dilemat. Procesor Ryzen nebo Intel - kde je větší potenciál? Grafika RTX 2060,2070 ? Je už dobrá investice koupit monitor s QHD rozlišením nebo se zaměřit na monitor s full HD? Má smysl čekat na vyhlášení AMD Navi? Hýbnou se nějak rapidně ceny?

Shrnutí:
1. Rozpočet včetně monitoru - 40 až 45 000,-
2. Bedna + monitor ( kromě SSD, ten již mám- konkrétně Samsung 860 Evo 500gb)
3. FULL HD nebo QHD? Viz text
4. Metro, SOTTR, Apex, Witcher, ..
5. Bez OS
6. Jiné- viz text.

Nástřel:
https://www.czc.cz/9lj8kakva6k0fb7n0gmbm27f98/seznam
Děkuji.
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní pc s monitorem (výkon/cena)

Příspěvek od djstudio »

Za mne urcite QHD, sak přinejhorším snizis rozliseni no a co.
Muze se i počkat na uvedeni Ryzen 3 - ceny intelu by pak mohli jit dolu.
Na hry ted v tuhle chvili je na tom Intel lepe a model i5-9600K je takovej slusnej zaklad.
Nevim klasicky HDD bych uz do PC nedaval,radci třeba dalsi mensi SSD na kterej bych se prepl a hral konkretni hru. Staci i 250GB. Proste další disk s instalaci kde bych mnel 2-3 hry jak je dohraji smaznu to nainstaluji znova Win a nahodim nove hry.Takhle to delam ja.Neprasim si hlavni systemovy disk.Takhle ode mne.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + NZXT Kraken X52 240mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní pc s monitorem (výkon/cena)

Příspěvek od mlrs »

K tomu kosiku na CZC - ja bych si dnes uz klasicky HDD nekoupil - je to utrpeni s tim cokoliv delat, tak snad to mas dobre rozmysleny :)
jinak je to celkem dobry, jen mi proste neprijde 6 jadro future proof - jasne, ted je OK, ale pokud novy konzole budou mit novy Ryzen 3000 8 jadro, tak proste 6 jadro bude dychavicne...
Takze ja bych urco pockal na nove ryzeny, nebo koupil aspon 9700K.
Monitor bych radeji vzal uz QHD - preci jen cumet na velkym monitoru na hruby rastr FHD asi neni uplne ono.
2070 je OK, na Navi bych asi uz necekal - tezko rict, cekat by slo porad a asi to nebude lepsi jak RTX.
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“