Nové PC, nový Ryzen, vaporwave themed.

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Kukys
Nováček
Nováček
Registrován: 27. kvě 2018

Nové PC, nový Ryzen, vaporwave themed.

Příspěvek od Kukys »

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o vaše rady a názory.
S příchodem nových Ryzenů jsem se rozhodl jít do nového PC.
Jednou jsem projížděl YT a narazil tam na PC Time Lapse build a strašně se mi líbil. Teď, když je to pro mě aktuální jsem se rozhodl něco podobného poskládat. Zde link k videu: https://www.youtube.com/watch?v=38qwkKyC638&t=494s
Tohle je můj aktuální seznam na CZC: https://www.czc.cz/7913gbnqv4ikabjo2cblmj0j9f/seznam
Jediná změna, která nastane bude výměna 2700X buď za 3800X nebo 3900X, to se ještě rozhodnu podle nadcházejících recenzí.
Druhá změna možná bude výměna X470 za X570, ale stejný model (Prime Pro).
Moje otázka zní, jestli k tomu máte nějaké výhrady? A hlavně mě zajímá, jestli budu schopen zapojit tolik větráčků do té MB, nejsem si totiž vůbec jistý. Budu jich mít dohromady 6 (2 chladič, 4 dodatečné, prostě jak ve videu).
Grafiku tam nemám záměrně, už tu vedle sebe mám GTX 1080TI.
Půjde na té desce udělat OC procesoru? Někde jsem viděl tabulku a neměl by s tím být problém, ale radši si to ověřím, nebudu se pokoušet o nic brutálního.
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Nové PC, nový Ryzen, vaporwave themed.

Příspěvek od Skogamandry »

Dobry den,
konektorovu vybavu si overis podla specifikacii konkretneho modelu dosky,vodnik mava na doske urcite zvlast konektor a 4 dalsie to urcite da, ak by bolo malo ta sa kupit za par korun prepojka na vetraciky a do jednoho konektoru zapojit trebars aj tri. Neviem ci je klasicky HDD nutnost na nejake pasivne data/zalohu, ale ak je to na hry tak by som nekupoval. Zobral by som 1TB SSD a ak by mali byt dva tak by som som nebral ani ten rychly piskot od Samsungu v takej malej kapacite (ma byt akoze na system?) a zobral obycajne SSD 256GB. Vhladom na ceny pamati, by som uz pozeral na 32GB a treba pocitat s tym, ze ta cena za CPU a dosku poskoci hore v tej novej verzii.

Riesim tiez nove PC, takze za mna predbezne asi takto.
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Nové PC, nový Ryzen, vaporwave themed.

Příspěvek od keistown »

Pokud budes mit pwm fany, tak se daji koupit rozdvojky, roztrojky jak pise Skogamandry a da se koupit i cinsky splitter pcb na x fanu napajeny ze Sata/molex portu, zbastlit pwm hub je otazka par dratu, to je na tom kouzelny.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“